Головними порушниками антимонопольного законодавства є органи влади та місцевого самоврядування – Олуйко

На Хмельниччині головними порушниками антимонопольного законодавства є органи влади та місцевого самоврядування.

Таку думку висловив голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Олуйко.

Він зазначив, що діапазон порушень дуже широкий: від створення нерівних умов діяльності учасникам ринків до повної бездіяльності. У 2013 році Відділення виявило низку порушень, викликаних діями або бездіяльністю органів влади та місцевого самоврядування на різних товарних ринках області.

Найбільша і найчисленніша група порушень – у сфері житлово-комунального господарства – встановлення органами місцевого самоврядування таких строків введення в дію нових тарифів на житлово-комунальні послуги, що не дали можливості виконавцям послуг вчасно проінформувати  споживачів про зміну тарифів. Протягом останніх років такі порушення були вчинені майже всіма виконавчими комітетами міських і селищних рад.

В.Олуйко зазначив, що на ринку твердих побутових відходів визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції дії виконавчих комітетів Полонської, Деражнянської, Дунаєвецької міських та Чемеровецької, Летичівської, Новоушицької селищної рад, які полягали у визначенні виконавців послуг із збирання та вивезення побутових відходів поза конкурсним відбором.

Також зафіксовані випадки втручання органів влади і місцевого самоврядування у господарську діяльність. Зокрема, визнано порушенням дії Хмельницької міської ради, яке зобов’язало суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у місті Хмельницькому, але зареєстровані не у місті, платити в 12 разів більшу орендну плату за землю, ніж суб’єкти, зареєстровані у місті.

А Летичівська районна державна адміністрація при укладанні договорів оренди земельних ділянок водного фонду встановила різні відсотки річної орендної плати, внаслідок чого окремим суб’єктам господарювання були створені дискримінаційні умови діяльності в порівнянні з конкурентами.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.