На Хмельниччині інфляція сягнула майже 20% – облстат

На Хмельниччині рівень інфляції за січень-березень становив 19,4% порівняно з початком роком, у тому числі за березень 11,7%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої збільшилися на 16,8%. Найбільше (на 46,3-31,5%) подорожчали цукор, рис, соняшникова олія, фрукти.

На 29,4-17,5% зросли ціни на хліб, макаронні вироби, продукти переробки зернових, овочі, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби.

На 3,3% підвищилися ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, у т.ч. на тютюнові вироби – на 3,8%, алкогольні напої – на 2,4%.

Одяг і взуття подорожчали на 9,1%, зокрема, взуття – на 12,5%, одяг – на 7,2%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2% відбулося за рахунок підвищення цін на товари та послуги з утримання та ремонту житла на 9,8%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла стали дорожчими на 14,6%, зокрема, плити – на 24%, пральні машини – на 23,3%, покриття для підлоги – на 20,1%, холодильники – на 19,4%, пилососи – на 17,1%.

На підвищення цін у сфері охорони здоров’я -на 13,1% вплинуло подорожчання фармацевтичної продукції, меди чних товарів та обладнання на 16,5%.

Зростання цін на транспорт у цілому на 4,1% пов’язано з подорожчанням палива та мастил – на 6,9%, транспортних послуг – на 6,1%. Водночас на 4,6% подешевшали автомобілі.

Через подорожчання аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації на 17,3%, туристичних послуг на 10,8% підвищення цін у сфері відпочинку та культури становило 13,1%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Втратили Донбас тому є інфляція. Все таки Донбас дотував економіку України. Спасибі нацикам на майдані. Львів як дотувався так і буде дотаційним. Завжди найбільше верещить той хто сидить на шиї. Скачте дальше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.