На Хмельниччині у січні інфляція виросла на 0,7%

Ціни на споживчому ринку Хмельницької області в січні 2016 року зросли на 0,7%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

За даними обстату, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 1,6%. Найбільше подорожчали овочі та фрукти (на 11,7% та 11,3%, відповідно). На 3,5-1% зросли в ціні молоко, сметана, масло, соняшникова олія, сири, макаронні вироби, м’ясо птиці.

Водночас на (3,2-0,2%) подешевшали рис, яйця, сало, свинина, яловичина, риба та продукти з риби, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зменшилися на 3%, що пов’язано зі здешевленням тютюнових виробів – на 5,6%. У той же час дорожчими стали алкогольні напої на 1,2%.

Одяг і взуття подешевшали на 1,1%, у т.ч взуття – на 1,7%, одяг – на 0,8%.

Споживчі ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива, в цілому, не змінилися. При цьому зафіксовано підвищення вартості послуг з утримання та ремонту житла (на 1,4%) та оренди житла (на 0,9%).

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 1,3%, що насамперед спричинено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,5%. Крім того, на 1,5% та 1% зросли ціни на послуги лікарень та амбулаторні послуги.

Зниження цін на транспорт на 0,3% пов’язано зі здешевленням палива та мастил – на 1%. Разом з тим, відбулося зростання цін на автомобілі на 1,7%.

Через підвищення плати за утримання дітей у закладах дошкільної та початкової освіти на 16,4%, зростання цін у сфері освіти в цілому становило 4,8%.

Крім того, на 1,1-0,3% збільшилися ціни на послуги ресторанів та готелів, відпочинку і культури, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.