Хто наживається на перевезеннях. Частина 2

Конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, який відбувся у Хмельницькому 14 березня 2012 року, мав на меті поліпшити якість пасажирських перевезень та структурувати контроль за цим ринком. Принаймні, так говорив голос мерії. Сплило два роки і на поверхню почали вилазити зовсім несумісні речі. За словами перевізників, котрі згодилися спілкуватися, блочний механізм пасажирських перевезень Хмельницького дискредитував себе. Спробуємо конкретизувати. (Перша частина матеріалу читати тут https://ngp-ua.info/2014/06/14657)

Фото ye.ua

Фото ye.ua

Конкурс зі скандалом

Хмельницький міськвиконком своїм рішенням від 13 грудня 2012 року ввів у дію  результати конкурсного комітету по організації та проведенню конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 14.03.2012р. та аналогічні результати по конкурсу від 14.11.2012р. Згідно з першим документом, визначалися переможці-перевізники за блоками (об’єктами) №1, №2, №5, №6. Перший блок віддали хмельницькому комунальному підприємству “Електротранс”. Другий— Товариству з обмеженою відповідальністю “Рембуд-транс”, яке належить депутату міської ради Сергію Мандзію. П’ятий блок відійшов до ФОП Марценюк В.М., шостий — ФОП Мішин О.В.

Друге рішення виконкому, по суті, базувалося на постанові вищого суду. Суть спору замикалася на трьох перевізниках: ТОВ “Сицилія-Авто”, ПМП “Купава” і ЗАТ “Хмельницьке таксі”. Останнє подало конкурсні заявки на блоки №3-4, але не було допущене до участі у конкурсі на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, оскільки подані ним документи не містили достовірної інформації і не відповідали вимогам статті 34 Закону України “Про автомобільний транспорт”. ТОВ “Сицилія-Авто” стало переможцем на блок №3, а ПМП “Купава” — №4

Хмельницький міськрайонний суд, розглядаючи позов “Хмельницьке таксі”, ухвалив постанову про скасування протоколу, який визначав переможців перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. Цим самим Феміда заборонила запуск нового механізму перевезень у дію після 14 березня 2012 року. Вінницький апеляційний адміністративний суд визнав протиправним переможців ТОВ “Сицилія-Авто” і ПМП “Купава”.

Кінцеву думку вищого суду врахував виконком своїм рішенням — блок №3 таки відвоювало ЗАТ “Хмельницьке таксі”, а за ПМП “Купава” (директор Петро Стецюк) залишили четвертий блок. ТОВ “Сицилія-Авто” несподівано викинули за борт перевезень.

Таким чином, намалювалися три основних гравці, котрі взяли під ковпак перевізників. Це — міський голова Сергій Мельник (де-юре директор “Електротрансу” Віктор Паламарчук); депутат Сергій Мандзій, який водночас очолює комісію з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики та підприємництва міської ради; начальник управління транспорту та зв’язку міськвиконкому, депутат Петро Кузьмін (зі слів перевізників, він має вплив на ПМП “Купава”). Однак, що цікаво, за даними єдиного державного реєстру, засновниками “Купави”, крім Петра Стецюка, зазначається й Микола Щерба — тесть Сергія Мандзія.

Кріпаки за кермом

Якщо у вас є кілька “бусиків” і велике бажання зайнятися міськими перевезеннями, цього не достатньо. Насамперед необхідно пройти “фейс-контроль” у власників маршрутних блоків. Директор транспортного підприємства “Пробудження” ХОТІ Станіслав Корецький наголосив, що блочна система пасажирських перевезень, яку у березні 2012 року запропонувала міська влада, є корупційною та прогнившою. “Власники блоків за ці два роки на третину змінили найманих перевізників, всунувши туди свої автомобілі і водіїв. Якщо у маршруті з’являється “дірка”, тобто перевізник припиняє працювати на власника блоку, на його місце, без жодних альтернатив, ставиться наближений”, — сказав перевізник.

Не менш цікавим моментом у перевезеннях діє система розрахунків між перевізником-найманцем і власником блоку. “На сьогодні склалась така ситуація, що кожен перевізник, який до цього був самостійним суб’єктом підприємницької діяльності, щоденно сплачує кошти за користування маршрутом у розмірі від 80 до 350 гривень. Ця сума надається за технічний контроль автобусів, медичний огляд водіїв, юридичний супровід тощо. Хочу наголосити: до введення в дію рішення конкурсного комітету та проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 14 березня 2012 року, кожен перевізник сплачував комунальному підприємству по організації роботи міського пасажирського транспорту за ті ж самі послуги 95 гривень на місяць”, — зауважив перевізник Михайло.

Разом із перевізницьким “кріпацтвом” процвітає халатне ігнорування власниками блочних маршрутів Переліку об’єктів конкурсу на перевезення пасажирів, який затверджений рішенням виконкому (№1373). Відповідно до нього, приміром, на автобусний маршрут №19 (перевізник “Електротранс”) кваліфікація транспортного засобу визначена класом А. Натомість реальне перевезення виконують транспортні засоби класу В. Як додають перевізники, така ж ситуація існує на маршрутах №30 і №35.

Також не здивує читачів і факт не видачі водіями квитків для пасажирів після оплати проїзду у маршрутних таксі Хмельницького. Вже кілька років це ввійшло за звичку. Щоправда, такою аморфністю перевізники порушують п. 2.16 Основних засад організації пасажирських перевезень у Хмельницькому.

Тариф імені перевізників

Ще одна складова, на яку мають вплив перевізники, це вартість проїзду у маршрутках і комунальному транспорті. Як відомо, востаннє проїзд у Хмельницькому здорожчав 21 травня цього року: з 2,5 грн — до 3 грн у маршрутних таксі та у тролейбусах — з 1,25 грн — до 1,5 грн. Всі пам’ятають, що до цього призвів раптовий стрибок цін на пальне. А чи цікавилися ви, у який спосіб міська влада підвищила проїзд? На підставі пропозиції (провели її через громадські слухання — авт.) постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики та підприємництва міської ради, очолювану нам відомим Сергієм Мандзієм! Ну і, звісно, врахували клопотання головного перевізницького лобі у вигляді Асоціації пасажирських перевізників Хмельницького “Поділля”.

Неприхований лобізм

У квітні Раду громадської організації “Хмельницький Майдан” хотіли використати в “темну”. Під приводом боротьби зі спільниками та посіпаками режиму Януковича у територіальне управління Укртрансінспекції у Хмельницькій області мала прийти “своя” людина. Цінність цього відомства полягає у тому, що воно стоїть на сторожі будь-якої бездіяльності з боку перевізників і може їх залишити без куска хліба — відібрати ліцензію на пасажирські перевезення. І якби теруправління сумлінніше виконувало свої обов’язки, трагедій на дорогах було би менше.

Рада “Майдан” воліла заслухати звіт діючого начальника теруправління Олександра Томчишена. Той перед засіданням письмово попередив майданівців, що на лікарняному, а тому не зможе прийти.

Таким чином кадрове питання довелося відкласти на невизначений термін. При цьому у розпорядженні Ради “Майдан” знаходився лист від ТОВ “Рембуд-транс” — ключового перевізника Хмельницького. Заступник директора цього підприємства Л.Стахов вперто просив майданівців обговорити кандидатуру на посаду начальника територіального управління Укртрансінспекції у Хмельницькій області Олександра Кравцова. Цей пан, згідно з рекомендаціями, разом із “Рембуд-трансом”“на громадських засадах бере активну участь у розвитку автотранспортної сфери за напрямком пасажирських перевезень Хмельницького”. “Дана особа за вказаний час проявила себе тільки з позитивної сторони та зарекомендувала себе як принципова людина, котра знається в питаннях організації та обслуговування пасажирських перевезень”, — сипав компліменти Кравцову Стахов.

Кравцов

Крім цього, пана Стахова зовсім не бентежив той факт, що з подачі ТОВ “Рембуд-транс” виникав конфлікт інтересів. Чи він вірив свято, що, коли Кравцова призначать на управління Укртрансінспекції, він каратиме рідненький “Рембуд-транс”, якщо той допустить порушення під час перевезення пасажирів?

Ймовірним, лобістами у Раді “Майдан” могли виступити її члени: віце-президент Союзу автоперевізників Хмельницької області Петро Стецюк і голова асоціації перевізників “Поділля” Володимир Богачук. Пан Богачук ще підпрацьовує директором комунального підприємства з організації роботи міського пасажирського транспорту.  Наголосимо, що Петро Стецюк бізнесово пов’язаний із тестем Мандзія Миколою Щербою — разом заснували ПМП “Купава”.

Смерть і покарання

Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція), як ніколи близько, підійшла до питання анулювання ліцензії на здійснення пасажирських перевезень у Хмельницькому. У “чорний список” потрапило ПМП “Купава”, у заліку якої чисельне ДТП із смертями. Нагадаємо, що 11 червня цього року в Хмельницькому (мікрорайон Лезневе) маршрутка №9, з’їхала з дороги у річку. У результаті ДТП на місці пригоди загинув 74-річний пенсіонер, а через тиждень у лікарні помер інший пасажир. Ще близько 30 людей, які їхали в автобусі, отримали забої та переломи. Автобус №9, який допустив аварію, їздив за маршрутом, який належить малому приватному підприємству “Купава”.

Так ось ліцензійна комісія Укртрансінспекції 8 липня рекомендувала Голові цього відомства анулювати ліцензію ПМП “Купава” на перевезення. З власних джерел дізналися, що Стецюку і Ко закидають порушення режиму праці та відпочинку водія (зафіксоване перевиробництво 11 годин), не проходження техогляду, “чорні” працівники (на “Купаві” не оформлено понад сотні працівників).

“Якщо “Купаві” анулюють ліцензію, тоді по четвертому блоку міськвиконком має повторно провести конкурс. На мою думку, тут слід застосувати певний експеримент, який буде позбавлений корупційної складової. Можна ввести сюди наглядову раду, яка колегіально вирішувала б спірні моменти. А так звану щоденну плату за користуванням маршрутом можна знизити з 80 гривень — 40 гривень. Це давало б змогу не підвищувати ціни на проїзд”, — сказав директор транспортного підприємства “Пробудження” ХОТІ Станіслав Корецький.

Петро Костюк.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 25

 1. Мельник з Мандзієм розвели бардак на ринку перевезень. з людей гроші деруть, з перевізників деруть. Що це робиться? хто наведе порядок.

  • “Свобода” прийшла, парадок навела??? Ла-ла-ла-ла!!! Пацани, ви вже давно взяли владу! Обласною радою керує ваш свободівець Гончар, обласною адміністрацією керує свободівець Симчишин (коли дебіл ударівець Прус тільки посміхається і тікає). ДЕ ТЕ, ЩО ВИ ОБІЦЯЛИ?????? ДЕ ФУТБОЛЬНА КОМАНДА “ПОДІЛЛЯ”?????? Ви “очолили” марш ультрас, коли вам треба було засвітитися за наш рахунок. Ви обіцяли, що Хмельницький буде мати реальний футбол і ФК “ПОДІЛЛЯ”!!!! Ніхто не забув!!! Ніхто не забуде!!!!!

   • буде команда, зараз грає на аматори, в 2015 стартує в 2 лізі, Спорлідер вже 3 раз стартує в премер-лізі, працює своЯ ДЮСШ. (40 дітей)

 2. анонім хочеться з вами зустрітись з вами особисто,
  а ви взагалі працюєте? тільки ледар сидить в Інтернеті і нічого не робить тільки паплюжить владу. Свобода останнім часом піариться на смертельних ДТП

 3. Коли “Удар” та “Свобода”просовують своїх людей на ключові посади, то це нормально, а коли підприємці свого представника лоббіюють на посаду (я про Кравцова) то це ніби щось жахливе. Хоча нормальне саме бажання підприємців. Але це наші “герої політичного майдану” перетворили політику на базар і безсовісно майданом торгують. І вже не тільки торгують, а наробили в ОДА сорому на весь світ. Поки ви шукаєте, хто винуватий у неробочих гальмах автобусу, вашим Бурликам і Ганькам Литвинюк вже самим гальма позривало. Займайтеся своїм власним моральним обличчям хлопці!

 4. Та не смійтеся. “Свобода прийшла – порядок навела”. Вчорашні революціонери так вхопилися за сферу логістики і пасажирських перевезень, що зрозуміло: вони навчилися у Леніна: “взять почту, телеграф, телефон и развести мості”. Свободівець Симчишин наклав лапу на контроль за транспортом в області, батьківщинівець Беспалов взяв в руки Облавтодор (але цей ще хоч дійсно щось робить). Ще б свободівець Гончар створив “Облфруктрай” під своїм керівництвом, і все було б в повному порядку. Банальнеа узурпація сфер впливу. Спочатку “Свобударобатьківщина” узурпувала рух Євромайдану (пам’ятаєте гасло “Майдан без політиків!” і таки не треба було їх туди допускати). А тепер вони так само, як знищили конкурентів в особі громадських організацій, намагаються розчистити собі дорогу на поле контролю за бізнесом.

  • лариса від далеко від правди. Беспалов немає жодного відношення до облавтодору. вам треба терміново вчити матчасть

 5. 1:Вы здесь не розводите полемику,скажите чьотко как,то что вы написали связано с трагедией.

 6. Анонімний ,а шо ето ми такіє нєрвниє ,ще нецензурно висловлюємо свою європейську позицію.

 7. Хто всрався-невістка.Так і у вас-хто винен-свобода.Ні,винні ми,хмельничани.Чому жодна людина не обурилась тим,що піднымаються ціни за проїзд.Мовляв,подорожчав бензин.То що ми з вами маємо компенсовувати ці гроші,рятуючи “бідних” власників маршруток. Але ж нэм ніхто не підняв зарплату після того як зросли ціни буквально на все. Потрібно пікетувати міськвиконком і вимагати повернути стару ціну.Які до біса економічно обгрунтовані ціни? Можна сісти зранку в маршрутку і порахувати.За час пік вранці водій виконує денний план. Людині потрібно проїхати чотири зупинки і вона мусить платити три гривні0оце обгрунтування.Кажуть.якщо не влаштовує.їдьте тролейбусом.А хтось рахував скільки хвилин його потрібно чекати.На 11 маршрут-хвилин 20.а після 21.00-годину. До того ж усі маршрути завязані на ринку!! До стомат нічим доїхати,до пологового-нічим,до дитячої лікарні-купа пересадок,а прямого транспорту немає..З Виставки на залізничний вокзал-проблема-маршрутка тільки від Сілістри і таких прикоадів море.Все й так зрозуміло-всі покращення завжди робилися і робляться не для простого люду.Мельнику ганьба!!!!!

  • Так, у нас майдани збирає свобода. Чому вона тоді не зібрала і свою раду майдану туди не привела?

   • да, Свобода, збирала і всі акції організовувала, на Київ їздила, 3 місяці палац жовтневий утримувала, 18 лютого в наступ піша, 20 лютого поранених виносила, 2 загиблих, 60 поранених. а що зробив ти?

    • Питання полягало в тому, чому така чесна свобода не пікетує міську раду про заборону підняття тарифів на перевезення, оскільки уряд заблокував підвищення пенсій та зарплат.
     Я на Майдані був від початку грудня до початку березня. Ви Майданом мене не налякаєте…
     Бо особисто хлопців виводив з профспілок і майдану у згадані лютневі дні…
     Знаю, що на майдан спочатку виходили люди, поки підлота, а саме партії не узурпували під себе майдан…
     Так де ж наші місцеві політики? Вони думають за посади і крісла, а люди, які їм допомогли їх утримати їх не цікавлять..

 8. В чем дело? Езди на тролейбусе. Бензин – это дорого, запчасти – это дорого. Не от хорошей жизни просят поднимать тарифы! Считальчица нашлась. Бери свою машину и вози всех бесплатно!!! Покажи пример!!!!

  • Може, тре трохи бути патріотом і думати про співвітчизників…
   Не секрет, що щодня водії бусів мають до 1000 грн.
   Можна зекономити на власних прибутках, якщо з пальним та запасними частинами скрута.

 9. коментарі показують одне- кришувальники і мафія транспорту дуже боїться Свободи. це логічно, порядку ніхто не хоче.

  • дети в садике боятся Свободы

  • Ти мав на увазі “безпорядку”?

  • Це перебільшення. від свободи толку як з козла молока…
   було б чого боятися. один адекватний чоловік може є у цій партії…
   решту при нормальній правоохоронній системі забезпечать житлом може і роботою…

 10. Я єдиного не можу зрозуміти до чого тут Свобода??? Навіщо ви ій медалі вішаєте, вона зараз при владі, то хай покаже на що вона здатна, хай розвалить цю корупційну схему??? А говорити і кричати на майданах дурний може…

 11. Хто це такий фінансист, щодо заробітної плати водіїв у розмірі 1000 грн. Сам піди і попрацюй, якого ….говорити пусті слова. Щодо підняття проїзду: чого ніхто не критикує підняття тарифів, хліба….. , шмотки всі ходити купувати – ціни влаштовують ???? За рахунок перевізників кожного разу перевозять добровольців на схід!!!! Але ніхто з них не піариться.
  А щодо стомат доїхати під саме крильце є таксі. Всі такі грамотні обговорювати і рахувати гроші, самі хоч одну справу зробили?

 12. Вас почитати такі грамотні, чому не піднімаєте в скруту середній і малий бізнес, чи добре працювати на підприємця, який оплачує заробітну плату, а всі решта проблеми його. А Ви будете розказувати як і що робити…..

 13. Ну-ну! Ядухи вже нема,а стало в сто раз гірше. Бридко дивитись на різні схеми. Дорвалися до кормушки . Згадаймо як ставили Гончара ,якби не Гладуняк,сидів би голова ради і торгував фруктами. А чого свій бізнес не віддасть,Бурлику наприклад. Стебло всіх своїх родичів впихує і нормально. Не зарано відчула ця пані смак влади? Дурдом!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.