Олуйко про ХУУП: у комунальних “штанцях” залишатися неможливо

Колишній ректор комунального закладу “Хмельницький університет управління та права”, а нині депутат Хмельницької обласної ради Віталій Олуйко вважає, що райдужна перспектива хмельницького “вишу” можлива тільки у складі Національного університету “Одеська юридична академія”.

Таку думку він висловив “Незалежному громадському порталу”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

“Я десять років віддав роботі в університеті, і мені за це не соромно. Практично з бурси ми створили вищий навчальний заклад, який вийшов на рівень європейських зв’язків”, – сказав він.

За його переконаннями, Хмельницькому університету управління та права “неможливо залишатися у комунальних “штанцях”.

“За своєю природою, комунальні заклади вищої школи повинні готувати медсестер, завідувачів клубу і вчителів початкових класів. Просто, свого часу, ми з покійним Миколою Дарманським захопилися розбудовою двох комунальних училищ”, створили достойну базу, чим випередили окремі класичні консервативні “виші” країни”, – зазначив В.Олуйко.

Водночас екс-ректор переконаний, що за будь-яку ціну на Хмельниччині потрібно зберегти юридичну освіту. Для цього слід думати про надійний дах, каже Олуйко.

“Приблизно три роки тому мав розмову з Сергієм Ківаловим, якому належить “Одеська юридична академія”. Він не приховував, що зацікавлений у кожній області відкрити юридичну філію свого “вишу”. Це вже зроблено у Чернівцях, Вінниці, Миколаєві, Житомирі, Кіровограді. У Хмельницькому він розглядав такий варіант: викупити приміщення “хмарочосу” Центру науково-технічної інформації (ЦНТІ) і там відкрити юридичний вуз. А це гарантоване державне замовлення і працевлаштування у силових структурах. Тоді я почав переконувати Ківалова у протилежному, мовляв, є Хмельницький університет управління та права, в якого достатньо потужна база і ми готові перейти до Одеської юракадемії”, – розповів Олуйко.

На його думку, це потягне певну втрату автономії хмельницького закладу, але компенсаторами виступатимуть гарантоване державне замовлення і працевлаштування хмельницьких випускників.

“Якщо залишити Хмельницький університет управління та права у такому вигляді, як є сьогодні, завтра припинеться бюджетне фінансування, оскільки Бюджетний кодекс заборонить витрачати кошти з обласного бюджету на підготовку юристів і менеджерів. Тому що, це не функція обласного бюджету”, – заявив колишній керівник хмельницького комунального закладу.

Що стосується майнового питання у разі злиття Хмельницького університету управління та права у склад Одеської юракадемії, то В.Олуйко наголосив, що керівництво Хмельницької обласної ради і ректоратом Одеського ВНЗ мають провести переговори.

“Або ми за одну гривню в рік здаємо в оренду комунальне майно одеситам, або передаємо безкоштовно з балансу на баланс. Тут мова не йде про заробітчанство. Головне – забезпечити комфортні умови для дітей наших виборців щодо здобуття якісної освіти”, – заявив Олуйко.

Як повідомляв НГП, ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук сказав, що питання подальшої самостійності комунального закладу винесуть на загальні збори трудового колективу.

Як відомо, у 2013 році Хмельницький університет управління та права отримав з бюджету 7 млн. грн, а залучив позабюджетних коштів на суму 18,4 млн. грн.

Довідка НГП. Хмельницький університет управління та права – вищий державний навчальний заклад, який створено постановою Кабінету Міністрів України № 606 від 4 серпня 1995 року. Заснований у 1992 році і є комунальною власністю Хмельницької обласної ради.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 44

 1. Підпорядкування Одесі дасть можливість до розвитку навчального закладу, а що таке комунальне фінансування всім відомо!

 2. Було б дуже добре, якби Віталій Миколайович повернувся на свою посаду до ХІРУПу, адже при ньому рівень університету був набагато вищим!!!

 3. Я вчитель історії.Багато моїх учнів в різні часи були студентами цього вузу. За часів ректорства Віталія Миколайовича студенти говорили про свій вуз, як про свій дім. Сьогодні цей вуз нічим не відрізняється від інших. І це прикро. Риба дійсно гниє з голови! А тепер щодо коментарів студента ХІРУПу – одразу видно, що він не студент університету часів Олуйка. Така неадекватність із заміною!?! Щодо питання підпорядкування вузу ,то я повністю довіряю Олуйку В.М.

 4. Ага, Олуйко вже про все домовився з Ківаловим і цей зубатий за таку послугу готовий призначити його ректором ХУУПу. От не сидиться хОлуйку в тому щуратнику, хабарі не йому, а його підлеглим несуть.Він сам їх в міліції і здає. Та за цього козла на минулих виборах до Верховної Ради України в його рідному селі лише 11 чоловік проголосували. Цьому “політичному діячу” давно місце на смітнику історії не подалік від його дехтярки бо хОлуйко за свою кар’єру стільки партій поміняв стільки друзів зрадив, що на ньому собаці шолудливому, клеймо немає де ставити.

 5. Але за Олуйка порядок був. І з університетом рахувались, а не торгували ним як дешевою шльондрою. А за теперішніх вуз став бурсою, акредитацію вдвічі скоротили, хабарі гребуть зі студентів, а знань ніяких. Все майно пороздавали в оренду. Нічого не лишилось. За часів Олуйка студенти на практику їздили в Європу. А тепер ні в прокуратуру, ні в суд. Їдуть довчатись в магістратури інших університетів. У всі часи були збирачі земель, а були розтринькувачі.

 6. А ще хтось на сайті із доброзичливців свідомо зіштовхує лобами Ядуху і Олуйка. І ці залисини видно неозброєним оком.

 7. 0 поваги до цього юди

 8. скільки можна тих юристів плодити??? їх вже повна товкучка стоїть! закрити нахрен той ХІРУП, а будівлі і майно продати і позатикати дірки у пенсійному фонді, бо там дефіцит вже на півроку наперед.

 9. Ректором повинен бути Іван Васильович ГЛАДУНЯК. А Олуйко це кончений хабарник він за хабарі купив собі кандидатську і докторську дисертації.ПРАВДА!!!

 10. Шановні коментатори, оголосіть весь список ректорів, будь ласка. А то багатьох заслужених діячів обійшли увагою:-)

 11. Аж гидко і від статті, і від більшості “холуйковських” коментаторів. Ну пан Олуйко завжди був вельми себелюбним паном – з “бурси” він університет створив. А про те, що забрав собі готовий інститут, і фактично вбив першого його ректора Андрушка – то вже й він, і всі його “шанувальники” і забули. І те, що багато викладачів закінчили “бурсу” ще до приходу шановного Олуйка, про це теж ніхто чомусь не згадує. А щодо престижності ВУЗу – то від його студентів ще при панові Олуйкові і почали плюватися – синочки і донечки місцевих чиновників вчитися за бюджетні гроші не хотіли, а половина викладачів ВУЗу і не могли нічого навчити навіть тих, хто і хотів би щось знати.

  • это истинная правда.

  • нема тут холуйковських коментаторів. це одий той самий ригівський троль, кожен коментар за кілька хвилин після наступного.

   • Шановні Мурчики, Валики, Спортсмени і їм подібні, те що колись Хмельницький інститут регіонального управління та права став університетом, дійсно, величезна заслуга на той момент голови наглядової ради навчального закладу, народного депутата Олуйка В.М. При цьому саме в добу його ректорства університет дійсно досяг рівня справжнього навчального закладу нерегіонального масштабу. Звичайно, сказати, що це виключна заслуга керівника – неправильно. У цьому був внесок усього трудового колективу, але колективу, для якого на той момент університет був насправді домівкою, колективу, який відчував себе дружньою, великою родиною. А таку атмосферу забезпечував саме Олуйко. Як відомо, все пізнається в порівняні. Так і сталось, коли Олуйка «пішли» в університеті почались, як в прямому, так і переносному смислі, просто «ЧОРНІ» часи, при цьому чим день, тим гірше. Тому, на мій погляд, приєднання, входження чи ще там щось для ХУУПу – це вихід, оскільки хоча б це дає надію на зміни, сподіваюсь, зміни на краще.

  • Оце таки правда, панове

 12. А ректор Омельчук тим часом вишукає вже собі інше місце – зібрався до Львова під крило Грищука і надалі працювати “під призмою християнства”.

 13. Мабуть з таким самим дитячим захопленням козаки Богдана Хмельницького здавали Україну російському царю. Теж провели збори і здали з потрохами. Історія нічому Вас не вчить.

 14. Сходимся в одному, – крім Ківалова для другого розквіту ХУУПа потрібен Олуйко.

 15. Я маю на увазі адекватних людей!))

 16. А директором філії знову буде Чорний зі своїми прихвостнями

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.