Кількість проектів пам’ятника “Небесній сотні” збільшилась та знову змінили місце для встановлення

На сороковій позачерговій сесії Хмельницької міської ради депутати вирішили встановлювати пам’ятник «Небесній сотні» на перехресті вулицьСоборної та Героїв Майдану, біля будівлі обласної федерації профспілок, де раніше було погруддя Затонського.

Попереднє його розміщення планувалось зі сторони ХУУПу.

Також змінили формулювання – якщо раніше конкурсанти приносили проекти меморіальних комплексів, то тепер лише пам`ятників.

“Меморіальний комплекс передбачає велику територію та комплекс споруд. На розі вулиць Соборної та Героїв Майдану таких площ немає”, – пояснив депутатам головний архітектор міста Володимир Дунаєвський.

Депутати зобов’язати виконком до 1 грудня цього року провести конкурс на кращий проект пам’ятника “Небесній сотні”.

“Встановлювати пам`ятник «Небесній сотні» на місці Затонського я вважаю вдалим рішенням. До того ж сквер буде на вулиці Героїв Майдану: тут і СБУ неподалік і площа перед ОДА, де були зимові події. Це місце знакове. Мені здається, пам`ятник туди вдало впишеться”, – вважає громадський активіст Сергій Скоробагатий.

collageшгнеак

Наразі прийом конкурсних робіт досі триває. До попередніх чотирьох макетів додалось два нових. Подивитись на них (на другому поверсі Хмельницької міської ради) та залишити свій відгук у відповідній книзі можуть всі охочі.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. чому б не розмалювати десь стіну чи зробити якісне графіті на їх честь? вийде сучасніше і яскравіше

 2. В мене є інша пропозиція. Я вже писала пр неї у ФБ. Люди, я розумію, що деякі з наших земляків багато зробили для області. Але жоден з них не зробив більше, ніж ті хлопці та дівчата, що зараз на передовій на Сході. Я пропоную ту дошку пошани, що біля ОДА, переобладнати під меморіал. Мотивація:
  1. Те, що писала вище
  2. Велика площа, та й на самому Майдані
  3 Поруч флагшток
  4. Піднімаючи щоразу на свято прапор, ті з нас, що залишаться живими, будуть пам*ятати, кому з сучасних героїв завдячуємо своєї свободою.
  До речі, досягнення тих, що зараз на тій дошці пошани, як на мене, іноді дуже сумнівні або суто номінальні, на рівні – зробив свою роботу належним чином за зарплатню.
  Дублюю на ФБ.

 3. Я тоже думаю, что эта извечная “дошка пошани” пережиток ну уж очень далекого советского прошлого. Кто из нас хоть когда-то привел туда своих детей и рассказал,что это самые лучшие представители в своей сфере деятельности? Я как-то пыталась, но язык не повернулся, потому что сама в это не верю. Сейчас самое время воспитывать у людей чувство патриотизма, это будут реальные подвиги и реальные люди. К сожалению, в 90-тых, на момент провозглашения независимости Украины у воспитании патриотизма никто не подумал. Поэтому и пожинаем сейчас то что есть. Поддерживаю идею построить мемориал на площади, только вот что делать с белым памятником, надо подумать, ему рядом с мемориалом будет точно не место.

 4. Забыла извиниться перед людьми,чьи портреты украшают доску почета. Ни коем образом не пыталась уменьшить Ваши заслуги,но “у каждого времени свои задачи, у каждого времени свои герои”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.