Мирний Майдан. Хмельницький продемонстрував зразковість – ФОТОРЕПОРТАЖ

Хмельницький, як і решта обласних центрів України, взяв участь у Народному віче – акції-протесті проти безчинства влади та правоохоронців. Близько трьох тисяч людей за покликом громадянської свідомості вийшли на Майдан і продемонстрували, як народний гнів можна акумулювати у мирну акцію.

люди

Багато з небайдужих громадян не соромилися лихословити на партію влади та її керманича Віктора Януковича. Мовляв, є за що: і мізерні пенсії, і провал Угоди з ЄС, і важке економічне становище країни і таке інше. А тут ще сцепзагін Беркут розпустив руки на мирних мітингувальників у Києві… Відчайдухи, здебільшого, жінки старшого віку, прямим текстом заявили: “Юлі – волю, Януковича – на нари!”.

Приємно здивувалися, що на Майдан вийшла людина, котра протягом останніх двох років закидала петиціями Прем’єра Миколу Азарова у питаннях малого і середнього бізнесу. Це виконавчий директор Асоціації хмельницьких ринків і голова обласної Ради підприємців при Хмельницькій облдержадміністрації Олександр Сніховський. “Напевне, є якісь особисті інтереси — інтереси офшорів і так далі. Якщо десь треба дати, значить в іншому місці треба відняти. Можливо, у влади інші пріоритети. Можливо, у них погані радники і вони не розуміють наших проблем, пересуваючись літаками і гвинтокрилами”, – ось витяг з його звернення до Азарова.

На Майдан пан Сніховський, як сам виправив, прийшов, як представник малого і середнього бізнесу. Каже, що повністю солідарний з жертвами кривавого розгону столичного Євромайдану і виступив з осудом Беркута.

[ZTThsgkZWPk]

Монументально-скульптурна композиція “Віра. Надія. Любов”, якою пишається керівництво ОДА на чолі з Василем Ядухою, перетворилася на народну дошку скарг і таврування влади.

гасло2

гасло

Облюбували цей “п’єдестал” й майбутні виборці держави. “Україно, Вставай!”, “Подавись своей елкой” – неповний перелік гасел, які тримали ті, хто через двадцять років творитимуть нову історію  України.

діти

діти5

Завітав на Майдан хмельницький міський голова Сергій Мельник. Останнім часом градоначальник (з якогось переполоху!) активізував громадянсько-політичну активність. Про це дуже влучно у коментарі написав один із читачів сайту. “Акція: “Запитай у Мельника”. Де ти був, коли проходив мітинг “Вставай Україно”? Відповідь: “В кабінеті Ядухи, з відти краще видно, тай не так страшно”.

Спіч у мера вийшов прогресивним – він запропонував скликати позачергову сесію міськради, на яку поставить два питання: вимагати у Голови ВР зібрати позачергову сесію парламенту, на якій дати оцінку діям беркутівців; вимагати відставки уряду Азарова.

Фото з "Фейсбуку"

Фото з “Фейсбуку”

Більша частина Майдану засуджувала звірство беркутівців. Ми спілкувалися з жінками, котрі не могли стримати сліз, говорячи на цю тему.

гасло4

Поміркованість виступаючих людей підтвердили в обласній міліції. “Хмельницький сьогодні теж мітингував. Мирно, адекватно, по-європейськи. Багато молоді, батьків з дітками. Без жодних провокацій, без “кривавих” закликів, як і має бути тоді, коли збираються разом освічені і прогресивні люди. Не все у цьому житті можна вирішувати силою, кулаками чи штурмом”, – відписалася у “Фейсбуці” керівник прес-служби обласної міліції Інна Проник.

Як завжди буває під час таких подій, не обійшлося без казуса. У момент акції вивіска з офісу обласної організації Партії регіонів зникла у невідомому напрямку. Свободівець Симчишин з цього приводу зробив припущення: “Революційний вітер зняв табличку ПР”, – написав він у “Фейсбуку”.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 4

 1. Здраствуй моя Україно – знай ти мені дорога!
  Я байдужа до політики, добре коли все добре, але в таких ситуаціях, надто доленосних хочу висловити свою тверезу, без зайвих емоцій позицію.
  Всі ми втомилися від бідності, я розумію кожного українця, не заздрю тим, хто розбагатів несправедливо, за тих , хто розбагатів власними силами рада, повірте щиро рада – хоча сама не маю ні власного дому, ні авто, і багато чого з більш доступних речей.
  Америку я сприймаю як таку, що завжди нам шкодить, починаючи від колорадського жука (якого штучно виростили в лабораторіях штату Колорадо і як біологічну зброю випустили на слов’янські землі) і до тепер експортує наскільки може нам своє гмо, хоча давно своє гмо вже не споживає, завжди із заходу на нас дихала і дихає нищівна але тиха сила: з допомогою деморалізуючих фільмів, вони перевертають свідомість наших людей, де антипропагується нормальна сім’я
  Що там фільми?! Мультики б’ють в корінь – дитячу психіку,їх багато – зараз згадую сімпсонів, шокують і наших психологів, і взагалі звичайних людей. Це я про Америку, якої нема в Євросоюзі, але є в НАТО (протирадянське політичне об’єднання членом якої є і провідна держава Євросоюзу Німеччина)
  Ах як добре пам’ятають хто така Німеччина?! і хто такі німці?! наші бабусі і дідусі, хоч не взяли нас видимою війною – захоплюють-заманюють наче з миром. Люди добренькі мої, ніхто ж з нас не читав умови на яких вони нас туди беруть, і я також. Але я знайома з Євросоюзною стратегією розвитку.
  Для Євросоюзу (в подальшому для лідируючої Німеччини) важливо захопити якомога більше держав, створити єдину наддержаву, де нарешті Німеччина зможе реалізувати всі свої споконвічні бажання (Борони Боже!!!) тотальний контроль, єдиний світовий порядок, введення біопаспортів, які вже Євросоюзом пропонувалися Росії, саме це завадило вступу Росії в Європропасть, уже там не буде ні вас як незалежної особи, ані будь якої відокремленої країни з її повстанським чи не повстанським народом, і не зможемо ми керувати Януковичем, чи Путіним, Бо керуватимуть подіями з Німеччини (борони Боже!!) Саме тому Англія намагається вийти зі складу Євросоюзу, вже зрозуміли, що зайти насправді туди не складно (ми бачимо як вони нас туди беруть із широко розпростертими обіймами) а от чи вийти ми звідти зможемо. Основний їх розвиток спрямований на розвиток комп’ютерної інженерії – В Німеччині та й Америці вже існують мікротехнології, які не дадуть змоги влаштувати революції та й проявляти власну волю взагалі, хоч зовні все буду виглядати саме як вияв Вашої волі. Мирний захват, заманнювання в лавушку бідний народ, яким дуже легко маніпулювати, адже він бідний.
  Я ПРОТИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЄВРОСОЮЗ! Я ПРОТИ МАНІПУЛЮВАННЯ МАСАМИ ЛЮДЕЙ!
  Я ПРОТИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЄВРОСОЮЗ! Я ПРОТИ МАНІПУЛЮВАННЯ МАСАМИ ЛЮДЕЙ!
  Я ПРОТИ ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНИ В ЄВРОСОЮЗ! Я ПРОТИ МАНІПУЛЮВАННЯ МАСАМИ ЛЮДЕЙ!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.