Віхи-2017 Хмельниччини: 10 подій, які найбільше запам’яталися

Під ялинку Незалежний громадський портал підготував символічну добірку подій, які протягом року, що минає, мали чималий суспільний резонанс. Частина з них після жвавих дискусій уже стала надбанням новітньої історії. Деякі ж переходять у новий рік, в якому можуть отримати несподіване продовження.

 

Халатність року. Бездіяльність органів місцевого самоврядування і самодурство теплопостачальника помножене на безкарність зумовили газовий колапс у Шепетівці. Сама ж відсутність тепла у батареях містян довела до відчаю частину населення, яке перекривало дорожні магістралі, пікетували будівлі центральної та місцевої влади, оббивало пороги правоохоронних органів. Останні новини з газового “фронту” зводяться до чергової обіцянки виділити необхідні ліміти блакитного палива для Шепетівки.

Кулак року. Депутат Хмельницької обласної ради від ВО “Свобода” Віктор Бурлик “відзначився” погромом в приміщенні Будинку Рад, де за допомогою кувалди зніс металевий турнікет і пошкодив споруду охорони. Ініціатором запровадження посиленого пропускного режиму до кабінетів облдержадміністрації називають голову Олександра Корнійчука, якого сьогодні сторона обвинувачення хоче бачити у суді у якості свідка.

Що цікаво: окремі судді вважають, що Хмельницька облдержадміністрація не може бути потерпілою стороною, оскільки від дій обранця постраждало майно заводу (турнікет і тимчасова металопластикова конструкція – НГП).

Обіцянка року. Наприкінці березня Хмельницька облрада визначила будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні пріоритетним об’єктом на 2017-2019 роки. І навіть забронювала перший транш на суму 10 млн. грн. Однак згодом плани змінилися і кошти були розпорошені на інші цілі. Таким чином, один рік залишився пріоритетним на папері.

Звалище року. Майже весь рік спалахували скандали довкола Старокостянтинівського полігону твердих побутових відходів. Цей об’єкт, офіційно визнаний перезавантаженим, умудрився приймати сміття зі Львова. Більше того, за задумом мера міста, за виручені кошти від чужого сміття, закуплять біогазову установку та панелі сонячних батарей, які встановлять на території сміттєзвалища. Поки це залишається рожевою мрією.

Тендер року. Комунальне підприємство “Хмельницькелектротранс” витратило майже рік, щоб потратити 33 млн. грн на придбання семи нових тролейбусів. Камінцями спотикання ставали неякісно підготовлена документація і скарги до антимонопольного відомства. У результаті тендер завершився перемогою корпорації “Богдан”, яку останні три роки вподобали багато органів місцевого самоврядування.

Реформатор року. Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук ліквідував обласний департамент екології та природних ресурсів. Цим вчинком записав себе у коло неприятелів міністра екології та залишеного без роботи головного еколога Хмельниччини. З’ясування відносин перейшло у судову інстанцію, де проміжну перемогу відсвяткував провладний реформатор.

Гаманець року. Попередніми результатами децентралізації став випадок з головою Ямпільської селищної ради Білогірського району Іваном Бурлакою. Йому за місяць нарахували зарплатню більшу, ніж у Гройсмана. Показово, що цю тему обговорювали навіть депутати Хмельницької облради, тавруючи керівника сільради за неефективне використання бюджету.

Неперекладений посадовець року. Російські ТБ з неабияким присмаком обговорювали неординарну подію, що випадково відбулася у Хмельницькій області. У сесійній залі облради генеральному директору Хмельницької АЕС Миколі Панащенку не дозволили виступати російською мовою, наполягаючи на перекладачеві. Як виявилося, це відобразилося на здоров’ї енергетика, якому одразу викликали карету швидкої допомоги.

Хабароодержувачі року. Вперше з 2014 року правоохоронці області відрапортували про ловлю на хабарях громадських діячів. У березні на гачок потрапили уповноважений так званої територіальної громади Хмельницького і заступник голови ГО “Хмельницький майдан”. Як стверджує слідство, за 600 дол. активісти пообіцяли директору комунального підприємства не створення штучних перешкод у вигляді громадських протестів.

У вересні на вимаганні 10 тис. дол був затриманий ще один дует активістів. Вони вийшли на хмельницького забудовника, якому запропонували за вказану суму коштів не створювати перешкод в господарській діяльності шляхом письмових звернень до контролюючих та правоохоронних органів щодо можливих порушень законодавства.

Реформа року. Вистраждана транспортна реформа Хмельницького, яка офіційно запрацювала 27 грудня, по-різному сприймається пересічними пасажирами. Точно відомо, що у 2018 році маршрутні таксі типу мікроавтобусів з доріг міста не зникнуть. Разом з тим, прийдешній рік повинен стати переломним або провальним у реалізації інвестиційних зобов’язань, узятих приватними перевізниками оновити свій транспортний парк.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.