«Громадська» рада проти Громадського телебачення

Серед проривів Революції Гідності експерти відзначають запровадження медійний новацій. Пам’ятаєте, як у Києві до нас в наметовому містечку час від часу підходили «диваки» з примотаними до касок на голові мобілками?

Частина з них були журналістами громадського телебачення, яке активно розвивалося в ті часи. Велику відеокамеру замінили мобілка. Причому, все в онлайні та ще й на вістрі подій. І тут вже не так важлива якість зображення та провисання інету. Зате формат сучасний, а інформація пряма без перекручувань, як говориться «із перших уст». Це було перше знайомство з громадським телебаченням.

Далі ми побачили високу якість відео і простий демократичний формат студійних інтерв’ю.

Саме тому, Верховна Рада України 17 квітня 2014 р. приймає закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Крім Першого Національного телеканалу обласні телерадіокомпанії також потрапили під зміни до стандартів громадського телебачення.

Це означає, що наш обласний канал «Поділля-Центр» не працюватиме за принципом державного замовлення, а працюватиме за принципом подання суспільно-політичної інформації без погодження з державою і не на державне замовлення. Канал не буде цілодобово крутити голову ОДА та його заступників, а буде співпрацювати з мережею журналістів, в тому числі волонтерами, які самі створюватимуть інформаційний продукт, який цікавий глядачам. Це крок з минулого в майбутнє.

І ніби, взяти закон і робити. Але ні. 15 липня 2014 р. Громадська рада при облдержадміністрації приймає рішення звернутися до керівництва держави з пропозицією вилучити облдержтелерадіокомпанії із закону. Аргументи приблизно такі – нам і без громадського телебачення добре живеться.

Ви тільки вдумайтесь: громадська рада – громаді радить – відмовитись від громадського телебачення – на користь державного телебачення!

Думаю, що цим рішенням Громадська рада ОДА, сформована регіоналами, показала свою суть органу, який не відображає свого змісту – захисту інтересу громадськості, бо захищає і захищала того, хто при посаді, при владі. Навіть в той час, коли вся громадськість Хмельницького мерзла на Майдані ця «рада» якось не помітила революційних подій. Реакції не було жодної. Це в той час, коли міжнародні телеканали назвали події Українського Майдану історичними.

Але, настало сьогодні. Тоталітаризм відмирає. І його ноги тріпаються. А те, що називається «Громадською радою при ОДА» час розпустити був ще вчора.

В значній мірі, можна зрозуміти позицію таких «громадських активістів» з провладної ради. Вони були підібрані ще Ядухою та його командою. Але не хочу розуміти пасивність нинішнього керівника області.
Пане Прусе, сформуйте нову громадську раду!

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олесь Вітряний

Олесь Вітряний

Комітет моніторингу органів влади
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Правильно! Нехай кожен голова ОДА формує під себе свою громадську раду. Суть громадського телебачення в тому, щоб служити людям, а ніяким не політикам, лівим, правим, нижнім, верхнім, проміжним, чи мальованим

 2. ганьба прусу, ганьба удару якщо залишать цю жополизну гроиадську раду

 3. У мене складається враження, що Ви, пане Олесь, цей Закон не читали і послуговуєтесь або чутками чи вільними тлумаченнями його, або описуєте свою мрію про незалежне телебачення. Раджу УВАЖНО його перечитати, але суть спробую викласти.
  Згідно закону усі частоти (канали) обласних телекомпаній передаються у ЄДИНИЙ КАНАЛ СУСПІЛЬНОГО МОВЛЕННЯ (м. Київ). Що стає з телекомпанією без власного каналу? Правильно! Вона реорганізується у великий корпункт. І цей корпункт НА ЗАМОВЛЕННЯ КИЄВА буде збирати інформацію на «Новини» і створювати мистецькі та культурологічні передачі для другого каналу Суспільного Мовлення (колишній канал «Культура», який і зараз плідно співпрацює з обласними телекомпаніями).
  Тобто, якщо зараз є поганих 26 регіональних державних мовника (обласних телекомпаній), після закону буде ОДИН МОВНИК, з Києва, який і буде називатися суспільним. І, як Ви розумієте, ОДТРК (колишня, після закону) «Поділля-центр» взагалі буде майже поза висвітленням життя області (окрім інформаційних коротеньких сюжетів, та і то за умови, що вони будуть цікаві усій країни).
  Саме це мала на увазі Громадська рада при ОДА, коли писала своє звернення (я його читав, мабуть, більш уважно).
  Повторюсь, що закон потрібно міняти ТЕРМІНОВО (часу – місяць чи два, не більше). І створювати на базі обласних телекомпаній Регіональних Суспільних Мовників за той самою схемою, за якою створений загальноукраїнський мовник. Нехай буде Наглядова Рада з представництвом різних політичних сил, громадських організацій, небайдужих громадян. І нехай ця Рада призначає керівника телекомпанії, визначає редакційну політику, наповнення каналу, контролює обіг фінансів. Фінансування – через податок. Ось тоді ми отримаємо ДІЙСНО НЕЗАЛЕЖНОГО МОВНИКА в області.
  Але в Законі цього всього нема. Не вірите? Читайте!

 4. 04 серпня 2014 року відбулось засідання круглого столу на тему: «Зустріч громадських активістів з генеральним директором ОДТРК Велесиком А.П. Суспільне телебачення та його перспективи на Рівненщині».
  Учасники круглого столу: Ходаковський Ю. Л.; Липський С. Ф.; Диновська Л. В.; Ізотова О. В.; Панащук М. П.; Лещук В. П.; Вознюк Р. С.; Ткачук О. П.; Соколенко В. П.; Дорошева А. М.; Кривко Т. М.; Самчук В. Р.; Цицюра Б. В.; Куновський А. Г.; Нестерчук В. М.; Грудницький В. М.; Чеберак О. І.; Друзенко А. А.; Алексіюк Р. І.; Буратчук Ю., генеральний директор РОДТ Велесик Андрій Петрович.
  На початку зустрічи представники громадськоі організаціі людей з обмеженими можливостями вручили Подяку генеральному директору РОДТ і професійному колективу за небайдужість, активну участь та допомогу людям з обмеженими можливостями.
  Андрій Велесик розповів про діяльність та роботу пророблену колективом РОДТ за останні роки. Зокрема існує близько 40 телевізійних проектів , та 60 радіопроектів.
  Громадська рада при Рівненській ОДА в дії
  Громадські діячи мали можливість отримати відповіді на всі питання, які цікавили , та в подальшому ознайомитись наглядно з діяльністю професійного колективу РОДТ . Окрема подяка генеральному директору РОДТ Андрію Велесику за проведену екскурсію для представників громадських організацій, та громадських діячів по телерадіокомпаніі.
  За результатами зустрічі були прийняті відповідні ЗВЕРНЕННЯ до голови РОДА та керівництва державиЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ [37,5 Kb] (cкачиваний: 15) ЗВЕРНЕННЯ ДО ГОЛОВИ РОДА [35,5 Kb] (cкачиваний: 8)
  Засідання круглого столу було підготовлено та проведено Юрієм Ходаковським (див. сайт grovrada.rv.ua)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.