Развєлі, как котят!

Уряду Миколі Азарова наказано жити, щонайменше, до кінця зими 2014-го. Сьогодні народні депутати України від опозиції і ті, хто ще вчора на словах рвали квитки Партії регіонів, ганебно провалили у Верховній Раді відставку уряду. У вищому законодавчому органі країни знайшлося лише 186 голосів при необхідних 226-ти. 

Развєлі, как котят, — сказав би диригент з багаторічним стажем Михайло Чечетов.

Фото з сайту uareview.com

Фото з сайту uareview.com

Столиця заблокована, на вулиці вийшли десятки тисяч невдоволених діями влади, в обласних центрах щоденні мітинги-протести, від кривавих подій із розгону київського Євромайдану минуло чотири дні, а покараних немає, Міністр МВС Віталій Захарченко, як і Президент Віктор Янукович, досі “глибоко стурбовані”… Це не весь перелік тих внутрішніх катаклізмів, в які погрузла Україна. За логікою відповідальність мав би розділити Прем’єр Азаров з командою “младореформаторів”. А тут йому піднесли “автоматом” подарунок під ялинку, мовляв, Яновичу, з Вас ще могорич, що не “пішли”.

Ситуація настільки трагікомічна, що влада, мабуть, не розуміє сили ляпаса, яким хляснула по щоці суспільства. Практично усі місцеві ради Західної і Центральної частини країни проголосували за відставку уряду Азарова. Цей месидж підтримали “майданівці”, котрі добровільно (я був шокований, коли на понеділковому Майдані, який організували студенти Хмельницького, почув репліку від хлопця: “Вперше вийшов на Майдан не за гроші” — авт.) страйкують в обласних центрах. І тепер приїхали!

[5FWbGP4QVhc]

Деякі з мажоритарників від Хмельниччини в прелюдії парламентської сесії зробили гучні заяви. До прикладу, цивільний чоловік Інни Богословської, яка вийшла з “регіонів” Володимир Мельниченко (193-й округ) повідомив “по секрету” ЗМІ, що написав заяву про вихід з партії і фракції ПР. “Рейтинг Партії регіонів падає з кожним днем після заяв їхніх спікерів. Навіть у базових областях — Донецькій, Луганській, Дніпропетровській — є проблеми з розумінням політичного курсу. Коли декларується одне, а потім робиться інше — що ж тоді мені пояснювати виборцям, котрі за мене проголосували?” — нетрендові речі казав він.

Як дійшла справа до голосування за відставку уряду, Мельниченко “відсутній”.

Схоже, що лихий поплутав іншого регіонала з 191-го округу Віктора Бондаря. Той ще в суботу, 30 листопада “Українській правді” заявив, що зав’язує з Партією регіонів. І заговорив про нову більшість, ядро якої повинні сформувати ображені депутати з ПР. На сьогоднішній сесії пан Бондар заспівав “многая лєта” тому, хто днями завалив євроінтеграцію. “Сьогодні треба повертатися до переговорів з Європейським Союзом. Є позиція Президента з цього питання. Він  дав доручення уряду почати переговори. А якщо нас зараз звинуватять, що уряду немає, що ми привели ситуацію до кривавої бійні, то ми почнемо просто скочуватися до того, що нас Росія поглине, розколють країну і поставлять країну просто в ситуацію, коли не буде уряду, не буде парламенту наступного після уряду, ми підемо слідом”, — виступив з трибуни мажоритарник.

І, як Мельниченко, Бондар сховався за “відсутній”.

Важковаговики-бізнесмени Сергій Буряк (190-й округ) і Олександр Герега (192-й округ) теж не ризикнули засвітити свої прізвища під будь-яким іншим словом, ніж “відсутній”.

Позафракційний Сергій Лабазюк (189-й округ) застосував незмінну тактику: “слизьке” питання ліпше оминути, аніж потім розхльобувати. Тим паче, свого часу Сергій Петрович разом з іншими регіоналами посадив у крісло Прем’єра Миколу Азарова. Але тоді це рішення він спробував піднести, як безвихідь. “Президент подав єдину кандидатуру… І, якщо би кілька десятків депутатів не підтримали Азарова, нічого не змінилося б… Але, які є ризики. Президент не подасть іншої кандидатури і на три місяці уряд залишався у статусі в.о. Хто би від цього виграв? Тому не голосувати, на мою думку, було би абсурдним. Вибору не існувало”.

Не повірите, нинішня риторика Лабазюка за змістом дублює його минулорічну тезу, яку ми навели вище. “Ми, позафракційні, НЕ ПРОТИ відставки уряду, але потрібно розуміти, що далі? Ми запитуємо опозицію: “Яка альтернатива? От ми відправляємо уряд у відставку і..? Чи зміниться щось?” У відповідь опозиціонери кажуть, що не дадуть можливості затвердити новий склад Кабміну. Ок, і що з цього? Економічна ситуація в країні дуже складна. До того ж, якщо не дати можливості затвердити новий склад Кабміну, ці ж урядовці далі виконуватимуть свої обов’язки. Чого ми в результаті досягнемо, чого добиваємось?” — “відфейсбучив” нардеп після провальної сесії.

Цілком очевидно, що слуги народу (номінально!) провалили сесію разом із героєм філологічних жартів, що очолює уряд. Не вже гадають, що з людиною, яка пошила в дурні весь Євросоюз, горітимуть бажанням поновлювати перемовини.

Теги: , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.