На вимогу громадської ради при Хмельницькій ОДА, обласна міліція відзвітувала про хід справ з приводу подій 2 липня. Раду цікавило питання безпеки перших осіб області, чи знайденні винні у побитті губернатора та чи відсторонені від роботи представники міліції, які 2 липня не приймали жодних дій.
Звітувати прийшов заступник начальника обласної міліції Роман Гаврилюк. Він повідомив, що відкрито 5 кримінальних проваджень, одне з яких було закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину, трьом людям оголошено підозру, один з них перебуває у всеукраїнському розшуку.
«Ніхто з обвинувачених не уникне кримінальної відповідальності. Людину, яка перебуває у державному розшуку, міліція обов’язково доставить у відділок», – запевнив Гаврилюк.
Також міліціянт визнав й недопрацювання правоохоронних органів й те, що його підлеглі не виконали свій професійний обов’язок, а в момент заворушень в ОДА стояли осторонь.
«Зараз проводиться внутрішнє розслідування, відносно деяких правоохоронців також відкриті кримінальні провадження за ст. 367 «Службова недбалість». Ці міліціонери також постануть перед законом», – наголосив він.
Та дивним залишається той факт, що міліціонери, яких звинувачують у невиконанні службових обов’язків досі не відсторонені від справ і надалі працюють у лавах МВС.
Громадськість також цікавило питання організатора заворушень, і не тільки щодо Леоніда Пруса, а й деяких інших посадових осіб.
«Щоразу розбір польотів здійснюють одні й ті ж люди, це видно по обличчям, всі знають до якої вони політичної сили належать. Ось нас цікавить, чи йде напрацювання щодо ідентифікації організатора всіх цих дій», – питання звучало в сторону міліції.
Роман Гаврилюк сказав, що органи слідства працюють над цим питанням, також проводяться оперативно-технічні заходи.
Слово взяв також й губернатор Леонід Прус. Він наголосив на тому, що не потрібно зосереджувати увагу на подіях 2 липня та його особистій безпеці.
«Треба охороняти не тільки перших осіб області, а й всіх громадян», – резюмував Прус.
Довідка НГП. Кримінальні провадження відкриті за двома стаття. Два провадження за ст. 296. «Хуліганство», максимальна санкція якої – позбавлення волі на 7 років та два провадження за 345. «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу», максимальна санкція якої – позбавлення волі на 14 років.