“Будка” губернатора: хроніка одного погрому

15 березня 2017 року. На годиннику 16:10, і в сесійному залі Хмельницької обласної ради розпочалася позачергова сесія. Висуватцями раптового злету депутатів до обласного центру стали окремі громадські діячі, котрі за день до цієї оказії “переконливо” попросили голову Михайла Загородного зібрати народних делегатів для політичної оцінки деяких процесів в країні.

Від нього вимагалося забезпечити кворум депутатів, які своїм голосуванням мають засудити дії силового блоку щодо розгону та затримання 45 учасників торгової блокади на станції “Кривий Торець” у Донецькій області.

З першим завданням Загородний впорався — до сесійного залу прибуло 46 із 84 депутатів. А ось друга вимога — підтримати звернення до центральної влади — звелася до капіталізації політичних тез практично кожної фракції у раді. Подискутувавши годину ні про що, депутати пішли на перерву писати спільне рішення.

В цей час на першому поверсі облдержадміністрації підвищився градус температури та емоцій. Близько десятка молодих хлопців, серед яких яскраво виділявся з кувалдою депутат-свободівець Віктор Бурлик, оточили скляний бокс, з якого нацгвардійці останніх п’ять місяців вели контроль за відвідувачами “білого дому”. Про історію появи цієї загадковою “малої архітектурної форми” у стінах влади детальніше опишемо нижче. Натомість весь погром “будки”, ідею встановлення якої приписують губернатору Олександру Корнійчуку, тривав близько 15 хвилин.

Бурлик та компанія злагоджено провели “спецоперацію”, про яку, до речі, вони попереджали не раз. Влада ж, очевидно, не до кінця вірила в її реалізацію.

DSC_0158

 

DSC_0194

 

DSC_0248

Приміром, 23 грудня минулого року керівник фракції ВО “Свобода”, колишній голова обласної ради Іван Гончар публічно вимагав через сесію доручити Корнійчуку демонтувати “будку” з турнікетом. Якщо ж він проігнорує цю вимогу, то варто зобов’язати обласну раду розірвати договір оренди з ОДА частини приміщень Будинку Рад. Прогнозовано, що така пропозиція “Свободи” тоді не пройшла і тема затихла.

Я дуже здивований, що члени політичної партії (ВО “Свобода” — авт.) таке собі дозволяють: захотів погромив, захотів — ні. У цій ситуації порядок в державі не швидко настане,  — прокоментував “Незалежному громадському порталу” голова ОДА Олександр Корнійчук, до якого теж завітали демонтажники “будки”.

Між іншим, активісти цікавилися “зникненням” Корнійчука ще з початку самої сесії, оскільки він не з’явився на її відкриття. Коли за опис розтрощеного майна взялися правоохоронці, постало питання, а де сам господар або власник.

— Його немає, — переконував поліцейських у закиданому склом фойє тимчасово виконувач обов’язків першого заступника голови ОДА Олег Гуменний.

Не зрозуміло, про кого натякав високопосадовець. Однак депутат обласної ради від ВО “Свобода” Надія Новосельська іще кілька “добровольців” вирішили передати “привіт” губернатору, принісши уламки від поста охоронців під службовий кабінет.

— Кожен чиновник повинен сидіти в кріслі та приймати рішення. Якщо він ухвалить погане рішення, його не можна випускати з роботи додому, — гнівно говорив керівник ярмолинецького “Майдану” Василь Гончар і водночас барикадував кабінет Корнійчука.

Там їх чекав приємний сюрприз. Виявляється у кабінеті очільника перебували троє керівників силових органів Хмельниччини: глава обласної поліції Микола Семенишин, прокурор області Олег Синишин і начальник Управління СБУ Сергій Харченко. Однак до спілкування з активістами вийшли лише Корнійчук та Семенишин.

DSC_0220

— От ви зараз п’яні прийшли, — звернувся губернатор до двох активістів, жестикулюючи руками повітря. На закиди активістів, чому голова ОДА ховається від них, він заявив, що має якийсь припис, який потребує негайного виконання.

Взагалі розмова у приймальні першої особи не надто клеїлася. Обурені люди звинувачували Корнійчука у штучному відгородженні від народу. На що той твердив про лист за підписом начальника управління СБУ, де вказано, що в рамках превентивних заходів, для протидиверсійного і антитерористичного захисту особливо важливих обєктів  слід встановити металеві турникети на вході-виході адмінбудівлі.

— За час встановлення “будки” і турнікету до облдержадміністрації не надійшло жодної скарги від громадян про якусь перешкоду у доступі до приміщення, — переконував губернатор.

корнійчук

Тепер власне про те, звідки і як з’явилася загадкова “будка” і турнікет. Офіційне роз’яснення вже давав пан Корнійчук. Тоді він перерахував три документи, які сподвигли його до застосування міри підвищенної безпеки. Це — розпорядження облдержадміністрації № 100/2016-р «Про затвердження Правил пропускного режиму до адміністративних приміщень, які перебувають у користуванні Хмельницької обласної державної адміністрації»; лист Управління Служби Безпеки України у Хмельницькій області від 20 вересня 2016 року, в якому йдеться про «синій» рівень терористичної загрози (потенційної загрози) для Хмельницької області   Антитерористичним центром при СБУ  України; лист Оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України від 7 листопада.

— Як голова обласної державної адміністрації, я не міг проігнорувати такі вимоги, адже несу відповідальність за життя людей, які працюють і відвідують адміністративне приміщення ОДА. Прикладаю усі зусилля  до того щоб на теренах області зберігався мир і спокій і обов’язково буду вживати попереджувальні заходи для збереження людських життів, — його грудневі слова передала прес-служба ОДА.

У розпорядженні “Незалежного громадського порталу” потрапив офіційний документ, укладений між головою правління ПАТ “Завод “Темп” Андрієм Шарієм і тимчасово виконувачем обов’язків першого заступника голови ОДА Олегом Гуменним про безоплатне зберігання… обладнання КПП вартістю 43,2 тис. грн. Згідно з актом прийому-передачі від 18 листопада 2016 року, облдержадміністрація прийняла один турнікет з пультом управління, акумулятор, 7 металопластикових вікон і одні двері. Потім це майно було змонтовано при вході до приміщення ОДА.

договір

акт2

акт

Цікава деталь. У пункті 2 Договору сказано, що ОДА як зберігач, несе відповідальність за втрату або ушкодження майна КПП. Але, якщо вчасно повідомить його власника про нанесені збитки, не буде їх відшкодовувати. У нашому ж випадку всі витрати гарантовано повісять на хуліганів. Принаймні, це дав зрозуміти Корнійчук, заявивши, що готується звернення до поліції.

Чи буде відновлено роботу будки” і турнікету після їхнього розгрому, — наостанок поцікавився НГП у Корнійчука

— Подивимося… Ми не такі багаті, як ви думаєте, — парирував голова.

Віталій Тараненко.

Всі фото автора.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 27

 1. Бурлик і разом з ним Швондер-Смаль та й інша наволоч мають відповісти, якщо Семенишин не може кваліфікувати дій, то 296 та 341 КК України, тому що 194 КК не буде із-за суми збитків. Якщо ж провадження не зареєстроване та винні не понесуть відповідальності, то керівництву області треба йти у відставку разом із названими керівниками правоохоронних органів, передавши керівництво вищезгаданим псевдопатріотам, які безпокарано більше трьох років каламутять воду як в області так і на території, яку називають Україною. Не називаю державою, тому що в правовій державі їх би вже декілька років чекали додому родини з місць позбавлення волі!!!

 2. Свобода прийде порядок наведе! Не можу тільки одного зрозуміти, серед купи людей, що знаходились в ОДА хіба не знайшлося декількох нормальних дядьків щоб дали Дурлику-дебчику між роги і положили його спати в ту будку яку він розтрощив? І звідки той ідіот вирішив, що йому все дозволено? Депутат засранець. Це ми з таким бидлом йдемо в Європу, хочемо навести порядок в цій державі? Завтра ті ж самі сєпари будуть знову зловтішатися з хмельницького “бєзпридєлу”. Ну то що робити всім іншим Хмельниччанам? Раз такі справи, нема законів і управи на всяких ідіотів то збираємося на майдані і гайда все громити, відбитрати, грабувати. А що, одному привладному дебчикові можна, а всім іншим ні?!

  • Бурлика давно треба посадити

   • А краще дати йому добрих п..здюлей

    • Його, та інших побратимів треба депортувати по домівках, посадити на ціпок, нехай працюють- українську землю обробляють, дають конкретний позитивний результат для суспільства.
     ніхто не замітив чого ніби вже пару разів частина українців раділа “перемогою над злочинною владою”, а результат все гірши та гірше? тому що серед інших причин олігархія контролює та вкладається в усі політичні сили, підтягує на керівні посади негідників. а ті в свою чергу використовують юродівих, дибілів, корисних ідіотів для імітації, клоунади, показухи, піару

 3. “У Хмельницькому чиновники ЖКГ через фірму-“пустишку” прокачували мільйони на ремонт вулиць
  Опубліковано: 14.03.2017| https://ngp-ua.info/2017/03/31654
  Протягом 2016 року управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради уклало низку договорів на 10 млн. грн з фірмою «Палєстра», в якої немає ані обладнання, ані достатньо робочої сили.” – дивно, після цієї новини мили б йти до міської ради, а видно переплутали і пішли трощити облраду, чи може кращий захист – напад?

 4. Балачок і писанини про будку і про бурлика набагато більше,ніж вони того варті. Не так багато та будка комусь мішала,а бурлик сам по собі не такий впливовий і навіть не страшний. Метою акції було -нагадати “хто тут хазяїн”,прилякати можливих незгідних із проектом рішення ради про блокаду і продемонструвати “діяльність” політсили.

 5. Правильно зробили, що повалили будку, тільки треба було не ламати, а демонтувати

 6. Найактуальніша проблема в даний час -будка ! Не стане будки -покращиться життя !

 7. А скажіть будьласка яке мав право підпикувати якісь документи Гуменнний.По перше він незаконно займає посаду.Бути т.в.о. можна лише два місяці по закону .А цей дибіл вже майже рік сидить в чужому кабінеті.Куди дивится антикорубційне бюро.Чому не оголошують конкурс на посади першого заступника та остальних.Добре розуміють що вони не пройдуть а розумним дороги не дають.Корнійчук обсівся договорняками та дибілами і думає що керувати буде вічно.Бачили вже таких.Затишилось йому недовго.Народ вже встає.

 8. Гуменний ініціював цю будку.Боїться щоб його не винесли разом з кріслом на площу.Хлопці молодці що розтрощили.Боягузів багато а герої-одиниці.

  • То тре так саме машини перевізників громити за те, що надають неякісні послуги

 9. Особистість Корнійчука, як голову облдержадміністрації, не сприймаю зовсім, бо такі люди не можуть займати таку посаду, але сповна підтримую його наміри звернутися до поліції, щоб вона притягнула до суворої відповідальності хуліганів свободівців за влаштований погром. Адже всім відома їхня програма – громити, палити, ночами бродити з факелами, як це робили фашисти, репетувати на все горло про справедливість, чесність та порядність, але нічогісінько не робити для благодійства і злагоди між людьми.
  У Красилові, наприклад, у свій час, на сесію районної ради було винесено питання про виділення бюджетних коштів укомплектування усім необхідним трьох міліціонерів, які відправлялись у зону АТО, але цю пропозицію не підтримали тільки депутати від «Свободи».
  Відчайдушним борцем проти радикалів проявив себе красилівський свободівець Білевич, короткочасний голова РДА, який тільки після втечі Януковича за кордон, організував ватагу подібних собі заривак, для здійснення піратських походів до кабінетів неугодних йому керівників окремих установ з вимогою писати заяви на звільнення. Жаль що вони пошкодували стільців кабінету, щоб хоч одним із них розтрощити на головах нападників. Правда, чомусь цей отаман не насмілився організувати такий рейд до справжніх служителів Януковича, бо знав, що там він заслужено отримає по зубах, що навічно відіб’є бажання на подібні подвиги.

 10. ось вам:
  http://stringer.media/novosti/3354-bobrovskaya-snesla-postavlennyy-oblsovetom-turniket-foto.html

  в.о. голови Одеської ОДА знесла турнікет встановлений обласною радою. 26 грудня 2016 року.

  • І дороги в Одесі стали європейського рівня , і рівень життя одеситів піднявся ! Дайош знос “будки” і живеш у європейській державі !!!

   • в європейських державах будок немає, а чиновники на велосипедах їздять, тому і люди живуть краще. а в нас сховається за будками, охороною, секретаркою і сидить пузо нарощує.
    смішніше смішного писати, що це захист від терористів.

    • В європейських державах все вирішується на законодавчому рівні , а не серпом і молотом ! Але ,що тут дивного ” кто был никем -тот станет всем “. Історія нічому не навчила ! Але в ПТУ, мабуть історію не вчили , а лише махати молотом !

 11. Чому причепилися до Корнійчука. Власник обласна рада. Без іі згоди будку не поставили б. Зносити мала рада. Бурлик ніби депутат. Хай говорить із Загороднім

 12. А що хіба Васька Гончар і Бронько Вишневський не в дурдомі? Два чемеровецьких дебіла прекрасні екземпляри для дослідів в Скаржинецькій лікарні.

 13. Боже избавь наш город от дебилов… Всралась вам та будка? Прачки и кухарки хотят власти, низи не научились жить по новому.

  • Баба Яга, так дебилы в городе! усё приплыли…
   как жить?

   • В любій країні, я підкреслюю і пишу ЛЮБІЙ, отаких д…..йобів, поліціянти б положили їх їхніми рилами в підлогу і дубінками так навчили їх жити що вони б довго не підіймали руки на державне майно, а наш начальник поліції дивився на явне порушення законодавства і при цьому бездіяв, я яке покарання несе посадовець за бездіяльність? Якщо ми хочемо в Європу, це явно не європейска поведінка неадекватів. І шановні, мабудь поре вже перестани називати їх “активістами”, називаймо речі своїми іменами, пропоную— неадеквати, д….йби, дебі….ли, при….дурки, але саме підходяце -ДЕГЕНЕРАТИ

    • разрушители они, уничтожители….
     им всё прошло безнаказанно – минулось 3г. назад, даже поощерили, медали, грамоты, звания дали и по 100 тыс-320 тыс грн. компенсухи на рыло…
     чё ж не рушить бить, жечь, сносить далее? ведь ранее они были не наказаны – произвол
     то что мы хотим?
     повтор и ещё раз повтор!

 14. Перша особа ОДА своє нутро показала ще на виборах 2012 року, 2015 року, де люди досі не отримали свої кошти за проведення виборів. А щоб знати закони треба мати хоча би курячий мозок, але махати листами, не читаючи і не розуміючи їх – це по його частині. Він, маючи рівень свиноферми, певно думав, що там ставить будку для сторожа, але ж ні- то ОДА. А підказати , бідному, немає кому, адже зібрав навколо себе свиту косооких інвалідів, які разом з ним грають в виставу ” Типий та ще тупіші”

 15. Перша особа ОДА своє нутро показала ще на виборах 2012 року, 2015 року, де люди досі не отримали свої кошти за проведення виборів. А щоб знати закони треба мати хоча би курячий мозок, але махати листами, не читаючи і не розуміючи їх – це по його частині. Він, маючи рівень свиноферми, певно думав, що там ставить будку для сторожа, але ж ні- то ОДА. А підказати , бідному, немає кому, адже зібрав навколо себе свиту косооких інвалідів, які разом з ним грають в виставу ” Типий та ще тупіші”. Але надіємося, що скоро цей цирк закінчиться і наш шановний губернатор повернеться вирощувати своїх свиней

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.