Раду “Майдан” намагаються розколоти, а віче виявилось сфальсифікованим?

У заподіяному звинувачують колишнього члена ради “Майдан” Льва Бірюка. Запрошуючи людей на молебень по репресованих у тоталітарні часи священників, він вже на місці назвав його вічем і виступив перед присутніми з недоречною промовою про діяльність ради “Майдан”.  Також відомо, що на молебень масово привели бюджетників. Чи не для того аби створити масовку так званого віче?

Окрім того 13 червня відбулись так звані збори засновників ради “Майдан”. За закритими дверима, під якими чатував загін спортивних молодиків, не пускаючи у середину нікого зайвого, шестеро представників ради “Майдан” пообіцяли самим собі і журналістам скоротити організацію до 22 осіб(зараз вона налічує 62 особи). Присутніми були представники партій “Батьківщина”, Демократична партія України, спілки інвалідів Чорнобиля, Українського козацтва та Асоціації перевізників Поділля. Перед ними виступав Лев Бірюк.

original

Посилаючись на результати віче (про особливості його проведення читайте нижче), Лев Бірюк проголосив першим завданням скоротити ряди майданівців, оскільки зараз “через велику кількість не можуть навіть нормально провести свої збори”.

“Якщо ми не можемо як слід провести заміну старих кадрів, якщо ми голосуємо всі 65 чоловік для того, аби поставити людину у Волочиську РДА, а його там не пускають всередину будівлі, а ми, всі 65 чоловік не можемо нічого зробити, то тоді ця організація не має сили. І виникають сумніви в її доцільності її існування”, – заявив Бірюк.

Оскільки засідання «засновників» ради відбувалось у тому ж приміщенні, де зазвичай збираються пересічні майданівці, то під дверима зібрались представники звичайної ради. Між ними та молодиками, що перекрили вхід  до зали відбулась незначна сутичка. Залишається відкритим питання показовості акції: якщоєдиною метою було зібрати, так званих засновників, для того аби обговорити можливість скорочення ради, то навіщо було проводити ці збори на очах у всіх? Вистава для журналістів? Тривожний дзвіночок-попередження для самих майданівців?

“Рада “Майдан” не вигідна ані попередній, ані теперішній владі. Ми ставимо запитання, а кому хочеться відповідати на них? Тому сьогодні відбулась спроба зімітувати розвал ради “Майдану”. Організатором сьогоднішнього дійства ми вважаємо Лева Бірюка. Це єдиний депутат ВР минулого скликання з стану опозиціонерів, який отримав орден за заслуги третього ступеню з рук Януковича”, – заявляє Алім Міщук.

Також пан Міщук зауважив, що навіть, якби сьогодні справді зібрались засновники ради “Майдан”, вони не мали б права розпустити її.

“Члени ради та її засновники мають однакові права, вони спільно вирішують як працювати. При наявності кворуму в 31 особу ми можемо вивести когось конкретного з нашої організації. Але скоротити кількість членів не може ніхто”, – зазначив він.

Оскільки Лев Бірюк є очільником міської партійної організації Батьківщина, прокоментувати суперечливу ситуацію запросили прес-секретаря Батьківщини Олексія Голеншина. “Кожен має право на власну думку, але ніхто не може говорити від імені ради “Майдан”. Те ж саме стосується і кожної політичної партії. Тому сьогоднішні дії Бірюка є лише його власною ініціативою. Ми не уповноважували його, він діє не від імені Всеукраїнскього об’єднання Батьківщина”.

Також ситуацію прокоментувала заступник голови ОДА, керівник апарату Леся Стебло. Вона розповіла громаді погляд влади на так зване віче, що відбулось сьогодні на майдані перед обласною радою. “Хороша та світла ідея – зібрати представників всіх конфесій для того аби всім разом помолитись по загиблим під час тоталітарних репресій священикам перетворилась сьогодні на абсурд. Представники влади були запрошені, це не наша ініціатива. Я сама вперше почула на Майдані, що це віче. Лев Бірюк приніс мені листівку, де було написано про молебень”.

“Незалежному громадському порталу” відомо, що оголошення про проведення цього заходу було надруковано в декількох газетах  Хмельницького, зокрема “Проскурові” та “Подільських вістях”. Там ця подія анонсувалась як міжконфесійний молебень. Також відомо, що священики різних конфесій запрошували своїх парафіян відвідати цей захід.

Леся Стебло зазначила, що вже отримала декілька дзвінків від викладачів ХУУПу, які скаржились на те, що їх зігнали на цей захід як бюджетників. “Ні я, ні Леонід Іванович Прус такої вказівки не давали. Я обов’язково запитаю ректора, на яких підставах це відбулось”, – пообіцяла чиновниця.

На засіданні ради “Майдан” Лева Бірюка таки виключили з членів цієї організації.

Афіна Черкезова.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Всіх викладачів та студентів ХУУПу під список зігнали на це дійство. І це під час сесії !!! Замість того щоб готуватися до екзаменів студенти були змушені прийти на так зване ВІЧЕ. Що було при тій владі це і залишилося. Омельчук прислуговувався Ядусі, а тепер прислуговується Прусу.

 2. Я також є працівником ХУУП. Підтверджую факт, що напередодні усім співробітникам та викладачам була передано вказівку ректорату в обовязковому порядку, під список, взяти участь в заході. При цьому людям навіть внятно не повідомили, що це за захід, вкотре з людьми вели розмову, як з бидлом.
  Звертаємось до влади області, якщо це ваша ініціатива, тоді не розумію, за що ми стояли на Майдані, за що гинули та гинуть українці (за те, щоб одних хабарників та нелюдів змінити на інших), якщо це ініціатива когось іншого, розберіться та повідомте громадськість.
  Від себе додам, ректор Омельчук, гідний учень проректора Чорного, він буде прислуговувати будь-якій владі, навіть за потреби окупаційній (наприклад, російській), бо він трус і людина без власної громадянської позиції, а тому зробить все, щоб тільки лишитись на посаді. Він ляже під кожного (спочатку під Ядуху, потім під Пруса, завтра ще під когось). Такі, як він, нічого в житті не створили, вони тільки руйнують та грабують. Але революція не закінчена, прийде і їх час…

 3. революция пожирает революционеров
  разогнать и закрыть раду
  оней уже забывают и забудут
  она никому не нужна

 4. Нажаль, розкол відбувся ще з моменту утворення, з моєї точки зору. Як був балаган, так і залишився. Хіба, коли Міщук став головуючим стало трохи дисциплінованіше. По суті рада Майдану не має своїх функціональних повноважень, ні на що не впливає. Це стало зрозуміло після призначення Пруса. Для половини членів це взагалі подіум для “піару” політ. амбіцій.
  Запрошені правоохоронці, як не дивно, просто включають серйозність і ухмиляються в обличчя з требуни…
  Толку не буде, допоки не досягнеться дух єдинства. А цього не буде, бо є Удар, який всіх нас так гарно на*бав і десь казковим чином зник, ніби такого не існувало, а ви, рєбята, думайте далі, хто там рада Майдану, хто там кого куди привів і тп маячня.
  Склад теперішньої ради замінити на людей, які дійсно знають як правильно діяти! А на Бірюкові зриватись не доцільно, він Хмельницькому нічого поганого точно не бажає.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.