У педакадемії Шоробури завищили ціни за навчання на 330%

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії негайно знизити ціни на освітні послуги.

Про це НГП повідомили у прес-службі відділення АМК.

Як з’ясувало відділення, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, користуючись монопольним становищем, завищувала ціни на освітні послуги за напрямком підготовки «Музичне мистецтво».

Так, ціни на вказані освітні послуги в залежності від освітньо-кваліфікаційного рівня підготовки студентів були встановлені у розмірі 19-22 тис. грн за рік навчання, що перевищували ринкові ціни на 87-330%.

Для порівняння: вартість підготовки в Кам’янець-Подільському національному університеті ім. Огієнка становить 6-10 тис. грн.

Зважаючи на те, що обсяг коштів на утримання Академії, профінансованих з обласного бюджету (в середньому 28,2 млн. грн. на один навчальний рік), покриває основні витрати на надання освітніх послуг, встановлена вартість підготовки студентів за спеціальністю «Музичне мистецтво» є завищеною та необґрунтованою.

Зважаючи на соціальну значимість Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії в області, Відділення рекомендувало вжити заходи для припинення дій з ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, та проінформувати про результати розгляду протягом десяти днів.

У випадку невиконання рекомендацій буде розпочато провадження у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Одночасно Відділення внесло подання до засновника Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії – Хмельницької обласної ради про неналежний контроль за діяльністю вищого навчального закладу.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Перевірте ще кооперативний інститут, вони також з цінами на навчання трохи перестарались!

  2. Щось не віриться мені, що аж на 330%.

  3. О, вже за педакадемію взялися……. Мабуть, свободівці вже знайшли СОГО на заміну. Хто наступний?

  4. Даеш всіх майданівців на посади! Освіта не головне! Головне – вміти сильно волати, шарпати губернатора, пити на майдані! Всім профі знайдемо місце!!!

  5. Мистецька освіта вимагає багаторазових вправлянь у розвитку голосу,деригентських умінь, роботи над інструметальною підготовкою. Усе це вимагає згідно законодавства, індивідуальних занять, де 1 студента учать два викладачі(акомпаніатор і вокаліст чи диригент). Усе це звісно дорого, але такі міжнародні стандарти. Відмовитись від цих навчальних годин можна, можна звести в підгрупи по 15 чол. студентів і учити скопом… Але хто визнає їх дипломи, де у додатках має бути записано відповідну начитку год. А зрештою якість підготовки буде низькою! Економлячи на мистецькій чи ін. гуманітарній освіті, держава все більше буде вкладати у виправні колонії, у боротьбу з екстремізмом та бандитизмом. Щодо К-Под. університету? Вчать за рахунок філологів, математиків, фізкультурників тощо, зводячи в аудиторії по 200-300 осіб (виходять на середнє арифметичне по оплаті на потік). Їх просто добре не перевірили… ХГПА не є монополістом, бо мистецьку освіту дають у області чотири заклади. Хоча знижувати оплату потрібно усім, бо за власні кошти в академії на денній формі ніхто не вчиться на мистецькій спеціальності, так що ХГПА не заробляє на жаль на студентах.

  6. В усьому світі мистецькі спеціальності найдорожчі! Особливо інструменталістика, вокал, диригування, хореографія. Держава повинна усіх талановитих дітей учити якісно і безкоштовно. В усьому розумному світі так є. А у нас хочуть щоб за 5 копійок виріс слон на 20 тонн.
    Якщо правильно порахувати вартість за навчальним планом плюс комуналка то буде ще дорожче. Видно академія не має можливостей поділу на усіх студентів. Тому музиканти змушені платити самі за себе. Тому там і немає контрактників. А там де 10 тис. то або не виконання навч. плану у повному обсязі, або за музик платять історики чи мовники.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.