Український інститут національної пам’яті направив хмельницькому міському голові листа з підтримкою ініціативи мешканців щодо перейменування вулиць, провулків, проїздів міста, названих на честь діячів та подій тоталітарного режиму.
“Неприпустимо, що в українських містах і селах досі залишаються топоніми, присвячені особам, причетним до організації Голодомору, політичних репресій та інших злочинів проти людяності”, – наголошують у листі.
Топонімічна комісія Хмельницької міської ради 10 червня розглянула пропозицію щодо перейменування 26 вулиць і провулків, назви яких пов’язані з іменами та подіями тоталітарного режиму СРСР. Це доцільно з точки зору приведення міської топоніміки до сучасних реалій життя українського суспільства, формуванню національної свідомості, увічнення пам’яті про визначних осіб України і Хмельниччини.
Наразі у Хмельницьку відбувається громадське обговорення цього питання, після чого питання перейменування винесуть на розгляд міської ради.
Український інститут національної пам’яті висловлює сподівання, що почин хмельничан стане гідним прикладом для наслідування для інших міст по всій Україні. УІНП готовий надати необхідну інформаційну та методологічну допомогу з метою пришвидшити подолання наслідків тоталітаризму, ліквідації його символів та відновлення національної пам’яті.
“Комуністичний режим, що у ході відвертої аґресії захопив територію України у 1919-1921 роках і утримував її під своїм тотальним контролем до 1991 року, вчинив численні злочини проти українського народу. Подолання наслідків тоталітаризму є неодмінною умовою демократичного розвитку нашої країни”, – вважає заступник директора УІНП Володимир Тиліщак.
Довідка НГП. Топонімічна комісія Хмельницької міської ради запрошує громадськість долучитися до обговорення пропозицій щодо перейменування вулиць, провулків, проїздів Хмельницького, названих на честь діячів та подій тоталітарного режиму та присвоєння назви вулиці на території нового житлового масиву у мікрорайоні Озерна.
Пропонується перейменувати 26 вулиць обласного центру.
Схожі матеріали:
- Чи декомунізовувати вулицю Щорса у Хмельницькому вирішать громадські слухання
- У Хмельницькому перейменують 17 вулиць, названих на честь постатей тоталітарного режиму
- Щоб перейменувати 17 вулиць Хмельницького, необхідно 13 тисяч
- На Хмельниччині “Свобода” розпочала кампанію з перейменування вулиць з радянськими назвами