Замковий міст. Вигляд із середини – ВІДЕО

Сьогодні в Кам’янці-Подільському експерти проводили комісійне обстеження Замкового мосту. З самого ранку рух через пам’ятку архітектури був перекритий. Близько дев’ятої  ранку комунальники спільно з працівниками заповідника знімали бруківку, щоб добратися до трьох шурфів, які ведуть в середину мосту. Останній огляд внутрішніх конструкцій мосту проводився взимку 2012 року.

Цього разу в місто приїхала комісія, в складі якої були спеціалісти-проектанти, комунальники, працівники заповідника  – з Кам’янця та 2 спеціалісти зі Львова: головний конструктор та доцент кафедри Львівської політехніки.

Головною метою візуального огляду була перевірка гіпсових маяків щодо наявності нових деформацій після останнього огляду в січні 2012 року. Як повідомив після огляду шурфів (так званих колодців через які дослідники спускалися в шахту мосту, – НГП) директор Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець” Василь Фенцур, наразі всі маяки (гіпсова конструкція, що прикріплюється до тріщин стіні та деформацій опор, -НГП) цілі.

“Всі маяки цілі. Є тільки просадка бокових стін і видно в розчині “опущення” (тобто просідання стін, – авт.) ”, – повідомив пан Фенцур.

На запитання, що б Фенцур порекомендував владі стосовно мосту він відповів:

“Однозначно рух потрібно обмежувати. Ведуться різні динамічні навантаження, оскільки міст має кривизну, та ще й тиск іде на бокові стіни. Ті затяжки, які тримають бокові стіни – перержавілі, тому рейки різко втрачають свою несучу здатність. Так, як і тяжі, вони стають все тонші і можуть розірватися, перегнивши…Північну стіну на 80% не реставрували, із західного боку вона взагалі в аварійному стані. Ми будемо пропрацьовувати варіанти руху, його інтенсивність”, – заявив пан Василь додавши, що бажано, аби по мосту їхав лише спеціальний транспорт. Ще одним варіантом може бути рух у визначений час, щоб створити умови для екскурсійних груп.

Львівські експерти були менш говіркими і повідомили, що всі результати будуть після опублікування звіту.

Вже за кілька годин заступник міського голови Сергій Бабій на сесії міської ради повідомив про попередні результати перевірки:

“Всі три маяки показали, що Кам’янець-Подільський Замковий міст деформацій немає. Це означає, що всі ті заходи і міри,які були проведені за весь цей період депутатами, мерами дали той результат, коли деформація відсутня. Є незначні речі, але 99, 9 %, що деформацій немає.”, – заявив з трибуни Сергій Бабій.

Щоправда і журналісти, і всі, хто спостерігав за оглядом стану моста побачили і ржаві опори, і тріщини в стіні…

Офіційні результати комісії будуть оприлюднені завтра зранку.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Все ок , почекаємо поки впаде. Головне ж – кармани бити.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.