Регіонал і свободівець по-братньому поділили округ

Чергова сесія обласної ради, як бальзам на душі кандидатів у народні депутати — безкоштовний піар на кілька телекамер одразу. За місяць до парламентських виборів деякі місцеві обранці, котрі вирішили підвищити свій статус депутатства, були напрочуд багатослівні.

189-й виборчий округ (центр м. Красилів, входять Білогірський, Ізяславський, Теофіпольський, Красилівський райони і м. Нетішин) не сходив з вуст двох депутатів ради: регіонала Віталія Олуйка та свободівця Ігоря Сабія. Перший намагався проштовхнути тему Хмельницької АЕС другу сесію поспіль. Адже місто Нетішин на цих виборах залишається під знаком “Х”: де-факто, віднедавна парадом заправляє тамтешній виконувач обов’яків першого заступника голови міської ради, позаштатний радник губернатора Павло Скакун, де-юре, настрої нетішинців не завжди перегукуються новими віяннями партії влади. Тож закинути виборчу бацилу, що, за задумом кандидата, повинна перетворитися на епідемію позитивного волевиявлення, Віталій Миколайович спробував, зіграючи на авторитеті губернатора Хмельниччині.

— Ми стурбовані. Голова облдержадміністрації Василь Степанович Ядуха особисто звернувся до Президента України, уряду, оскільки довкола будівництва двох енергоблоків ХАЕС складається нездорова ситуація, — обрав зручний прийом ведення монологу пан Олуйко. Мовляв, в облраді депутатська більшість у регіоналівському кулаці.

Депутат облради і кандидат у нардепи Віталій Олуйко. Фото Віталія Тараненка

А далі всіх собак почав вішати на можливого завтрашнього працедавця — Верховну Раду України.

— Верховна Рада 6 вересня цього року прийняла Закон України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС”. Згідно зі статею 2, атомна електростанція спрямовує 100 млн грн на спорудження об’єктів соціального призначення, шляхом сплати збору, що становить 0,27 відсотки від вартості будівництва. При цьому у пояснювальній записці до названого закону передбачено, що розмір збору становитиме 10 відсотків. Тому ми наполягаємо на перегляді цього закону, — апелював Олуйко до Ради, яка перебуває у процесі напіврозпаду.

У розмову включився інший кандидат із 189 виборчого округу, прямий опонент Олуйка, Ігор Сабій. Йому не залишили простору для маневрування, тож довелося продовжити стару пісню.

— Це звернення дуже потрібне, — підіграв свободівець, але вчасно зорієнтувався, до кого звертається, — однак є інформація, що люди, котрі минулого року на громадських слуханнях підтримали добудову енергоблоків, хочуть відкликати свої підписи. Тому ми пропонуємо доповнити звернення до парламенту кількома пунктами.

Депутат облради і кандидат у нардепи Ігор Сабій. Фото Віталія Тараненка

На диво, пропозиції Сабія щодо безкоштовного надання комунальних послуг з електропостачання, теплопостачання водопостачання та водовідведення комунальним та бюджетним (державних) підприємствам зони спостереження ХАЕС, постійного медичного  моніторингу стану здоров’я мешканців Нетішина, присвоєння Хмельницькій АЕС статусу юридичної особи, пройшли та стали спільними напрацюваннями регіонала і свободівця.

А ось для пана Олуйка виборча пропаганда продовжилася. Свіженький запит він оголосив про критичну ситуацію, що сталася на залізниці у Білогірському та Ізяславському районах. Дотримуючись меж виборчого округу, Віталій Миколайович переповів страшну оповідку про те, що Південно-Західна залізниця зняла рейсу поїзд “Шепетівка-Івано-Фраківськ”. І тепер студентів “нашої області (здогадатися не важко, про яку частину краю мається на увазі НГП) позбавили можливості зручно і за не високу платню добиратися на навчання до сусідніх областей”. Адресат запиту — губернатор Ядуха, в запасі якого рівно місяць, щоб допомогти соратнику. Інакше, під загрозою опиниться ідеологічна-білбордна кампанія “Від стабільності — до добробуту”.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 4

  1. Такое чмо как Сабий нормальным людям не нужно, у которого вместо мозгов большая жопа,он умеет не работать ,а только воняет!

  2. 25 вересня УДАР провели мітинг під стінами обласних очільників. Тема – скорочення потягів в області. І звернення Ядусі віднесли. Так що цікаво, що Олуйко про це говорить.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.