У Хмельницькому поезія стала вуличною

Поезія зараз не шанується, і це симптом. Скільки говорено про деградацію мовної культури, але говориться тією ж нездалою напівживою канцелярсько-чиновницькою чи в кращому випадку публіцистичною мовою – живою, але дещо грубуватою. А мускулатура мови – поезія. І саме цією мускулатурою заграли поети на майданчику біля кінотеатру імені Шевченка минулої неділі.

Ідея започаткувати цю справу у Хмельницькому виникла місяць тому на літературній платформі молодіжного«ГрінФесту». Натхненник проекту в загальноукраїнському вимірі – киянин, але хмельничанин за народженням Олександр Шеремета. Поети вже читали свої вірші у містах Київ, Львів, Тернопіль, Одеса, Жмеринка, Бровари.

– «Вулична поезія» – це не просто вуличний перфоманс, це ідея, рух, до якого долучаються усі охочі, де кожен автор знаходить своє місце незалежно від мови, якою пише, віку і стилю письма, – каже Олександр Шеремета.

У Хмельницькому виступило більше десятка поетів як з обласного центру, так і з області. Примітно, що тон задавала патріотично налаштована молодь. А під кінець мікрофон було передано й глядачам. до якого долучились і глядачі. Звучали й пісні, вірші визнаних поетів Хмельниччини Петра Карася і Володимира Булаєнка, класиків української літератури.

– Стільки відкрила нових імен! – ділиться враженнями поетка-просвітянка зі Старої Синяви Любов Сердунич. – Приємно вражена патріотизмом молодих авторів і взагалі відрадно за чудову молодіжну літературну ініціативу.

Як і згаданий «ГрінФест», «Вуличну поезію» впустила до Хмельницького громадська організація «Хмельницький молодіжний клуб розвитку».

Михайло Цимбалюк.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. а чому ніде не згадується, що такі громадські починання активно підтримуються управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради та, безпочередньо, міським будинком культури? прикро… 🙁

  2. Чудова ініціатива! Рада, що на запрошення організаторів долучилася до поетичного дійства! Дякую Авторові за цитування! Саме так! Одначе… У Новій Ушиці я… ніколи не була. А ось Стара Синява – це інша річ…

  3. Мабуть, автор і мав на увазі Стару Синяву, але досі під враженнями від Старої Ушиці

  4. Дякую, що поміняли назву топоніму! 🙂

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.