Губернатор Ядуха створює тепличні умови для Януковича-2015

Кадрових потрясінь у райдержадміністраціях Хмельницької області очікували з нетерпінням кілька останніх місяців. Цьому передували, як об’єктивні так і суб’єктивні чинники. Більшість керівників районів уже “не першої свіжості” допустили суттєві прогалини у розвитку територій, а окремі завалили парламентські вибори. Керівництво облдержадміністрації знайшло формальне пояснення такого “аномального явища” халатності в органах влади, мовляв, серед команди реформаторів з’явилися ті, хто тягнуть показники роботи у прірву.

Виходячи з того, що на 2013 рік затверджені програми активізації розвитку економіки України, розвитку економіки Хмельницької області, стоять зовсім інші виклики часу. І сьогодні деякі керівники (районів — ред.) не те, що розгубилися — вони вичерпали власний ресурс”, — сказав губернатор Василь Ядуха на лютневій прес-конференції журналістам. 

Тоді глава регіону озвучив цифри шість-сім — саме стільки планувалося обезголовити голів РДА. Натомість у Ядухи обмежилися п’ятьма кандидатурами, яких звільнено президентськими розпорядженнями 25 квітня цього року. Прикметно, що чи не вперше за три роки перебування Василя Ядухи на посаді голови Хмельницької ОДА сталися кадрові ротації без скандальних обставин. Раніше пости районів місцеве керівництво покидало або через корупцію, або через водіння транспортних засобів у нетверезому стані, що призвело до летальних випадків.

Фото прес-служби Президента України

Фото прес-служби Президента України

Фактор Гереги

Не стало несподіваною звільнення голови Городоцької райдержадміністрації Володимира Вербановського. Після безрезультативних столичних поневірянь, де Володимир Володимирович намагався достукатися до головного інвестора 192 виборчого округу (ввійшли Городоцький, Ярмолинецький, Чемеровецький, Дунаєвецький райони) і нардепа від Партії регіонів Олександра Гереги, його чиновницька кар’єра отримала логічне завершення. Вербановський програв нерівний двобій, не без допомоги самого Ядухи. Щоправда, включно до парламентських виборів губернатор стояв горою за підлеглим з Городка, який не втрачав кваліфікації у сумнівному поділі сільськогосподарських земель району. Якого тільки хисту і хоробрості вартувало виділення (по 2 гектари кожному) 11 близьким родичам Вербановського (разом з трьома неповнолітніми дітьми) родючих чорноземів для ведення особистого селянського господарства!

Попри це Вербановського списали і віддали на розтерзання шанованому добродію з “Епіцентру” Олександру Герезі, який будує “нову країну” в чотирьох районах Хмельниччини (про це нагадує персональний сайт політика http://gerega.org.ua/). Пан Герега не просто тринькає грошима то для школи закупив нові вікна, то пригнав з Києва грейдери для розчистки снігу, — то реконструює медичні заклади та дитсадки тощо — очевидно, що він має на меті зацементувати цю територію під наступні парламентські вибори. Разом з тим, як покірний регіонал, повинен докласти максимум зусиль, аби у 2015 році продовжити політичну старість пенсіонеру Віктор Януковичу на посаді Президента України. З Герегиним “мережевим маркетингом” (супермаркети “Епіцентр”) це значно полегшить реалізацію проекту Янукович-2015.

На зміну В.Вербановському глава держави призначив Володимира Свіжого, який очолює Чемеровецьку районну раду. Це виходець з Партії регіонів, котрий має коріння з Городоччиною  — він народився у селі Кремінна.

Гарант спокою “Сім’ї”

Ще одне підсилення Василь Ядуха одержав, скориставшись шаховою рокіровкою: голову Летичівської райдержадміністрації Валерія Кольгофера, з провінційного рибного району, перекинуто ближче до перспективного (у плані земель та інфраструктури) Хмельницького району. Тут переплелися інтереси обох, оскільки і Василь Степанович, і Валерій Олександрович володіють чималими земельками з пропискою саме до Хмельницького району.

Крім того, пан Кольгофер є своєрідним гарантом спокою у найближчому майбутньому сім’ї хмельницького губернатора. Зокрема, через наближену до Кольгофера фірму “Укрбудінввест К” відбувся безпрецедентний випадок дарування прав оренди… сину голові Хмельницької ОДА Олександру Васильовичу Ядусі. На сесії Хмельницької міської ради 12 грудня 2012 року з приватним підприємством “Укрбудінввест К” було розірвано догорів оренди земельної ділянки площею 316 кв. м у центрі Хмельницького (вулиця Кам’янецька, 66) та передано її в оренду на 10 років молодшому Ядусі.

Валерій Кольгофер є стовідсотковою людиною з орбіти губернатора Хмельниччини. Чого не скажеш про звільненого Віктора Коліщака з посади голови Хмельницької РДА, якого Василь Ядуха давно мріяв з Олімпу спустити у тартар.

Стосовно новообраного голови Летичівської РДА Володимира Слободяна, то він до призначення працював аграрним заступником у Коліщака. З Ядухою Слободяна пов’язують студентські роки навчання у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті.

Свіжа кров

“Покращувати” Деражнянський район доручено екс-кандидату від Партії регіонів на парламентських виборах (188 виборчий округ) з електоральною довірою 1,99 відсотків Вадиму Плюті. Таку “популярність” на виборах Вадим Олександрович здобув, паралельно очолюючи управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької ОДА.

Підвищення по кар’єрній драбині непрохідних кандидатів — це не карт-бланш на перспективу, а тотальний контроль та підзвітність конкретного району. 33-річний Плюта заслужив це місце винятково відданістю партії влади.

Інша керманиця, на яку покладалися великі сподівання в Ізяславському районі, Тетяна Власюк допустила збій і вилетіла з владної обойми. Їй на зміну прийшов Віктор Розумний, який свого часу керував містом Полонне.

Рука Скубашевського

За два роки до президентських виборів на Хмельниччину посилюється вплив її земляка, народного депутата від Партії регіонів і близької людини до Януковича Станіслава Скубашевського. У березні цього року у київському кабінеті цього пана відбулася зустріч губернатора Василя Ядухи з п’ятьма мажоритарниками від Хмельниччини: Володимиром Мельниченком, Олександром Герегою, Віктором Бондарем, Сергієм Буряком і Сергієм Лабазюком. Слуги народу одержали чіткі настанови від влади — працювати на розвиток краю, робити конкретні справи. “Станіслав Скубашевський наголосив, що без участі громад кожної території, починаючи від найвіддаленішого села рідної області, ми не зможемо досягти покращення якості життя людей. На цьому постійно наголошує Президент України Віктор Янукович”, — повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

За інформацію джерел автора, у Хмельницькому для нардепа Скубашевського вже готують відкриття громадської приймальні. Очікується, що вірний соратник Януковича буде закріплений за Хмельниччиною і відповідатиме за результат президентських виборів.

Віталій Тараненко.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 3

  1. …як буде відтанцювувати перед регіоналами “великий опощіціонер” Бондар. Він вже танцює – бо не підтримав ні скасування пенсійної реформи, ні відставку уряду Азірова.

    На церкви у 2-3 ceлах поставив дзвони, завіз іграшку в дитсадок та поміняв віконце у школі – а тепер буде гнути білних селян, відбирати у них останню копійчину та агітувати за перемогу “бандюковича” у 2015.

    Ось так і діють перевертні !!!

    • Победы у Ядухи вполне убедительны. А вот с оценкой действий депутата Бондаря я не советую торопиться. Рано ещё.

  2. Скубашевский будет покровителем ПР и власти от Я в Хмельницкой области
    так сказать “серым кардиналом”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.