Серед проривів Революції Гідності експерти відзначають запровадження медійний новацій. Пам’ятаєте, як у Києві до нас в наметовому містечку час від часу підходили «диваки» з примотаними до касок на голові мобілками?
Частина з них були журналістами громадського телебачення, яке активно розвивалося в ті часи. Велику відеокамеру замінили мобілка. Причому, все в онлайні та ще й на вістрі подій. І тут вже не так важлива якість зображення та провисання інету. Зате формат сучасний, а інформація пряма без перекручувань, як говориться «із перших уст». Це було перше знайомство з громадським телебаченням.
Далі ми побачили високу якість відео і простий демократичний формат студійних інтерв’ю.
Саме тому, Верховна Рада України 17 квітня 2014 р. приймає закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Крім Першого Національного телеканалу обласні телерадіокомпанії також потрапили під зміни до стандартів громадського телебачення.
Це означає, що наш обласний канал «Поділля-Центр» не працюватиме за принципом державного замовлення, а працюватиме за принципом подання суспільно-політичної інформації без погодження з державою і не на державне замовлення. Канал не буде цілодобово крутити голову ОДА та його заступників, а буде співпрацювати з мережею журналістів, в тому числі волонтерами, які самі створюватимуть інформаційний продукт, який цікавий глядачам. Це крок з минулого в майбутнє.
І ніби, взяти закон і робити. Але ні. 15 липня 2014 р. Громадська рада при облдержадміністрації приймає рішення звернутися до керівництва держави з пропозицією вилучити облдержтелерадіокомпанії із закону. Аргументи приблизно такі – нам і без громадського телебачення добре живеться.
Ви тільки вдумайтесь: громадська рада – громаді радить – відмовитись від громадського телебачення – на користь державного телебачення!
Думаю, що цим рішенням Громадська рада ОДА, сформована регіоналами, показала свою суть органу, який не відображає свого змісту – захисту інтересу громадськості, бо захищає і захищала того, хто при посаді, при владі. Навіть в той час, коли вся громадськість Хмельницького мерзла на Майдані ця «рада» якось не помітила революційних подій. Реакції не було жодної. Це в той час, коли міжнародні телеканали назвали події Українського Майдану історичними.
Але, настало сьогодні. Тоталітаризм відмирає. І його ноги тріпаються. А те, що називається «Громадською радою при ОДА» час розпустити був ще вчора.
В значній мірі, можна зрозуміти позицію таких «громадських активістів» з провладної ради. Вони були підібрані ще Ядухою та його командою. Але не хочу розуміти пасивність нинішнього керівника області.
Пане Прусе, сформуйте нову громадську раду!
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!