Мельник не розуміє суті політичних позовів прокуратури до міськради

Хмельницький міський голова Сергій Мельник не розуміє суті політичних позовів прокуратури до Хмельницької міськради.

Про це він повідомив “Незалежному громадському порталу”.

“Рішення позачергової сесії міськради може бути й у формі депутатського звернення. Але у нас звернення депутатів міськради до народних депутатів. Я не розумію, що там можна оскаржувати”, – вважає мер.

Він зауважив, що міська рада не отримувала повістки до суду.

“Міські ради мають діяти у визначений законом спосіб. З іншого боку, депутати Верховної Ради вибрані також від Хмельницької області та міста. Чому ж тоді депутати міської ради не можуть звернутися до народних депутатів? Тим паче, що питання про недовіру уряду Азарова Верховна Рада розглянула. Формально наше звернення уже виконано. Що скасовувати?” – запитав Мельник.

Нагадаємо, що 2 грудня на позачерговій сесії Хмельницької міської ради 42 звернулися до ВР з проханням розглянути недовіру Кабміну та оголосити про дострокові вибори.

Як відомо, Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив 10 позовів прокурорів про визнання протиправними та скасування рішень органів місцевого самоврядування стосовно політичної ситуації в Україні.

Не розглянутими залишилися два позови прокуратури на рішення позачервогої сесії Хмельницької міської ради, доля яких вирішиться у січні.

Як відомо, органи прокуратури Хмельниччини оскаржили до суду 12 таких рішень місцевих рад.

На думку прокурорів, вони прийняті з перевищенням законних повноважень. У більшості вказаних рішень ідеться про відставку Уряду, дострокові вибори Президента та депутатів Верховної Ради України, що суперечить Конституції України та законодавству про місцеве самоврядування.

Теги: , , , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. колись зрозуміє

    • Ст.4.Діяльність органів прокуратури спрямована на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань:3) основ демократичного устрою державної влади, правового статусу місцевих Рад, органів самоорганізації населення. Орган місцевого самоврядування зробив все правильно.

  2. Прокуратура зайняла чітку політичну позицію, зрозумілу для всіх. Що він ще не розуміє?

  3. Прокуратура не может иметь политической позиции.Она должна руководствоваться в своей деятельности исключительно нормами Конституции и других Законов Украины.Всё остальное-от лукавого и должно быть тоже наказуемо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.