Які цілі переслідуєте, панове?

Думки вголос з приводу конкурсу на кращий проект пам’ятника  Небесній сотні у м. Хмельницькому

Влада дивується, що конкурс затягнувся та переможця не виявлено (кого так хотіла влада) і якого вже було призначено, але поки не вийшло. От біда, неслухняна спілка архітекторів, частково спілка художників та ще купка громадськості незгідні з позицією влади в особі пана Швеця. З його геніальними умовами та затвердженим заздалегідь заангажованим складом журі.

Нічого дивного в цьому нема. Громадськість пропонувала використовувати постанову Кабінету міністрів про проведення подібних конкурсів, що було вказано в звернені громадськості до пана Мельника. Там все прописано до найдрібніших умов, як це правильно робиться, а не влаштовувати цирк! Але ж як тоді бути з призначеним переможцем, який в них самий геніальний, видатний і найталановитіший, а решта не варта уваги! Шептуни та порадники майстерно вклали у вуха пана Мельника кого треба проштовхувати, піарити та, зрештою, привести до перемоги з вигідним для них, коханих, результатом! І тут почалося! Тільки-но виставили проекти на другому поверсі міськвиконкому, як два  з чотирьох проектів вже пропали! Не звертаючи уваги на умови конкурсу, які були брутально порушені, один проект був забраний на цілий тиждень на доопрацювання(!), а другий, напевно, пропав за компанію для прикриття зникнення. Мовляв, ну не тільки  ж я такий один порушую ці умови. Бачите, всі так роблять!  А в умовах конкурсу чорним по білому написано, що можна і що не можна вчиняти! Питаннячко виникло до вас, не шановний забирач, а чи є у вас совість, честь і гідність? Сподобався би такий щур хлопцям на Майдані в Києві, які віддали життя за справедливість, честь та гідність? Чим ви кращі за інших, чому порушуєте умови, напевно, це ваш стиль життя?

Відповідь для багатьох зрозуміла! Так ось, поки два недопроекти були відсутні цілий тиждень, ті два, що залишились, накрила хвиля дискредитації усюди (завдяки наполегливим старанням певних добродіїв). Тепер – по книгах відгуків. Хто вкинув ще одного зошита із заздалегідь написаними відгуками з дифірамбами за певний проект та з дискредитацією інших!?

Дуже потішив виступ пана Бірюка зі скандального відеозапису засідання журі. Коли йшла мова про новий склад журі,  він настільки захопився вихвалянням робіт однієї особи та його сім’ї, що запропонував ввести доньку певної особи до складу журі! Ні, він вчинив нечемно, напевно треба було б ще зятя та внуків включити і далі по списку! А пан Теленько так вже старався і зараз бідолага старається комусь вгодити, що в запалі почав нахабно нав’язувати знайомий до оскомини проект! І що цікаво, що про обговорення проектів на той момент взагалі не йшлося. Більше того, він забув, що є членом журі і не до лиця йому такий відвертий піар одного проекта! До речі, в газеті ,,Проскурів(№29) знову з’явилось фото, яким нав’язують громаді ,,правильний проект: хай громада звикає, хто має бути обраним!  Пане Теленько, вибачте, але де фото інших проектів? А журналістка пані Слободянюк на круглому столі взагалі запропонувала проводити конкурс не по закону. Вдумайтесь!!! Бо бачите, революція наша була теж не по закону! Та тільки ця пані забула, що люди вмирали на Майдані за те щоб був закон, гідність і справедливість однакові для всіх! Пан Скоробагатий брав напором, горлом – одних скидав з трона голови журі, а других ставив орієнтуючись, хто голосніше всіх кричить. За кого він так печеться і чому? Зараз, кажуть, пішла мода приватизовувати хлопців самооборони чи козаків на місцевих майданах, щоб для когось вирішувати питання. Ось і пані Баннова була ледь не призначена ним головою журі, коли напала на пана Коваленка і почала нести якусь нісенітницю… В очах пана Скоробогатого вона виявилась професіональним членом журі, і, крім того, за «правильний проект» буде голосувати, та ще відверту групу підтримки привела в кількості чотирьох штиків, всі бійці надійні з одної команди, а разом з козаками порубаємо всіх в капусту і оберемо «правильний» проект…

А реальним професіоналам не дали нормально слова сказати, бо «рвать» горло не вміють! Голова  обласної Спілки художників України пан Мастикаш декілька разів настійливо намагався довести до відома присутніх, що Спілка художників (за пропозицією влади)  подала список з восьми чоловік  до складу журі. Враження було, що його ніхто не хотів слухати, бо так завзято захопилися процесом хто кого перекричить…Що ж, він людина вихована, на відміну від деяких,   і змагатися, хто голосніше викричить собі право на слово, не буде. І все ж він наполіг, щоб список прізвищ  від Спілки художників був внесений до складу нового журі. Але не так сталося,як гадалося!

Взагалі, хтось аналізував цей відверто заангажований склад журі по конкурсу, призначений владою? За нас, кріпаків, феодали усе вирішують, ось так! Бачив новий (виправлений) список членів журі, який скоро мають затверджувати. Перше, що спадає на думку, приспали вас, громадо, вірніше, вже кинули! Єдиного фахового мистецтвознавця в місті Хмельницькому пана Голунського, який закінчив академію мистецтв, не включили в склад журі, пана Карвасарного – переможця багатьох всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсів  теж не включили,  єдиного скульптора в складі журі пана Гасанова також не включили!

Конкурс, панове, нібито був пов’язаний з скульптурою! Зате дизайнери (яке модне слово), мабуть, реально означає суперпрофесіонали, всі є, і з однієї контори! Також здивувала позиція пані Рожко-Павленко, яка запропонувала додати до конкурсу ще тих, хто нібито не встиг вчасно запропонувати свої проекти. Так ось, часу було вдосталь для тих, хто реально бажав взяти участь у конкурсі! Вона взагалі читала умови конкурсу, чи для неї це просто папірець, призначений для виконання лохами?! А коли донесли ті проекти (тих, хто ніби то не встиг), то позвалювали ті проекти і макети, як непотріб, в купу у коридорі – без відповідного освітлення, без нормальної експозиції… Це що!? На мою думку, потрібно було виділити більш зручне місце для цього. І не в мерії, бо люди не вважають, що це місце куди вільно, ще на даний момент, можна приходити… І ще, хочу загострити увагу громади на немаловажній нібито  дрібниці: фото макетів зроблені вкрай непрофесійно, як за якістю, так і по розташуванню, і це все потім йде в засоби масової інформації. Ви просто вводите громаду в оману і люди, на жаль, не бачать те, що задумав автор чи автори. Уявіть, що ви лисий дядько, а ваш портрет сфотографували не прямо,  а зверху, тож, окрім лисини, ви нічого не побачите…

1

Коли ви,  пане Швець,  вважаєте, що праця художника та архітектора не варта оплати взагалі, згоден з вами, – тільки при умові, що і ви, і подібні вам, може нарешті покаєтесь та попрацюєте безкоштовно на не раз обмануту та скривджену громаду і під її контролем?! «Це той випадок, коли треба думати про моральність і відмовитись від грошей». В. Швець, це ваші слова. Тому не ганьбіть художників та архітекторів і залишіть їх у спокої, якщо не знаєте, що таке бути художником або архітектором!  Ви звинувачуєте голову спілки архітекторів Козака за його позицію? За великим рахунком, наше звернення до вас було брутально  вами проігнороване, хоча вам пропонували діяти по закону, а не під килимом! Гра в наперстки від вас вже дістала! І не дивно, що пан Козак відмовив вам брати участь у вашій нечистій грі під певну особу. Панове, а може проаналізуємо, розставимо всі крапки над і – щось і проясниться? Виникла така думка, що до тієї пори, допоки такі пані і пани будуть рулити в нашому місті, то важко собі уявити, що хоча б щось вдасться зробити по совісті та честі як для Героїв майдану, які віддали своє життя, явно не за це неподобство, так і для громади, яке коять вищеописані особи.

Виникає велика підозра: задля кого і чому, як кажуть в народі, так підметки рвете, «шановні»? Сумно стає, коли і під СБУ стояли під час тих подій, і на площі, практично кожний день з самого початку майдану, щоб не згасла та іскра людська в відстоюванні прав на свою гідність. Підтримували, раділи та сумували в залежності від подій в країні, а хтось пару раз скакнув на мітингу, а можливо і ні, але знову береться за старе… Як бачимо, місцева влада, на жаль, так і не зрозуміла, за що загинула Небесна сотня. Створення пам’ятника Небесній сотні – наш обов’язок, наша пам’ять, наш іспит на совість і честь. Мене, як  громадянина,  тривожить єдине запитання: які цілі переслідуєте, панове?

                                                                   Автанділ Гігаурі, член Національної Спілки художників України,

для НГП. 

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. швець-перелякана істота. де його звільнення,анонсоване ним раніше

 2. Предлагаю сделать этот памятник в виде звезды давида , а внутри подвесить 100 маленьких гробиков из оцинкованной жести./звезда давида – символ того , кто был заказчиком/….его знают как вальцман

  • нічого…дасть Бог ми із вальцмана і прихлєбатєлєй живий пам”ятник зробимо.

 3. Все правильно.Позиция верная .Поддерживаю автора статьи.

 4. Да эти творческие люди из зависти ненавидят друг друга. До чего ж грязные личности. Разве это художники. Это какие-то склочники и сплетники. Все им не так, все им мешает. Как говорят плохому танцору — мешают. Вот и они плохие танцоры. Так зачем нам в городе памятник созданный завистниками и сплетниками? Может в столице поискать достойных настоящих художников. Эти явно не годятся. Они в памятник вместо позитивной высокой энергии воплотят свою злость и ненавитсь. Не нужны нам их памятники!

  • Алексей, ты явно не в теме или засланый козачок! В проэктах есть позитивная энергия, но дело в том, что у организаторов она с гнилым запашком! Скорее всего никто не думал, что власть опустится до такой низости и конкурс примет очертания банальной ширмочки для замыливания глаз. Тема то, свьятая! У нас в городе на протяжении пары десятков лет на грядке творческих людей вырастили сорняк, который нагло не дает пустить ростки другим талантливым художникам. Благодарить за это нужно нашу местную власть, которая все это время заботилась о произростании этого сорняка, вот и имеем теперь на площади “Взрыв на птицефабрике”.Не будешь поддерживать нормального чела, то будешь иметь “Взрыв на птице фабрике 2”! Я надеюсь, ты все уяснил?

  • А в столице, ну все как один, высокоморальные художники творят шедевры! ? Проблема Моцарта и Сольери стара как мир. Статья ведь поднимает совсем иную тему: сколько еще надо Майданів, чтобы в нашей стране закон был основой и одним для всех.

 5. Да, в самом деле, те кто делал эти фотки ну явно далекий от профессионализма! Это же скульптура и надо делать фотографии учитывая масштабность и перпективу, правильно осветить. Тупо щелкнуть мыльницей в непонятном ракурсе и потом с пеной у рта утверждать, что все не годится и все не так! На этих фотках реально ничего не видно!

 6. Та коли вже появляться справжні чоловіки в цій країні? Куди не глянь все хтось комусь щось винен! Це не стаття, а якийсь плач Ярославни. Гидко читати. Хіба це працівники культури? Тут культурою і не пахне! Цим скульпторам ліпити зелену жабу, а не пам”ятники. Якщо цей Гігаурі збирається заробляти авторитет тим, що когось поливає брудом, то він помиляється. До людини яка понаписувала гидоту на інших людей просто відраза. Вибачте, але дуже неприємно, що в яке середовище не заглянь всюди сварки, істерики і бруд. Покажіть справжнє мистецтво, щоб люди ахнули! Не можете! От і ллєте бруд на всіх. Прикро і не приємно. Від кого а від працівників культури менше всього чекали такого! Яке розчарування!

  • Ольга, извини,но ты наивная или на самом деле такая. Ты не хочешь понять о чем тебе пишут!? Власть города давно опредилилась с проектом и вся возня с этим конкурсом чистая профонация, для отвода глаз! Чихать они хотели на этот конкурс и тем более на его участников! Удобного для них победителя они давно выбрали, нет,вернее он у них был всегда! А выбрали его скоре всего,с одной целью, догадайся с какой. Наша городская власть гнилая и для нее действительно ничего не поменялось! Чинуши как заботились о своем кармане, так и продолжают!Главный посыл автора статьи это справедливость, достоинство и честность для всех, за что боролась и отдала жизнь Небесная сотня! А ты пишешь про какую то жабу, какое разочарование!

   • Треба вчитись обєктивності та неупередженості. Дослідив в ін-ті цю подію щодо створення памятника. На звернення громадян депутати запропонували комісію та на сесії голосуванням визначили місце розташування памятника. Подали декілька пропозицій. Художникам не сподобалась комісія і місце розташування. Вони та громадські організації взяли все в свої руки, багато разів проводили вже свої засідання. Змінили місце розташування памятника на те яке уже пропонувалось депутатами раніше. Далі продовжують засідати і мабуть всетаки до чогось домовляться. Тобто ніхто в їхню роботу і в їхні засідання не втручається. То де тут якісь лобіювання? Стаття пана Гігаурі справді дуже негарна. Мені здається його просто використали. Справжній мужик не буде шукати винних, це звичка жінок. А тут якісь пошуки весь час якихось винних. Зрозміло що влада завжди в усьому винна на те вона і влада. Але вибачте люди бачать що хто робить і хто що говорить. Годі вже кричати бо на злодієві шапка горить. Треба робити самому конкретну роботу. І як сказав один з істроичних постатей люди заслуговують на своїх правителів. Владі треба змінюватись але і людям треба змінюватись. В першу чергу таким крикунам як ви Роман. Ви в своїх очах великий тому що кричите що влада гнила. Це всі кричать. Але і влада владі різна. У Хмельницькому не найгірша. Хочеться справедливості по відношенню до всіх.

 7. Хочу підтримати автора. Художник має свою позицію і не приховує її. На жаль влада не чує і навіть не думає іти на діалог. Власне Революція Гідності стояла на тому що справедливість є іза неї варто боротись. Може деяки дописувачи вважають що все стало в нашому домі чудовим і безхмарним. Революція на Майдані не закінчилась.

 8. Які цілі переслідуєте “панове”(читати б.яді)?
  **************************************************************************************
  ютуб- Бойцы 72-й отдельной механизированной бригады боевых “буднях” АТО

 9. ” ЯКІ ЦІЛІ МИ ПЕРЕСЛІДУЄМО !!!”
  Шановний п. Автанділ Гігаурі, хочу відповісти на вашу досить емоційну як на мою думку статтю в НГП.
  Все було зовсім не так як ви бажаєте донести до громадськості. Не просто не так, а відверта брехня. Все було зовсім навпаки,а саме спілка художників на чолі з непотопляємим «крейсером» п. Зоєю Діденко захотіли миттєво «пропихнути» конкурс на кращий пам’ятник «Небесній сотні» лобіюючи на мою думку чиїсь інтереси, і тим більше прецедент у м. Хмельницькому вже існує, це пам’ятник « Героям та жертвам Чорнобильської катастрофи». Цей на мою думку і не тільки мою «високохудожній» витвір досить не однозначно сприймається у хмельничан. І автором цього творіння є ви, як сказав голова обласної Всеукраїнської громадської організації “Союз Чорнобиль України” Володимир Якимчук: ” …Чорнобильці заслуговують на кращий пам’ятник. Ми хочемо, щоб він відображав назву, тобто був присвячений як жертвам, так і героям. А ще необхідно додати подільського колориту…”. ( газета «ВСІМ» від 5.05.2007 року).
  Ну лихо з ним, залишимо це, хай буде це на вашій совісті, повернемось до конкурсу на кращий пам’ятник «Небесній сотні», коли п. Зоя Діденко намагалась підвести під голосування (знову як і «Героям та жертвам Чорнобильської катастрофи» ЧОТИРИ конкурсні роботи), на кращий пам’ятник «Героям «Небесної сотні»», не звертаючи на те, що тільки нашою організацією ні її ім’я було направлено 4 листи з проханням включити у члени комісії більшу кількість професіоналів та громадськості, в тому числі і архітекторів, переглянути місце встановлення пам’ятника та продовжити конкурс, щоб у ньому могло взяти участь більше митців. Як наприклад у наших сусідів тернополян, у конкурсі приймало участь ЧОТИРНАДЦЯТЬ учасників, а не так як монументальна п. Зоя Діденко хотіла нам «втюхати» чергове «творіння», думаючи, що ми нічого не розуміємо, але залишу свої козацькі думки при собі. Продовжу, як на черговому засіданні я декілька раз звернувся до тієї ж п. Зої Діденко чому не розглянуто наші звернення, вона зробила вигляд, що просто не чує, хоча звертався я до неї зовсім не пошепки, а з кожним разом все голосніше. Коли я зрозумів, що «вічну» просвітянку п. Зою Діденко не пробити навіть прямою наводкою з артилериської крупнокаліберної гармати, я просто встав задав питання хто п. Зою взагалі уповноважував очолити вказану комісію, я особисто та мої побратими будучи членами комісії цього не робили. А що відносно до слів Левка Бірюка то він сказав, цитую – « Зоя Олександрівно, ви особисто не маєте морального права не тільки очолювати комісію, а навіть бути її членом, тому, що коли відбувалась «Революція гідності», очолювана вами «Просвіта», а також громадська Рада при Хмельницькому міськвиконкомі очільником якої ви є, навіть не прийняла ніякого звернення, не зважаючи на те , що більшість депутатів Міської ради та міський голова С. Мельник підтримали революцію … ». Ну шановний п. Автанділ вставленні у вашу статтю слова Л. Бірюка «… він настільки захопився вихвалянням робіт однієї особи та його сім’ї… » є відверта брехня.
  Відносно постанови Кабінету міністрів України про проведення конкурсів, на яку ви посилаєтесь, якраз досить професійно і аргументовано розтлумачив Володимир Швець, що є величезна різниця між органами державного управління і органами місцевого самоврядування, а відносно своїх уподобань , що до робіт він ніяких коментарів не давав. Можливо я не з розуміюсь на мистецтві я не є фахівцем у цьому, але я чітко розумію різницю між цими двома державними органами управління. І тому та постанова Кабінету міністрів на яку ви посилаєтесь як на Святе письмо, до міського конкурсу не має ніякого відношення. Тому на нашому зібранні було вирішино взяти за основу Київське положення про подібний конкурс, та згідно нього розробити наше положення, і винести його для затвердження на Сесію міської Ради. Де ви в цьому вбачаєте «кримінал» чи якийсь «диктат» ? До речі з цими аргументом погодився і голова спілки архітекторів Сергій Козак, і доношу до вашого відома, що цю пропозицію вніс п. Володимир Швець.
  Відносно пані Банової як її ви називаєте, то п. Ірина зпропонувала як на мене досить розумну і слушну пропозицію, яка була одноголосно підтримана, щоб пропорційно від кожної спілки ( художників, архітекторів, дизайнерів та журналістів) ними ж були запропоновані кандидатури у члени журі, і я не вбачаю в цьому нічого поганого, а відносно того, що вона ніби то хотіла посісти «трон» голови журі з якого скинули п. Зою Діденко і на який вона сама залізла, то це відверта брехня тому, що ніхто навіть не натякав про обрання нового голови журі.
  А особисто у мене виникають до вас п. Автанділ запитання, ви писали цю повністю брехливу статтю ніби особисто були присутні на всіх наших засіданнях, але я вас там ні разу не бачив, тому виникає питання хто вам всю цю дурню яку ви нашкрябали вніс у вуха, чи можливо ви захотіли знову бути переможцем цього конкурсу, а зрозумівши, що вам нічого не «світить» вирішили облити брудом всіх хто не дав вам та вашій «компанії» зробити цю чергову оборутку.
  Іще порадив би вам не пхати свого носа до самооборони ні до козацтва … .

  Член журі на пам’ятник «Небесній сотні»,
  козак 4 сотні Самооборони Майдану,
  курінний отаман Сергій Скоробогатй.

  • Тут усе зрозуміло, що у цьому конкурсі ствоили штучні маніпуляціїї, що просунути чийсь прект, а ви собі і далі думайте.що це так треба…Та на справді вас використали і обдурили. А створилася коміся щоб просунути проект відомої нам уже родини, яка розпоясалася уже не на жарт! Треба покласти цьому кінець!

 10. Треба попросити поради у американцiв. Вони скажуть, як правильно побудувати памятник. Вони зараз хазяi на “незалежнiй” Украiнi. А украiнцi тiльки щоки роздувають вiд самовихваляння. Стидоба!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.