Лілія Бернадська: “Ми не оцінюємо професіоналізм кадрів за наявністю партквитка”

Біографічна нота. Лілія Бернадська народилася у Хмельницькому. Працювала вчителем української мови та літератури, викладачем кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Хмельницького інституту МАУП, виконувала обов’язки доцента кафедри філософії і політології Хмельницького університету управління та права. З квітня 2010 року і по цей час праює на посаді заступника голови – керівника апарату Хмельницької обласної державної адміністрації.

Фото з сайту Хмельницької ОДА

— На минулих парламентських виборах Партія регіонів потерпіла фіаско — жоден кандидат-регіонал не пройшов до Ради на подільських мажоритарках. Як можете пояснити цей провал та низьку підтримку виборців краю партії влади?

Вся історія демократії свідчить про те, що працювати  на протестному полі завжди легше. Про підтримку Партії регіонів говорять не результати мажоритарників, а якраз загальний відсоток голосів, що стверджує політ силу, яка у владі.

Вперше за історію незалежності, Партія регіонів, не лише у нас в області, будучи при владі в країні отримала таку широку підтримку людей. Це факт.

— Партія регіонів завжди йшла у маси з соціальними гаслами. 2010 року політична сила Віктора Януковича перемогла і здобула всю повноту влади та можливість реалізувати власні обіцянки. Чому рейтинг підтримки у суспільстві практично не змінився?

— Цей аспект треба розглядати зовсім під іншим кутом зору. Партія регіонів на відміну від  «пришестя» 2005 року не «полювала на відьом», не робила всебічної «зачистки» людей. Ви чули щоб хтось перекладав відповідальність один на одного? Працював на рейтинги, розказував це той винен, ні це та? Таких шоу немає, а є величезна відповідальність за все і всіх, за те що вдалося і над чим ще варто працювати. Критика – прерогатива слабких. А тому маємо визнати, жодна із політсил, які були при владі, не змогла досягти таких результатів, як нині ПАРІЯ РЕГІОНІВ. Пригадайте результати всіх колись правлячих провладних партій: Наша Україна, блок “За єдину Україну”, СДПУ…

ПАРТІЯ РЕГІОНІВ на їхньому фоні є фаворитом українців.

— Чи очікувала ПР на отримані результати ВО “Свобода” на парламентських виборах-2012?

— У нас демократична держава і ПАРТІЯ РЕГІОНІВ чи не найбільше зацікавлена в тому, аби наше суспільство йшло якраз цим шляхом. Скажу більше, будучи при владі, через належну організацію ПР забезпечувала можливість прозорості і відкритості усього виборчого процесу.

— Губернатор Василь Ядуха так підсумував результати виборів до ВР на мажоритарках області: Насправді влада підтримувала зовсім інших кандидатів, котрі мають більший досвід роботи. На людей, які працюють у системі влади ми ставки не робили. 24 лютого мають відбутися проміжні вибори депутатів обласної ради в одномандатному окрузі №28, куди входить райцентр Волочиськ і десяток населених пунктів цього району. Кого делегуватиме офіційно ПР і кого підтримуватиме всебічно?

— Всебічно і офіційно – людину, яку одноголосно підтримала обласна конференція нашої політсили. Прізвище її відоме усьому загалу виборців: Віктор Чубар – лікар-хірург. Наголошу ще раз, ми докладемо максимум зусиль, аби і цього разу жителів цього округу представлав той, кому вони довіряють.

— Не секрет, що під керівництвом Василя Ядухи, в області відгриміла низка корупційних скандалів. Під слідством опинилися колишні голови Новоушицької РДА Анатолій Сажієнко і Летичівської РДА Марія Літвін. За підбір кадрів в облдержадміністрації відповідаєте Ви. Звідси запитання: як сталося, що влади прийшли особи, котрі не працюють за правилами гри?

— Слово — велика зброя. Словом можна вилікувати і дати силу, і словом можна вбити… Ваше питання поставлено не коректно.

— Щодо екс-голови Летичівської РДА. На початку 2011 року вона влаштувала розбірки з редактором районної газети, дозволяючи собі втручатися у журналістський процес. Ви, зокрема, розслідували цей інцидент і не знайшли провини з боку Літвін. Через кілька місяців її взяли на хабарі. Чому обласна влада не взяла до уваги і не провела кадрових висновків?

— Якщо Ви цікавитись темою, то повинні знати: інцидент давно вичерпано. Жодна людина, яка так чи інакше була причетна до цього конфлікту — зауважу конфлікту інтересів цілком особистісного, а не адміністративного характеру, — наразі не працює в райдержадміністрації. Та й колишній редактор немає жодних претензій.

А взагалі партія влади відчуває кадровий голод?

— У нас чимало успішних фахових людей, які мають знання, досвід, практику організаційної, керівної роботи, є також і молоді талановиті кадри, які володіють кількома іноземними мовами, новими підходами в організації праці, яких ми також готуємо і допомагаємо зростати.  На посадах працюють в першу чергу люди професії, їх фахову придатність ми не оцінюємо за наявністю партквитка. У нас сформований кадровий резерв і навіть двоє наших земляків є у Президентському резерві.

Хоча звичайно межі професіоналізму немає і ми завжди вимагатимемо більшого від усіх, хто нині на місцях представляє інтереси держави.

З початку цього року голова ОДА проводив співбесіди з керівниками районів на предмет підсумків роботи за останній рік. Які райони визнані слабкими і кому вже слід пакувати валізи?

— Офіційної статистичної оцінки підсумків минулого року ще немає. Питання просто не на часі.

Ми частково згадували тему свободи слова на прикладі Летичівського району. За висловлюванням Ядухи, “в області панує повна демократія. Однак час від часу з’являються факти тиску представників ЗМІ з боку чиновників. На Вашу думку, чому все ж таки влада намагається диктувати, що писати, а що не писати журналістам?

— Ми прагнемо завжди знаходити спільну мову з журналістами та реагувати на критику. У мене немає скарг стосовно теми яку ви порушуєте. Не думаю, що хтось диктує журналістам тексти. Ми кілька разів на рік у різних форматах спілкуємося із головними редакторами, з журналістами інших ЗМІ, із власкорами центральних видань та електронних мас-медіа, запрошуємо журналістів з інших держав до нашого мальовничого краю. Ми завжди відкриті до діалогу. Наша з Вами спілкування – ще один доказ тому.

— Інвестиційна привабливість Хмельниччини — про це безліч розмов. Яких конкретно домовленостей про співпрацю вдалося досягти з іноземними інвесторами?

— Це питання не в моїй компетенції і не зовсім правильно було б з мого боку розповідати про роботу своїх колег. 

Loading...
Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
NGP

NGP

Редакція "Незалежного громадського порталу"
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. “Змістовне” інтерв’ю, що й казати – “професіонали” у владі…

  2. дуже висококваліфіковані професіональні професіонали!

  3. особливо Лілія Віталіївна. Професіональний професіонал з великої букви “П”.

  4. На половину питань не дала відповіді. Одним словом політики. Гидко!!!!!!!!

  5. Це інтер’ю – яскравий приклад відкритого діалогу ПР з громадськістю. Ти їй про проблему – вона – про Химині кури…

  6. Владі сьогодні не має що сказати – папєрєднікі закінчились, а відповідати за себе вони не в змозі.

  7. Журналіст Бернадська не могла дати таке примітивне інтерв’ю.

  8. чого ви всі напали на людину? Ліля Віталівна чуйна і розумна жінка, а ви всі просто заздрите їй.

  9. і труси в неї (на фотках у газеті було) класні

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.