Народне віче: актуальна форма демократії

13 липня, в неділю, я повернувся з Народного Віче, що було на Майдані Незалежності у Хмельницькому. Запросив мене взяти участь у цьому мітингу один з членів Ради Майдану Віктор Галущак. Якби не сказав, я б не прийшов. Так, як не прийшли сотні політично активних хмельничан. Одні не прийшли – бо не знали. Інші не прийшли – бо тема віче не зацікавила. Треті замоталися в домашніх справах. Але віче таки було.

Головними темами були кадрова політика голови ОДА Леоніда Пруса, призначення (точніше непризначення) Бориса Ткача на посаду керівника медичної галузі області, і, звичайно, бійки 2,3 числа в облдержадміністрації.

Ви знаєте, я таки скучив за цими майданними зборами. За емоціями, які часто беруть гору над аргументами. Але люди щирі. Тут навіть якщо й перепалка, то між своїми, майданівцями. Якщо й підвищений тон – то тільки для блага справи.

Починаєш розуміти, що проблеми, які ми переживаємо зараз в області з кадровою політикою кулуарних призначень від браку Майдану. Саме через відсутність публічності, яке забезпечує Народне Віче, пускають в хід кулаки хмельницькі політики. Це породжує обстановку недовіри та підозр. Саме те, чого на Майдані не було.

Учасник недільного Віча Леонід Трач висловив цікаву пропозицію, виступити з ініціативою внести до нової редакції Конституції України суттєве доповнення. В статті, що стосується гарантій права українців на мирні зібрання, додати про гарантоване право щонедільного Народного Віча на головному Майдані кожного населеного пункту країни о 12:00. При цьому, ніхто і ніщо не може перешкодити праву вільно зібратися і вільно висловитися громаді, а також заслухати звіт влади, якщо на те буде воля громади. Думаю, подібна форма демократії, притаманна ментальності українців, буде завжди потрібна для нас.

В час, коли влада говорить, що столичний Майдан треба демонтувати, я підтримаю владу. Майдан у форматі листопада 2013 – лютого 2014 повинен згорнутися. Але Народне Віче, як форма контролю та звіту влади перед громадою, сьогодні набуває нової актуальності. А влада повинна розуміти, що на Віче збираються люди, які хочуть допомогти і підправити, щоб влада не схибила. Так, як в часи активної фази революції. Бо саме у Майдану донедавна питали думки політичні лідери.

Сьогодні гасло «Україна – єдина» повинно бути продемонстроване на Віче у форматі «Партії, громадські організації, фонди, влада, громада – єдині». В такий важкий час, протистояння повинне бути лише між патріотами АТО і сепаратистами. УДАР, «Свобода», «Батьківщина» повинні повернутися на Майдан і продемонструвати єдність. Платформою для єдності має стати Народне Віче.

Для спільної справи.

Для України.

Слава Україні!

Олесь Вітряний.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олесь Вітряний

Олесь Вітряний

Комітет моніторингу органів влади
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.