В Олуйка нагадали органам самоврядування, що пільговики мають право безкоштовного проїзду

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало 37 районним, міським та селищним радам вжити заходів для недопущення порушень чинного законодавства.

У ході дослідження ринку перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування Відділення в діях рад виявило ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, ради приймають рішення, обмежуючи обсяг перевезення пільгових категорій громадян в залежності від пасажиромісткості транспортного засобу.

Як наслідок, посилаючись на прийняті рішення, перевізники відмовляють у пільговому перевезенні громадянам, які мають на це законні права.

Згадані рішення прийняті з порушенням норм діючого законодавства, обмежують права громадян на пільговий проїзд на автобусних маршрутах загального користування на території Хмельницької області та штовхають перевізників до вчинення порушень.

Згідно з вимогами чинного законодавства, автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність, згідно із законом.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Доброго дня друзі! Цей матеріал, а більш правільніше питання, яке винесено у статті, має дуже великий резонанс.
  Я більш як півроку “вибивав” у місьцевій владі та перевізників право на безкоштовний проїзд дітей інвалідів та супроводжуючих їх осіб. Нарешті в маршрутках з’явились оголошення про надання таких пільг, та комунальні автобуси, в першу чергу їх водії “бурча” собі “під ніс”, погоджуються на таке право дітей інваліді та супроводжуючих. Не заперечую і велику кількість водіів, яки з великою повагою став’яться до проблем дітей та дорослих з особливими потребами (в першу чергу маршрути №№ 2, 18, 4а та інші), в тому числі і Голову Спілки перевізників.
  Але тут є і інша сторона медалі:
  1. Перевізники на міських маршрутах не мають право обмежувати кількісно, у нашому випадку 2 особи на рейс.
  Цим питанням займалась також і Генпрокуратура України – http://dt.ua/UKRAINE/perevizniki-porushuyut-zakon-obmezhuyuchi-pravo-pilgovikiv-na-bezkoshtovniy-proyizd-u-miskomu-transporti-129174_.html та – http://censor.net.ua/news/254717/v_gpu_utverjdayut_chto_marshrutchiki_ne_imeyut_prava_ogranichivat_kolichestvo_lgotnikov
  2. Районні перевізники взагалі обмежили право пільговиків на безкоштовний проїзд.

  Моє прохання та пропозиція –
  1) від імені Вашого порталу провести журналістське розслідування по виявленню та винесенню на громадське око рішень міської та районних рад в яких обмежується права пільговиків в праві безкоштовного проїзду.
  Зі своєї сторони я буду намагатись через депутатів всіх рівнів зробити запити по цьому питанню.
  2) зробити контрольні поїздки в місті та районі з представниками громадськості та СМІ.

  З повагою Олег Серафімович
  інвалід 2 групи, батько дитини інваліда підгрупи А.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.