“Бакси” на бензин – суд арештував хмельницьких активістів з альтернативою застави 100 тис. грн

Хмельницький міськрайонний суд визначився з мірою запобіжного заходу для двох громадських активістів Хмельницького, які проходять у рамках провадження за ч. 2 ст. 189 ККУ (“Вимагання”).

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Згідно з матеріалами справи, уповноважений так званої територіальної громади Хмельницького Григорій Дерев’янчук і заступник голови ГО “Хмельницький майдан” Анатолій Кравець протягом березня 2017 року шляхом погроз та залякування вимагали і отримали кошти у директор КП обласної ради “Облпаливо” Михайла Блідного 600 дол. за нестворення штучних перешкод у вигляді громадських протестів щодо недопущення призначення останнього на посаду очільника комунального підприємства.

У судовому засіданні пан Дерев’янчук свою причетність заперечував. При цьому, визнав: добре знає Блідного, який, між іншим, у показах назвав його “Григорієм Григорійовичем”, зазначивши, що не пам’ятає прізвища.

Цю справу підозрюваний назвав помстою СБУ за свою громадську діяльність. На уточнююче запитання слідчої судді Світлани Данькової, до якої організації належить Дерев’янчук, він почав згадувати події недавнього пікету під службою безпеки.

– Під СБУ я тримав плакат з написом “Ні – репресіям, – сказав підозрюваний.

– А під час затримання правоохоронцями Ви також тримали цей плакат?” – уточнила суддя.

– Ні, у руках були кошти”, – відповів Дерев’янчук.

Для інформації додамо, що Григорій Дерев’янчук входить до так званої територіальної громади Хмельницького. Слідство пов’язує виникнення цієї організації з іншим Громадським рухом «Український вибір-Право народу», що контролюється одіозним Віктром Медведчуком, кумом президента Росії.

За версією Дерев’янчука, до нього звернувся Блідний за допомогою звести його з активістами  ГО “Хмельницький майдан”. Зокрема, з Анатолієм Кравцем. Зустріч відбулася в одному з хмельницьких кафе, де “майданівець” намалював на аркуші паперу запитувану суму.

З показів директора комунального підприємства “Облпаливо” Михайла Блідного з’ясовується, що пан Кравець пообіцяв залагодити питання кадрового призначення до сесії за 500-600 доларів, які начебто мали піти “на бензин”. У розмові називалося прізвище й керівника “геошки” Аліма Міщука, з яким начебто Кравець мав узгодити це питання.

Під час засідання сам Кравець відкинув всі закиди, наголосивши, що це розправа силовиків з громадськістю. Як аргумент, навів “профілактичні бесіди” з ним співробітників СБУ після затримання на вимаганні грошей.

У промові підозрюваний почав “валити” на Дерев’янчука, мовляв, той спілкувався телефоном з директром КП, ходив до нього на підприємство та отримав безпосередньо гроші.

Водночас Кравець заявив, що його як волонтера, який допомагає воякам в АТО, готові підтримати інша волонтерка і колишня чиновниця Леся Стебло та діючий мер Хмельницького Олександр Симчишин.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Прокурори наполягали, аби суд арештував обох активістів на два місяці з альтенативою призначення грошової застави у розмірі 2 млн. грн кожному.

– Це винятковий випадок, який набув широкого суспільного розголосу, – пояснив у суді один з прокурорів своє обгрунтування.

– Мабуть, шкодують усі, що Кравець – не Насіров, – парирував захисник Дмитро Андрєєв.

Суддя Світлана Данькова винесла ідентичні ухвали стосовно Дерев’янчука та Кравця, обравши їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 26 травня включно. Розмір застави був визначений – 100 тис. грн.

У статті 182 КПК України визначена застава щодо особи, яка обвинувачена у скоєнні тяжкого злочину, яким передбачено від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому при винесенні ухвали керувалася винятково нормами закону”, – пояснила служитель Феміди у коментарі “Незалежному громадському порталу”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 86

 1. алена береза попрошайничает у скочеляса с русланом .поэтому ее так задело е-декларирование.ее просто оно убило.если все честно то почему вам активистам заполнить декларацию страшно?.бо вы мутные личности.хоть мае артур ломбард это не меняет его сущности.

 2. а про главну” волонтерку” забули.та що з интера гроши хтила вибити.ше одна дамочка на решалове. любе жалитеся.

 3. А тепер чи був хабар і як “дача хабара” відбувалась. Це не для ПРидурків ,які тут слюнями бризкають а для тих хто Читає, Думає, і Дурниць не строчить. Все дуже і дуже серйозно, ДЛЯ КОЖНОГО Хмельничанина.
  Буде довго , але воно того варте.
  Сьогодні в мене дуже складний день, але щоб дістати мене і спаплюжити Майдан, Корнійчук і обслуга невинну людину пхають в тюрму. Тому мушу писати і будуть дії.
  Так от дійові особи: Корнійчук-голова Ода; Доблесні керівники силових органів і прокуратури. Гріша Дерев’янчук-теперішній пацієнт доблесних органів,Суверен- активний член Медведчуковської ” територіяльної громади”, ” власник “першої аптеки”. Анатолій Кравець- зараз член ГО Хмельницький Майдан, раніше член Самооборони і квартирант ” першої аптеки”. Міша Блідий- тепер директор Облпалєво-корєш рєшал з облради та Корнєя , раніше- колєга Дерев’янчука по роботі та фанєра, яка пролетіла над міськрадою.
  Хід подій: 10 березня– Рада Майдану в підтримку трудового колективу запропонувала депутатам облради не призначати Блідого на посаду поки не змінять положення про конкурсну комісію. Корнєй в істериці і пропонує Блідому скомпроментувати Майдан на отриманні хабаря. Блідий звертається до Дерев’янчука (пацієнта сбу і К), щоб той найшов особу з Ради Майдану для здійснення провокації. Дерев’янчук звонить Кравцю і пропонує “зустрітись з дууууже хорошою людиною, проти якої несправедливо виступає Майдан”, щоб той зрозумів , якого керівника втратить область і передав це колегам по майдану . Кравець , будучи на підпитку , бо саме святкував в компанії чуже день народження, виконує прохання колишнього співмешканця по захопленій “першій аптеці” йде на зустріч в Суші -бар де вже на нього чекають “Суверен” і кандидат в Дірєктори. Блідий розказує який він класний пацан, а в Раді МАйдану є редиски Алім (мене чомусь всі по імені звуть) , Кривий, Мельник і т. д. і просить Кравця ” порішати”, каже що не обідить і малює 500-600 вічно зелених. Втіхаря Блідий пише на свій диктофон. Розстались.
  16 березня. Облрада (за активної участі Майдану) підтримує блокаду ОРДЛО. Корнєй і силовики в істериці і дають відмашку Блідому написати заяву в поліцію, що в нього ніби-то Майданівці вимагають взятку за “неперешкоджання призначенню” дірєктором ( шістьорою по приватизації Облпалива).
  23 березня. Облрада під шумок гвалту по Бурлику з 4-ї спроби ( бо три рази Блідий пролетів на попередній сесії) на мізері 43 голоси призначає Блідого дірєктором. І похуй їм Майдан ( а ми й справді не маєм впливу на рєшал в облраді). Дерев’янчук звонить Кравцю з пропозицією зустрітись з Блідим, бо той хоче “подякувати” за своє призначення. Кравець не зовсім розуміючи за що дяка, бо толком не пам’ятає про що говорили перший раз ( агов слідча витребуй запис в Блідого), бо був під -шофе , знов не відмовляє співмешканцю по “першій аптеці”-суверену і разом з Деревянчуком приїздять в кабінет тепер вже Гендиректора облпаливо. Блідий ( тепер вже “обвішаний дротами” “державний службовець”) з льоту питає Кравця : “то скільки я вам винен за послугу? Не бійтесь-я нормальний. Он Гриша мене знає” і бла-бла.” Кравець,тепер тверезий, починає підозрювати підвох ( бо мав досвід з тоді ще ” мєнтами”), знає що ні хрена він не “впливав”, булькає що нічого не вимагає, але ” Гриша так за вас бігав то пару літрів солярки чи занесіть Гришовій жінці в магазин коробку цукерок”( тут вже є санкціонований запис органів), і , відчуваючи розводняк, уходить з Дерев’янчуком.
  26 березня. До Кравця звонить Суверен і клянчить підвезти до Блідого та поговорити про співпрацю. Кравець підвозить, але йти в кабінет відмовляється. Дерев’янчук йде сам і через короткий час повертається і сідає в машину Кравця. Машина проїзжає кількасот метрів (до 1 хвилини) і гоп-стоп. В Суверена находять 300 мічених баксів, світяться руки і права кишеня і на коврику, де він сидів ще триста мічених баксів, котрі він підкинув з правої кишені в машину. Решта не встиг. Розтєрався бідняга.
  Тепер питання що то було і є?
  Це спецоперація по дискредитації Майдану. Це помста Корнєя за те ,що ми цього убогого не пускали на посаду, не даєм ( як можем) дерибанити область. Це помста СБУ в Хмельницькій області Майдану за прийняття Рішення про підтримку блокади ОРДЛО ( кравець і я були активними учасниками процесу ). Хто кришує торгівлю на крові? Колєги наших службістів.
  А тепер уважно послухайте Анатолія Кравця (в статті його звернення до суду) !!!
  Вчора відбулось засідання Ради Майдану. Ми моноліт. І боротьба буде жорстка.

 4. Щоб тут всяка срань під вигаданими іменами не писала, для мене ви гидота з туалету Януковича і шоколадний сморід. Вас тут кілька покидьків з бригади хряка. Тисячі людей тут і не тільки тут прочитають правду. Виблядки радіють що народ зневірений. Пам’ять в вас коротка : в жовтні 2013 риги теж казались вічними. А зараз не 2013. І народ обдертий вами в рази більше ніж за регіоналів і злий як собаки. Всіх не пересадите. І об Кравця зуби зламаєте.
  Слава Україні!

  • Алим такую сказку сочинил, так уже натянул..))) Ты же точно знаеш, и все это знают, что если человек денег не хотел, то его, в этом деле, не было бы после первого раза, или разговора. И не подвозил бы, и не стоял перед предприятием.

   • Думаю,під градусом., зіграло бажання попробувати себе в ролі рішали. Ну і до суверена напевне мав довіру. От і розіграли в темну. Кравець ,в даній ситуації, просто ЛОХ. Але ніяк не злочинець. А ви обох під одну гребінку.

 5. Уточнення. Кравець вперше зустрівся з Блідим 16 березня.
  Яка роль тут Дерев’янчука зрозуміла. Не зрозуміло , що рухає людиною коли вона свідомо підставляє свого доброго знайомого, котрий ходить і підтримує засранця в судах. Що рухає доморощеними йовбаками, коли вони виконують команду фас ?

  • “суверен”хорошее погоняло.то шо “активистов”слили это и так понятно.”бледный” только воду спустил.(видать знатная коняка хряка).кравец политический труп ломать об него зубы это сильно преувеличенно.у кравца был выбор послать на хуй этого “суверена” если он такой матерый и чуйка у него в порядке.но он этого не сделал.а ходил за мураводом “сувереном” и встречался!!!!!!! и шо то там булькал!!!!!!!!!!!про бензин и конфеты.прямь как девочки конфет им подавай.это не комент это отбеливание кравца..сначала он был пьяным(это не делает смягчения).а как потом трезвый в кабинете коня “бледного”оказался?”суверен” силой его туда тащил.?и почему он не послал “суверена” на хуй когда был трезвый.суши бар.кабинет.а не до хуя ли встреч господа? и есть сомнения что твой кравец матерый штемп иметь дело с такими как “суверен” может только недалекий человек.

   • а вы там в раде майдана.ну та шо “монолит” вс е с двумя судимостями.вы ж яныка выгнали бо он “зек”.как насчет чистоты рядов.? а теперь по понятиям..то выходит корней и вас засунул а вы “монолит”.))))))…так не бывает)))))

   • О тут з Володькою згідний на 100 %. До речі з тобою згідний і Кравець. Сказав вчора: “прожив 48 років, а в людях не розбираюсь. І ходив як теля. Суверен наврочив, бо терпілою виявився. Це не я це Володька так його назвав.

   • Думаю,під градусом., зіграло бажання попробувати себе в ролі рішали. Ну і до суверена напевне мав довіру. От і розіграли в темну. Кравець ,в даній ситуації, просто ЛОХ. Але ніяк не злочинець. А ви обох під одну гребінку.

    • есть такое понятие “райковецкое колено”.старая школа.надо знать если шо.и вообще думайте сами с кем дружите и куда ходите…таких друзей за хуй в музей..

 6. Що Алімчик, не спиться? Ти можеш хоч вдавитися своїми слюнями, але з усього видно – очкуєш за своє дупло, бо боїшся щоб Кравець не сказав всю правду про те, що ти був ” і тємі і в долі”

 7. В таких деталях все описав, ще б пряму мову застосував, хто про що і кому говорив в діалозі. Звідки такі знання? Точно володів інформацією і був в долі, але все робив не своїми руками, а руками пішаків.

  • От тепер, після опису всіх деталей мені зрозуміло що щуряка Міщук був там точно “при дєлах”. Ссучений контрреволюціонер, шо ти там ше вякаєшь? Геть на своє місце- на парашу!

   • Анонімний дурню, просто включи мізки , якщо вони є, а не строчи херню. І сам прийдеш до такого висновку. А я точно при дєлах. Майданівських.

  • Ну да. На шухері стояв,

 8. Левон Аганесян и еще один вопрос..вы “монолит” рада майдану..!!!!…ходите на суды и помогаете поддерживаете “засранця”!!!! кого???? отокровенных СЕПАРОВ….???? которые валят эту украину призывая не платить налоги ит.д….и погоняло ему “суверен”…это вы дали….!!!!!!!!!!!!!….не я его придумал…..а шо вы от сепара гриши ожидали???…конфеты с соляркой))))….то пацаны сидят на блокаде а наши майдановцы сепарам “засранцам” в судах помогают…..проосто БОМБА….ТАК ПАНЕ ГАЛИМ…

  • Володька Аганесян, про те що Кравець по старій спільній памяті контактує з сувереном я взнав , коли це болото виплило. Але ти не хочеш в корінь зріти. А терпілою , бідолашною ти грішку назвав, Жалко тобі його стало ,бідненького при поганій Уграк. Сходи на суд-пожалій.

 9. Дерев”янчук ще та паскуда, своєю діяльністю він займається вже не одне десятиліття, писав кляузи завжди…. паскуда ще та…. мало він людям попортив крові…. хай тепер понухає парашу…

 10. Дерев’янчук, який ще є директор ТОВ “Схухіт” ще той аферист. В 2000-х роках на себе як на фізичну-особу підприємця отримав кредит по державній програмі розвитку малого бізнесу. Заставне майно незаконно продав і оголосив себе банкрутом. І таким чином держава втратила гроші. За нинішніми мірками це 10 000$ До кримінальної відповідальності так і не притягнули.

 11. Зараз Дерев’янчук отримає рік і вийде по амністії. Всі попередні гріхи забудуть органи. Це і є плата за те що є Іудою. Так і задумувалось. Думай Володька-Аганесян. Думай. Це -кримінальна політика, а не мазохізмом на НГП займатись. І Корнєю про котли за1 600 000 скажи в очі, а не тут пісяй.

 12. На хрена йти по статті за сепаратизм, коли запропонували статтю за шахрайство. Грішка і тут Страну намахав.. Але то все процес. Задроти анонімні, коли ви-терпіли, зрозумієте , що з ноутбуком на яйцях банду не побороти. Та вам це і не потрібно. Вам би піськи бавитись лежачи на дивані.

  • Кожен говорить про те що його болить. Алімчик ти шо так постійно піською бавишся ?

  • свезлось грише…как говорится…”яйца” “письки” это попахивает петушатней..фу..

 13. Ти дурню, з 1 квітня будеш на 100 гривень давати Фірташу за використання вкрадених ним же в тебе, дурню анонімний , мереж. і щоб ти тут не базікав –ти ЛОХ. І через таких лохів як ти всі стають лохами. Такі як ти вбивають бажання активістів щось робити. І ти тут вроді чогось добився. Але ще раз Дурню, в кінцевому випадку ти лох, який сам налазить на гачок лохолова.

  • Алім ти справжній Шаріков з “Собачого серця” М. Булгакова і не більше. І доля тебе чекає як Шарікова. Якщо тебе прооперують не лікарі то це зроблять люди.

  • ты хоть понял шо сказал активист..ты знаешь кто такой лохолов? сомневаюсь…

 14. я то же понимаю шо так де то и было.какие вопросы пусть отбиваются.а дрочить сам будешь в рукавицах .я вижу тебя это прет.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.