Проект Конституції Порошенка: питання без відповідей

Зміни до Конституції, запропоновані Президентом Порошенком, викликають чимало запитань. Запитань неприємних і гострих.

Чому процес підготовки конституційної реформи є закритим для суспільства? Чому Тимчасова спеціальна комісія з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України формувалася виключно з числа народних депутатів України? Де участь громад чи, хоча б, інститутів громадянського суспільства в обговореннях?

Представники територіальних громад з усіх куточків нашої країни мали б стати активними ініціаторами конституційних змін та рецензентами проекту. Влада повинна  поставитися до цього процесу з усією відповідальністю. Це – принципова позиція нової політичної сили – Партії розвитку України. Нині діючий Президент не зовсім прозоро поставився до цих питань, а відтак поставив під сумнів демократичність своїх намірів. Адже для того, щоб максимально врахувати інтереси всіх без винятку територій, необхідно залучити місцевих фахівців із економіки, демографії, соціальних інститутів до практичного не лише написання нововведень, а й подальшої їх реалізації.

Партія розвитку України, одна з небагатьох, категорично проти спрощеного трактування місцевого самоврядування. Схоже громада втратить більше, аніж набуде. Тому необхідно, провести широкомасштабні обговорення, а не просто ставили громадян перед фактом.

Сьогодні журналісти і громадськість проаналізували окремі положення пропонованих змін і шоковані “децентралізацією”.

Велике занепокоєння викликає також посилення впливу Глави держави на силовий блок. Це виглядає як спроба продовжити узурпацію влади. Це вже пройдений сумний етап в нашій з вами історії.  Позиція Партії розвитку України чітка і однозначна: підміна понять у тексті конституційних змін та введення нових адміністративних одиниць – ці та інші пункти мають бути переглянуті, інакше не слід очікувати позитивного результату від запропонованих змін.

Власне Партія розвитку України, платформу якої я щиро поділяю, категорично проти спрощеного трактування місцевого самоврядування. Мовляв, просто передаємо відповідальність на місця. Питання в тому, що центр зобов’язаний відповідати за стратегію розвитку країни в цілому. Передаючи повноваження, він повинен відстежувати стратегію розвитку кожного регіону та країни в цілому. Інакше це буде виглядати як порятунок від проблем, які Київ не зміг вирішити.

 

 

Іван Ткаченко, політолог

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. І таки да. Не приємно, але факт. Може щось можна змінити?! У всякому випадку, в такому трактуванні це приймати не можна. Це, дійсно, не системні зміни, а трактовка, яка, очевидно, простим людям не підходить.

  • до депутатів треба стукати – вони будуть голосувати. але вони собі гірше незроблять, аби про нас не забули

 2. Отож,здається цей проекти змін спрямовано на “корить” узурпації влади президентом. “Смотрящіє” в областях замінять не лише ОДА, але й СБУ

 3. Прийшов до влади ПЕТРИК на крові і неможе наїстися нею. Як йдеш так прийдеш, все повернеться бумерангом.

 4. Гарна реклама Партії розвитку України, тобто Партії регіонів 2. Молодці, рано починають. Але шоковані вони, чи не згодні і таке інше бла-бла-бла про те, що б гарного вони хотіли зробити для України, але не зробили – це не цікаво і всі ці проплачені статейки до одного місця.

  • Шановна Марино, чого ви така зла? Чого якщо хтось намагається зробити щось добре, ви одразу поливаєте всіх брудом?

   • Вибачте, але здається люди, які всіляко підтримували Яника та змушували вступати до ригів не мають морального права принаймні зараз говорить про узурпацію. Коли підписувалися укази про повне підпорядкування голові ода та президенту, то вони не говорили про узурпацію. називали це іншими словами…

   • Так я саме про те, що від “намагань” і таких заяв типу “ми подумали і вирішили доповісти, шо ми типу незгодні і шоковані” немає ніякого толку, окрім очевидної реклами, та ще й не дуже доброї, бо така стаття розрахована на людей, що самі думати не вміють, або не хочуть, тобто типовий електорат партіі регіонів. Це настільки очевидно та топорно, що навіть образливо. А регіонали 2 нехай не тільки теревенять та намагаються, бо зараз схоже вони хочуть зібрати електорату на порожніх заявах, щоб залишити свої дупи десь біля влади, аби своє бабло не розгубити. От коли вони переконають мене своїми діями (і я не маю на увазі благодійний концерт, або закупівля м’ячиків для хворих дітей), що вони змінилися на краще, тоді я буду до них трохи лагіднішою.

  • Це Віталько хоче показати, що в них незалежний портал. Вже рекламують новий проект партії ригунів. Поцікавтеся, хто входить у ту партію і почитайте зимові статті вітальчини. Будете здивовані

 5. Так, зміни до Конституції, запропоновані Президентом Порошенком, викликають чимало запитань. Запитань неприємних і гострих, але на мій погляд тільки між професійними особами!

  Представники територіальних громад з усіх куточків нашої країни мали б стати активними ініціаторами конституційних змін та рецензентами проекту, як би більшість конкретно не тільки пізнали ці зміни, але й конкретно, по простому ці зміни були доведені до громадськості на конкретних прикладах, із конкретними прикладами, до чого ці зміни можуть привести суспільство, як в позитивному , так і в негативному моментах.

  Ось і залучайте місцевих «фахівців-політиків» для пояснення цих дійсних важливий течій, із усією їх відповідальністю, а не тільки рватись будь якою ціною до влади-бабла. Звичайно їсти хочеться всім, але бажання відробляти цей важкий сьогодні кусень хліба, не кожен так сказати вміє, або не хоче.

  В ці дні створити партію чи фракцію набагато простіше ніж порвати піджак губернатору, а проводити правдиве конкретне розшифрування змін в Конституції України ой як тяжко?

  Нехай наші праві партії «Удар»,»Свобода»,»Батьківщина» і розкаже громаді Хмельниччини,що «громада втратить більше,аніж набуде» внаслідок нових змін до Конституції України.

  Чому журналісти і громадськість проаналізували окремі положення пропонованих змін (яких конкретно?)і шоковані “децентралізацією ”. Це слово -«децентралізація», невже відомо для сільської громади?

  Хто старається підмінити поняття у тексті конституційних змін та введення нових адміністративних одиниць, це позитив чи негатив, роз’яснюйте людям – ці та інші пункти.

  Ось і Олеся пише «до депутатів треба стукати», напевно її мати не пускає до хати, як пізно прийде. Ці стукання вже достали більшість населення Хмельниччини.

  Микола ліпить таку білі – бурду, що не знаєш, чи в туалет хоче, але думає,що перед цим поїсти потрібно.

  Ат пише 03.07.2014 в 02:43 годині, аби Петрика до влади не допустити, напевно самому дорватись?

  Марина пише,що ці проплачені статейки до одного місця.А може дійсно, хтось намагається зробити щось добре, може не потрібно їх поливаєте всіх брудом?
  Не всі люди, навіть партійні, не завжди підтримували Яника та змушували інших вступати до ригів, але дійсно морального права зараз говорить про узурпацію.

  Віталько – журналіст, він має повне право на любу публікацію, тим більше з метою вивчення того чи іншого питання. Головне кожне питання потрібно доводити до логічного кінця.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.