Тисячі збанкрутілих політиків і чиновників з лона Партії регіонів України вервечкою почимчикували під новий дах Партії розвитку України, яку фінансово годує легендарний канцелярист екс-президента Януковича Сергій Льовочкін. Від переполоху (Революції гідності та інших протестних акцій в державі — авт.), який зненацька застав учорашніх провладних регіоналів, креатив нового політичного бренду натягує на “трієчку”. ПРУ=ПРУ=Янукович-Льовочкін? Абревіатурна абракадабра виходить. Спробуйте пояснити українцю з сільської глибинки, що ви тепер до Партії регіонів не маєте ніякого стосунку, коли ще кілька місяців тому активно були причетні до розвитку рухів “тітушок” та “антимайданівців”.
На центральному рівні вуздечки правління дісталися недавнім близьким особам Януковича. Так, Представник Президента України у Верховній Раді України Юрій Мірошниченко перефарбувався у голову Національного комітету Партії розвитку України. А заступник глава Адміністрації Президента Сергій Ларін став головою виконавчого комітету Партії розвитку України. Обоє донедавна рахувалися членами Партії регіонів.
На Хмельниччині естафету з розбудови нової політичної сили взяла колишня заступниця екс-губернатора Ядухи Лілія Бернадська. У ПРУ її називають “партійним організатором у Хмельницькій області”. Як партієць, який одержав широкі повноваження від Центру, Лілія Віталіївна заходилася підбирати команду.
За даними джерел НГП, пошук соратників замикається на колишніх підконтрольних підлеглих з райдержадміністрацій, міських рад, селищних та сільських рад. Враховуючи той факт, що обласна організація Партії регіонів саморозпустилася, “безхозних”, котрі воліють поповнити лави свіжоствореної партії, не бракуватиме. Водночас лідер “регіоналів-прушників” Юрій Мірошниченко 1 липня в ефірі “Громадського телебачення” заявив, що “до складу нашої партії ми намагалися запрошувати тих членів Партії регіонів, які не були заплямовані у корупційних схемах”. Похвально, але, здається, що часи правління команди януковичів і значення “корупція” — речі нероздільні, як сіамські близнюки. Цьому переконалися чимало українців після втечі Віктора Федоровича до Ростова.
Очевидним завданням №1 “клону” регіоналів є прописка у наступній Верховній Раді України та максимум концентрації у місцевих радах. Для успішної реалізації програми максимум сьогодні відбуваються певні напрацювання. Повним ходом у місцевих радах, де регіонали мали достатнє представництво, створюються фракції або депутатські групи Партії розвитку України.
Хмельницька обласна рада, де провладна більшість “регіонів” не так давно нараховувала 70 із 104-ох депутатів, також може долучитися до ПРУ. За останніми даними, які надає сайт обласної ради, зараз депгрупа Ядухи “Будуємо Хмельниччину разом” нараховує 42 обранця. А беручи до уваги пленарне засідання сесії облради 24 червня, яке проігнорувала більшість екс-регіоналів, народження нового об’єднання не за горами.
Залишається риторичне запитання: “Чи наступить український виборець на чергових виборах на ті ж граблі, якими й так набив гулі?”
Віталій Тараненко.
Схожі матеріали:
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!