Повне академічне зібрання творів Шевченка не встигнуть надрукувати до ювілею класика

Народний депутат України від “Батьківщини” Микола Томенко прогнозує, що до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, яке відзначатиметься в Україні 2014 року, не вдасться видасти повне академічне зібрання його творів.

Про це сьогодні політик заявив на зустрічі директорів шкіл та педагогів у Хмельницькому.

Томенко розповів, що ще за часів Радянського Союзу було надруковано шість томів творчості українського письменника. Сьомий том накладом 37 тисяч примірників вдалося віддрукувати за президентства Ющенка.

“Діюча влада запланувала видати 8-12 томи праць Шевченка, але з мізерним накладом три тисячі. Це ганьба, як для Шевченка! Однак біда в тому, що ці томи ще не підготовлені. Є проблема з впорядкуванням 8-11 томів, в які має входити живописна спадщина Шевченка: відсутнє у повній мірі фінансування, брак спеціалістів, котрі би цим займалися. Дай Боже, щоби за рік видали хоча би 8 том”, – зазначив він.

“Вважаю великим мінусом, коли маємо незалежну Україні, але не маємо повного академічного зібрання його творів Тараса Шевченка. Я не відчуваю щось унікального, щоби запропонувала діюча влада з нагоди такої ювілейної дати, крім традиційного відремонтування приміщень і доріг у Каневі”, – зауважив Томенко.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.