Демидів вузол

— Він шановний чоловік, і, якщо прийшов на першу сесію, то так для понту, аби засвітитися. А потім складає депутатські повноваження, однак ніхто не цікавиться його рішенням. Що толку не було? І це за півроку до чергових місцевих виборів, що тягне додаткове фінансове навантаження на обласний бюджет, — обурювався депутат-банкір Василь Ваків.

— Найбільше нервував я, але мене тихенько усмирили, мовляв, є закон про вибори, тому необхідно дотримуватися процедури, — приречено доповнив свого колегу головний фінансист Хмельниччини Сергій Пенюшкевич.

— В обласній раді нараховується 104 депутати. Яка була необхідність так швидко погоджуватися на проміжні вибори по Старокостянтинову? Моделюємо ситуацію. 28 грудня (це дата, на яку призначені вибори — авт.) на виборчі дільниці прийде мізерна кількість виборців, оскільки люди зайняті новорічними клопотами. Якого ж тоді ми обиремо представника громади? Як Звягільського у Верховній Раді! — ратував депутат Іван Гладуняк.

— Це небідний депутат. Якщо він вирішив піти з ради, то нехай виділить 350 тисяч гривень з власної кишені на проведення позачергових виборів, — майже ультиматумом заговорив свободівець Руслан Лещишин.

Фото з "Вікіпедії"

Фото з “Вікіпедії”

Ось така каша заварилася на засіданні бюджетної комісії обласної ради 4 грудня. Місцевих “парламентарів” обурила витівка одного з обранців, екс-регіонала і гендиректора по меблях з Старокостянтинова Анатолія Демида. Бачте, цьому добродію набридло виконувати делеговані повноваження своєї громади і він несподівано поклав на стіл голови ради заяву. Мовляв, прошу звільнити мене від цієї обтяжливої ноші. Колеги не стали тримати Демида і на черговій сесії 16 жовтня задовольнили його рішення. З цього моменту автоматично ввімкнувся рубильник “проміжні вибори”. Зелене світло одержала окружна виборча комісія, яка, опираючись за заяву Демида і закон про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, оголосила дату голосування на 28 грудня 2014 року.

Виборчі рифи

Як виявилося, пан Демид своїм вчинком додав чималого клопоту керівництву обласної ради. Адже не виділяти коштів з бюджету — а це близько 360 тисяч гривень — означатиме зрив виборчої кампанії, що потягне за собою купу інших проблем. Виділити повну суму — одразу “доброзичливці” інтерпретуватимуть, як марнотратство.

До прикладу, один бюджетний банкет під час чуми-війни виліз боком. Це — горезвісна бруківка за 5 мільйонів, яку засніженими вулицями Хмельницького продовжують викладати робітники. Ці кошти місто отримало від обласного бюджету як субвенцію, яку обласне керівництво притримувало з літа і планувало повернути до держбюджету. Натомість містяни зібрали понад 600 підписів з метою припинити безглузде тринькання грошей і спрямувати кошти на підтримку військовослужбовців у зоні Антитерористичної операції на сході України.

Повертаючись до фінансування проміжних виборів старокостянтинівської мажоритарки, то воно схоже на глузування українського законодавства. На позачерговій сесії облради 4 грудня депутати проголосували за виділення з бюджету 50 тисяч гривень замість необхідних 360 тисяч. Згадане рішення “зумовлене складною фінансово-економічною ситуацією в країні”. Решту коштів, як заявили обранці, нехай шукають партії і громада Старокостянтинова.

— Якщо партія або кандидат принесуть гроші окружній комісії, вслід заходять правоохоронці, які беруть нас на корупції. Законом забороняється пряме фінансування виборів партіями і розцінюватиметься як підкуп. Крім цього, треба враховувати, що членам дільничних, міської і обласної комісіям необхідно оплатити гроші за виконану роботу, як того вимагає закон, — прокоментував НГП голова окружної комісії Микола Букацький.

1

2

3

4

Патовість ситуації ще й у тому, що кошторис, який розробила ОВК, опираючись на середні розрахунки Центральної виборчої комісії, завищений. Такої думки дійшов заступник голови ОВК №187 на парламентських виборах 2014 року Віталій Швед. За його даними, провести вибори у Старокостянтинові можна за 250 тисяч гривень.

— Завищення відбулося на розрахунку заробітних плат членів ОВК за листопад цього року. Що стосується окладу самого секретаря комісії пані Кострубської, то виникає певний дисонанс. Вона не має права одержувати зарплатню, оскільки на час оголошення проміжних виборів по Старокостянтинову, вважалася секретарем ОВК №187 на парламентських виборах за що їй платилися кошти. Також можна зекономити майже тисячу гривень на друку іменних запрошень — це прерогатива Держреєстру, який держава забезпечує відповідними бланками. Ще 4500 гривень економиться на друку постанови про утворення дільничних виборчих комісій — для цього є сайт Старокостянтинівської міськради, який може безкоштовно розмістити дану інформацію. Теж можна не платити 2200 гривень за облаштування кабінок для голосування. Адже щойно відбулися парламентські вибори і кабіни для голосування залишились на місцевих дільницях, — зазначив він у коментарі НГП.

—  Цікавим є розділ кошторису ОВК про відшкодування витрат на утримання приміщень, де працюють комісії — нарахували понад 15 тисяч. Згідно з постановою Кабінету міністрів України №1713 від 21 грудня 2001 року, приміщення для роботи комісій і для голосування надаються комісіям безплатно, якщо вони перебувають у комунальній власності, — додав Швед.

Переломити хід подій ще можуть самі депутати облради і персонально голова Іван Гончар. По-перше, кошти можна “кинути” з резервного фонду обласного бюджету і на черговій сесії 26 грудня їх “узаконити”. По-друге, на тій же сесії внести зміни до поточного бюджету і виділити потрібні кошти для ОВК. Все залежатиме від вміння керівництва ради згуртувати більшість довкола цього питання.

Депутатська гонка

Не зважаючи на фінансові труднощі проведення виборів, окружвиборчком зареєстрував 8 кандидатів на місце Анатолія Демида. Серед мрійників депутатського мандата є колоритні постаті. Так, в одномандатному окрузі №22 висунувся екс-губернатор Хмельницької ОДА Леонід Прус. Ця фігура — екстраординарна, враховуючи його “здобутки” на політичній ниві за цей неповний рік: політичні опоненти “пролюстрували”, а він не скорився, все працював і працював. Либонь тимчасово непрацюючому голові ОДА не просто зістрибнути з владного наркотику, на який його підсадили майданні події. Леонід Іванович очевидно розраховує на підтримку рідних старокостянтинівців. Побачимо, з якого боку відклався у їхній пам’яті цей добродій.

Серця мешканців Старокостянтинова підкорятиме ще один “екс”-VIP. Це — у недавньому минулому перший заступник начальника Управління МВС України в Хмельницькій області – начальник слідчого управління, а нині доцент Хмельницького університету управління та права Сергій Ковальов. Сергія Івановича наприкінці жовтня цього року, на відміну від Пруса, пролюстрували по-справжньому, викинувши з органів внутрішніх справ. Наразі він у Хмельницькому окружному адміністративному суді доказує свою правоту.

— Є трохи вільного часу, тому вирішив балотуватися у депутати. Округ хоч і чужий, але там у мене достатньо знайомих і друзів, — так сказав НГП пан Ковальов.

Фаворитом виборчої гонки може стати кандидат-самовисуванець, директор ТОВ “Альфа-газ” Віталій Скоп. За даними “Незалежного громадського порталу”, саме він є наближеним до міського голови Старокостянтинова Миколи Мельничука і виконує левову частку підрядних робіт у комунальній сфері міста.

За інформацією видання “Наші гроші”, підприємство Скопа у серпні 2013 року виграло тендер на реконструкцію каналізаційного колектора вартістю 11,41 млн грн. Торги були проведені за неконкурентною процедурою закупівлі “в одного учасника”, що пояснюється особливими обставинами. Раніше компанія Скопа отримала підряди на ремонт котельні центральної районної лікарні Старокостянтинова на суму 1,11 млн грн.

Крім цього, за путівкою до обласного Будинку Рад ідуть головний бухгалтер Старокостянтинівської виконавчої дирекції ХОВФССЗТВП Олександр Коваль, 22-річний тимчасово непрацюючий мешканець Віньковецького району Сергій Яніцький, лікар-офтальмолог Старокостянтинівської ЦРЛ, член ВО “Свобода” Юрій Сторожук, директор “Старокостянтинівського заводу залізобетонних шпал” В’ячеслав Кучер, військовослужбовець зони АТО, старокостянтинівець Андрій Чорноуз.

Як працюють слуги народу

Мандат депутат Хмельницької обласної ради передбачає цілу верету відповідальності та обов’язків. Не достатньо повісити жовто-блакитного прапорця на лацкан піджака і натискати на кнопки для голосування. Насамперед робота обранця полягає у безперервній комунікації з громадою, яка його обрала. А тим паче, це стосується тих депутатів, котрі перемогли на мажоритарних округах. Форма діалогу, яку визначає регламент Хмельницької обласної ради, зводиться до ініціювання депутатських запитів, звернень і запитань, які мають порушуватися під час пленарного засідання сесії ради (статті 64, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 Регламенту).

Поза тим, як показує практика, депутатський двигун, здебільшого, барахлить та бездіє. За нашими даними, протягом каденції Хмельницької обласної ради VI скликання (2010 року- листопад 2014 року) на сесіях було озвучено 34 депутатських запитів від 20 депутатів. Решта 84 обранці залишилися слухачами.

Аналогічна ситуація з відвідуванням сесій. У Регламенті чорним по білому написано: “Депутат ради зобов’язаний брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень”. Натомість приходять на сесії не більше 80 депутатів.

Окремо у Хмельницькій облраді до останнього часу існувала ганебна практика “рейдерства” карток для голосування і “кнопкодавство”. Цим займалися люди поважного віку на кшталт регіонала Михайла Войтюка.

Напрошується слушне запитання: “Чи не перетвориться новообраний депутат на слухняного віслюка, який покірно натискатиме кнопки і не генеруватиме власних ініціатив?” Здається, що проміжні вибори по теофіпольській і волочиській мажоритарках до облради, які відбулися протягом двох останніх років, підтвердили наші припущення.

Віталій Тараненко.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 33

 1. Скоп? Не смішіть. Це – відмивайло Мельничука.

 2. Кучер – хряк старий. Пердуна старого на пенсію, а не в обласну раду.

 3. а кого??? чому не видно когось з цікавих гравців чому не йде Сабій???

 4. а Симчишин чому не йде він же пробував вже до обласної
  та й пора йому на область він же голова обласної Свободи
  тай скоро його “підуть” з ОДА

 5. Не смішіть курей Сторожук…що ще мало хабарників в облраді?Чи може окуліст думає що забули про хабарі його батька коли той ходив на перевірки.Сволота голосувала за підняття тарифів у міськраді та дерибанила землю.Геть псевдопатріотів!

  • адреси земельних ділянок в студію

   • свобода голосувала проти підвищення тарифів.

    • Брехня повна!

     • Доведіть, що це не так. До речі, тарифи не голосувались в міській раді. Їх затверджувала НКРЕ.

   • Сторожук-зем.ділянка комерційне призначення(територія біля лікарні МАФ)
    Кравчук-зем.ділянка центр міста біля колишньої типографії.
    Михайлюк-гаражі центр міста напроти 5 школи
    Про це знає все місто.Це далеко не повний перелік свободівських патріотичних зем.ділянок.

    • адреси давай, скани копій рішень.
     бо в тебе також земельна ділянка навпроти базару є, площею 4 га.

    • О, я справді маю ділянку 30 кв. м. біля лікарні. Справно сплачую за неї податок в міську казну. Про це й повідомив у своїй декларації. Ще є питання?

     • О, то значить точно взяли земельки від миколки царя.Небачити вам облради як своїх вух без дзеркала!

     • Ти нас на питання не бери, збав оберти чоловічок.Будеш проводити зустрічі ми тебе запитаємо.І за безкоштовні операції для Старокостянтинівців, і за МАФИ, і за санстанцію,і за звіти депутата, за все.

     • Вже звітував перед виборцями. Готовий відчитатись за кожне своє слово. Запрошуйте на зустрічі!

  • За яке підвищення тарифів голосувала свобода? Пригадайте, бо не пам`ятаю.

   • Яка коротка депутатська память.Біда.Правду кажуть краще все погане забуватись.Так і робить папин синочок колишнього лікаря санстанції, якого точно знае ВСЕ МІСТО. Помните за які заслуги?

    • За які?

    • Реорганізація санепідслужби та подальша робота оптимізованих цих контор, інакше їх трудно назвати, полягає не тільки в утворенні нових на перший погляд структурних підрозділів Державної санепідслужби України в областях,районах,містах замість існуючих санепідстанцій, це і постійна робота із хабарниками, перевертнями, злодіями, які завдяки хабарам придбали посади державних службовців, засіли,лягли на дно, до кращих часів. Влада не прийняла до уваги,що деякі з них багаторазово замішані в хабарництві, корупції, по них винесені судові вироки, а отже дані особи визнавались кримінальними злочинцями.

     Тому,кожен керівник,влада, яка потурала та потурає цим виродкам,навіть мовчанням «овечки», повинна не допускати цих перевертнів, які «успішно» здали іспити і стали державними службовцями в галузі санітарно-епідеміологічної служби. Кожен санітарний лікар, по якому є судове рішення, тобто він визнавався хабарником, не повинен попасти на державну службу, як це прийнято в демократичних країнах Європи.

     Держава дала цьому хапузі безкоштовну вищу медичну освіту, окремий теплий кабінет,службову машину під задницю, заробітну плату на півтора окладу(до 4000 грн). Що йому ще бракувало ?

     Хто дає такі суми грошей ? Той, хто має ! А хто не має ? Тягнеться за тими хто має і дає ! Ось саме страшніше!!! А ще страшніше,що це бачать молоді лікарі,ті хто недавно прийшов на роботу, і виживає на ту мізерну зарплату, проживаючи в гуртожитках,на найманих квартирах,підробляючи на базарах, сантехніками,електриками

     Не повинні хабарники бути в такому доброму настрої, ця придбана моральна категорія повинна у всіх визвати огиду до цих перевертнів та корупціонерів , вони не можуть у нашому середовищі так безтурботно і весело жити. Про це ми маємо подбати, наша зброя проти подонків – презирство. Їм та подібним за десятки километрів не бачити депутатство, ти більше на Хмельниччині.

     Вони і не живуть у нашому і вашому середовищі. У них своє середовище і плювати вони хотіли на наше. І також, з не меншим презирством вони дивляться на нас , як ви закликаєте до зброї презирства стосовно них. І вони до сьогодні з презирством дивляться на нас, бо знають наше законодавство про боротьбу з корупцією, продовжують залишатись на посадах, продовжують обдирати нас як липу, наживатись та знущатись над нами УКРАЇНЦЯМИ, бо вони ідуть у депутати!

     Таких хабарників потрібно пам’ятати, і не тільки їх, пам’ятати потрібно і тих, у кого вони працюють, працювали, при вище держи мордах, які їх кришували та кришують, бо ця наволоч знала і знає таблицю ділення, тому і на місцевому рівні продовжують займати державні посади, цинічно посміхаючись, дальше займаючись здирництвом. Це при їхній мовчазній згоді, згоді місцевої та верхньої влади- продовжується злодійство та корупція, провокації та хабарництво.

     Місцева влада повинна негайно їх перевести на рядові посади, іначе ця ішача місцева влада, дискредитує саме святе, це устої держави, тим самим місцева влада не тільки сама пожирає свій імідж, а і продовжує своє спрацювання, так і не приступивши до роботи.

     Якщо місцева адміністрація може і хоче ходити із ними разом, то районні та обласні ради зобов’язані по любому припинити із ним контракти, заставити їх звітувати про свою роботу-хабарництво, корупцію, кожен день вимагати від них скласти свої поки добровільно ці « повноваження» – злагоджено, організовано, невідступно, тоді і ради народ буде дійсно поважати. Ради місцеві сьогодні залякані? Чим ? Тоді колись і переможе народ, але дійсно переможе ! Переможемо, бо тоді вони візьмуть правду масою, кількістю. А народ простий, не завжди боягузливий ! Не можна їм хабарникам та корупціонерам дозволити спокійно комфортно жити, навіть будучи депутатами !

     Бо хто за що, а я проти хабарництва та корупції. Ото ж нам так і трудно через це.

     • Саме за це мого батька звільнили з роботи ще в 2011 році. Хоча він виграв усі суди, його на роботі не поновили. І до реформи 2012 року він не має жодного відношення.

     • Ви пройдіться по харчоблокам і спитайте хто такий сторожук.А ще зверніться про безкоштовну операцію на очі у лікарню.

 6. Думав до останього шо афанасьев буде брати участь.Дивно чого він не йде до облради цеж майже усі дільниці на яких він був фаворитом на виборах до ВР.

 7. Вперед кандидати в депутати,берітьприклади з діючих, але не забувайте- все своє майно перепишіть на тещ,дружин,невісток,далекої, надійної родини, бо декларація повина достойна бути вас. Практично беріть приклад з Івана Гладуняка та іншим подібним. Це дійсно “практикуючі” депутати, у них є чому повчитись! У вас буде також вдосталь часу і повчитись і “попрактикувати”! Але памятайте свобода не для того йшла до влади, щоб мовчки все це спостерігати.

  • У Старокостянтинові свободи НЕМАЄ! Свобода куди вітер дує туди й вони.Гидко дивитись на них.Кравчук який у земельній комісії навіть пікнути боїтся.Сторожук теж інертне тіло.Займаються договорняками з владою.Нормальний свободівець там ваврищук, але він не депутат.

   • А яка партія є? Я другої щось не чув. Може є Батьківщина? Чи Самооборона? А ще є Народний фронт. І БПП (Блок Петра Порошенка). І намети їх щотижня стоять по місту. Я сам бачив. Не смішіть людей. Свобода – єдина партія в місті.

 8. “власть” воюет меж собой и ложила на людей…
  расстрелять всех дармоедов…иль хотя б вломить люлей.
  нах с пляжа сучье семя! а не хочешь-пулю в лоб!
  власти нашей идёт время! зарубить в Стране гоп-стоп
  разведённой б..ть майданом и .бучею .идвой
  переломим сукам шеи-олигархам дадим бой.
  депутанам разным .уям, чинушам и мусорам
  никого не позабудем-от души отвесим вам.

 9. Сторожук – хапуга!

 10. Добре,що розуму Кучеру,хапузі Старконівській вистачило розуму,воно живе як король,а дні народження святкує,як весілля. І до Ядухи частенько бігав,вітав його з днем народження щороку. Ще той старий хрящ. А якщо брати серйозно,то могли би без одного депутата обійтись,нормальні не йдуть-не хотять!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.