Аварійні пам’ятки Кам’янця можуть потрапити до переліку інвестиційних програм-2015

Члени постійної комісії Хмельницької обласної ради з питань науки, освіти, культури, молодіжної політики, спорту, туризму та інформаційного простору рекомендували Кам’янець-Подільській міській раді та Хмельницькій ОДА включити до переліку інвестиційних програм  у 2015 році об’єкти Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Як повідомляє кореспондент НГП, таке рішення було прийняте на виїзному засіданні постійної комісії обласної ради у четвер.  Мова йде про ліквідацію аварійного стану та капітальний ремонт пам’ятки архітектури Башта Нова Західна,  капітальний ремонт приміщення для зберігання фондів музею та ліквідацію аварійних ділянок Ратуші.

Фото прес-служби облради

Фото прес-служби облради

За словами міського голови Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича, з 2010 року місто не отримало жодної копійки з державного бюджету на утримання, експлуатацію, чи реставрацію пам’яток.

Натомість щорічно з міського бюджету виділялися кошти на суму 2 мільйони гривень на проведення протиаварійних робіт, оновлення архітектурних пам’яток, а також на створення необхідних умов для екскурсійного показу пам’яток архітектури. Про це свідчить облаштування Алеї закоханих та Лебединого озера, п’яти перехресть, скверу Магдебурзького права на території Старого міста, вулиці Зарванської, проведення ремонтно-реставраційних робіт на території Старого замку.

Як відомо, Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник належить до числа кращих музеїв України. Площа музею охоплює 2 тисячі квадратних метрів, на яких розміщено унікальні колекції живопису, нумізматики, археології, етнографії, графіки, фотографій і документів історії міста та Поділля.

До об’єктів заповідника належать Старий замок, Новий замок, Вірменський колодязь, Будинок польського магістрату, Будинок духовної семінарії, Вірменський торговий будинок та Кафедральний костел св. апостолів Петра і Павла.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.