В Кам’янці на громадських слуханнях “благословили” платний проїзд

В сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради відбулися громадські слухання з приводу питання встановлення плати за в’їзд транспортних засобів на територію Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Охочих взяти участь в слуханнях було не багато, чи то через рясний дощ, чи через пізнє розміщення оголошення про проведення слухань на офіційному сайті міськради (з’явилось сьогодні близько11 ранку, а захід розпочався о 15:00).

IMG_3053

Першою взяла слова директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури Майя Гурська. Вона розповіла про економічну складову запропонованого варіанту чергового варіанту плати за проїзд через Старе місто.Так, за її словами, провівши моніторинг було встановлено, що через дану ділянку дороги проїжджало 82 тисячі 300 автомобілів в місяць.

Одним з нововведень влади буде вартість проїзду – раніше всі автомобілі платили 5 гривень за разовий проїзд. Тепер планується для різних видів авто встановити іншу плату.

“Для пільгових категорій, що проживають на Підзамче та Довжку(2 райони, що межують з Старим містом, – НГП) залишать безкоштовний проїзд, для інших жителів цих районів – 1 гривня. Для всіх мешканців міста започаткуємо абонентську карточку номіналом 2 грн.”, – повідомила пані Гурська. Для того, щоб оформити та придбати таку картку потрібно буде пред’явити паспорт з місцевою припискою.

Всі інші автомобілі, що хочуть проїхати через Замковий міст мають залишити наступні суми на пунктах пропуску:

Легкові автомобілі – 5 грн.

Мікроавтобуси(від 5 до 17 посадкових місць) – 10 грн.

Міжміські автобуси – 20 грн.

Туристичні автобуси  – 25 грн.

За попередніми підрахунками з такими тарифами місто зароблятиме в місяць 309 тисяч 509 грн. з ПДВ. “Чистий” дохідстановитиме 183, 953 гривні. Планується виділяти 10%  від доходу на розвиток КП “Крок-плюс”, як надавачу послуг, 10% на розвиток історичного музею-заповідника. Решту 80%  направлятимуть до цільового фонду міського бюджету.

Учасники слухань пропонували збільшити вартість проїзду для автобусів, або ж взагалі заборонити їм рух через пам’ятку, а також збільшити відсоток з прибутку на розвиток Старого міста та Замкового мосту зокрема.

IMG_3055

IMG_3057

Депутат Кам’янець-Подільської міської ради Сергій Акимович зачитав всім присутнім одну з пропозицій згідно акту обстеження технічного стану Замкового моста:

“Пункт 5.Обмежити рух автомобільного транспорту по загальній вазі не більше 3,5 т., швидкості до 30 км\год і кількості одночасного перебування не більше 2 автомобілів на мості”. Тому ніяких великих машин на мості не повинно бути”, – заявив депутат. Нагадаємо, що стан конструкцій Замкового мосту оглядали спеціалісти зі Львова (https://ngp-ua.info/2014/06/13896) .

Наостанок виступив Віктор Шкварський, один з ініціаторів судового позову, щодо законності платного проїзду(в середині квітня Вінницький апеляційний суд визнав, що міськрада не мала права встановлювати плату за проїзд,  – НГП). Громадський активіст закликав “не маніпулювати словами закон і гроші. Якщо ви не можете знайти гроші, то треба їх красти?…Вам плювати на рішення суду”.

Однак присутніх це не переконало: лише 4 людей проголосувало проти пропозицій влади. Таким чином вже найближчим часом виконком, один з ініціаторів платного проїзду, після “благословення” громади може повернути “кам’янецьку митницю”.

https://www.youtube.com/watch?v=hypdBi9XHBc&feature=youtu.be

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. От паскудники! Триста тисяч зібрати, а чистих це буде менше чим 200! А де ділись більше ста тисяч? Розікрали? Так давайте на всіх дорогах поставим будки – і нехай платять! Напевно, пора бутилочку від Молотова послати в ці будки, а потім і в кабінет мера.

  2. Знову ці ідіоти зізвуть шини під свою хату

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.