“Рейдерство” депутатських карток від Партії регіонів

Михайло Войтюк. Фото Віталія Тараненка

Михайло Войтюк. Фото Віталія Тараненка

У підприємницькому середовищі є поняття, яке характеризує недоброзичливі відносини, що набувають форм банального захоплення управління тієї чи іншої організації зацікавленими особами. Це — рейдерство. Заволодіння чужого майна незаконним шляхом, звісно, передбачає покарання. Але не в наших українських реаліях. 

Дуже шкода, що бацила рейдерства потрапила й до місцевого законодавчого органу — Хмельницьку обласну раду. І якраз цей “збудник” був занесений сьогодні, 19 червня руками депутата облради від Партії регіонів, заступника голови Хмельницької облорганізації ПР Михайла Войтюка. При чому, все подавалося у досить цинічний спосіб на пленарному засіданні сесії облради.

Приблизно за десять хвилин до початку засідання шістнадцятої сесії Хмельницької облради до сесійної зали зайшов депутат-регіонал Михайло Войтюк. Він тримав в руці три депутатські картки для голосування. Спочатку склалося враження, що регіонал виконує почесну місію “смотрящого” за картками провладної фракції. Та, коли вдалося розгледіти прізвища обранців на цих картках, був неабияк вражений. Войтюк привласнив картки депутатів з інших фракцій, зокрема, Петра Іващука, Володимира Шуляка (обоє з фракції Народної партії) і бютівця Валерія Мурзи. Така “опіка” пояснювалася просто: картки колег мали спрацювати під час реєстрації та бути корисними у подальшому голосуванні за проекти рішення сесії.

Регіонал Войтюк тримає чужі картки. Фото Віталія Тараненка

Регіонал Войтюк тримає чужі картки. Фото Віталія Тараненка

Картки інших депутатів у регіонала Войтюка. Фото Віталія Тараненка

Картки інших депутатів у регіонала Войтюка. Фото Віталія Тараненка

У підсумку, ідея регіонала Войтюка спрацювала. Картки “прогульників” Іващука, Шуляка і Мурзи додали “більшовикам” гарантованих три голоси. Пікантно, що за картку бютівця Валерія Мурзи відповідав його колишній однопартієць Леонід Семенюк, нажимаючи потрібне “за”. Сам пан Семенюк ще торік “продав душу” регіоналам в обмін на посаду головного лікаря Старокостянтинівської районої лікарні.

Войтюк передає картку бютівця Мурзи, щоб її активізували. Фото Віталія Тараненка

Войтюк передає картку бютівця Мурзи, щоб її активізували. Фото Віталія Тараненка

Voytyuk_2_kartka

Картка бютівця Мурзи у руках колеги Семенюка. Фото Віталія Тараненка

Картка бютівця Мурзи у руках колеги Семенюка. Фото Віталія Тараненка

... і картка відсутнього депутат готова до голосування. Фото Віталія Тараненка

… і картка відсутнього депутата готова до голосування. Фото Віталія Тараненка

Карткова махінація депутата Партії регіонів Войтюка цілком тягне на порушення регламенту Хмельницької обласної ради. Читаємо разом. Стаття 42 Регламенту говорить: “Перед відкриттям кожного пленарного засідання ради проводиться реєстрація депутатів на підставі пред’явлення посвідчення депутата ради з видачою електронних карток, а в залі засідань – з використанням ЕСГ “Віче”. Тобто, щоб одержати картку для голосування іншого депутата, Войтюку треба було пред’явити чуже посвідчення колеги.

Стаття 75 Регламенту: “Не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях”. Фактично Войтюк порушив статтю про депутатську етику, бо використовував чужу картку у меркантильних інтересах своєї фракції.

Після закінчення сесії я поцікавився, якими чином картки депутатів з інших фракцій потрапили до Войтюка. “Ці депутати мали бути на сесії і я їм повинен передати їхні картки для голосування. Майте на увазі, що у регламенті обласної ради немає відповідальності за те, що голосують чужі картки. Щоправда, є така норма, що депутат повинен самостійно брати картку”, — наговорив сім пудів гречаної вовни пан Войтюк. На уточнююче запитання, як фракція Партії регіонів ставиться до “кнопкодавства” в облраді, регіонал відмовився відповідати, зауваживши, що “немає аргументів”.

Завдяки телефонному зв’язку, автор цих рядків вийшов на контакт з депутатом облради від ВО “Батьківщина” Валерієм Мурзою. Він був неприємно здивований, що його картка без нього голосувала на сесії. “Близько 11 ранку я літаком прилетів до Києва з відпочинку. Тому фізично не міг бути на пленарному засіданні. До того ж заздалегідь попередив апарат ради про свою відсутність на сесії. Я шокований тим, що ви мені сказали. Який може бути зв’язок між мною і Войтюком? У нас різні політичні погляди і позиції не співпадають у плані голосування. Я не вірю, що хтось без дозволу може голосувати моєю карткою”. Під кінець нашої бесіди пан Мурза пообіцяв з’ясувати, чому так сталося.

Ми ж давайте розберемося, чи є здоровий глузд у поведінці заступника голови Хмельницької облорганізації ПР Михайла Войтюка. Обласна рада нараховує 104 місцевих обранці. До фракції Партії регіонів входить 49 “багнетів”. Для сесійного кворому бракує 4 голоси. Але є інший бік медалі. У Раді діє провладна депутатська група “Будуємо Хмельниччину разом”, яка налічує 68 депутатів і очолює її депутат ПР і голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха. Туди ввійшли представники Партії регіонів, Народної партії, опозиційні “тушки”. Насправді це об’єднання “будівельників” забезпечує щосесійну підтримку рішень. Адже практично на всіх сесіях облради нараховується більше 60 обранців, котрі голосують “за”. Для чого тоді викидати “коники” 70-річному Войтюку? Чи, може, старість дається взнаки? Тим паче, депутат-бютівець Олег Хавронюк на сесії з цього приводу сказав репліку: “Дорогенькі, навіщо таке робити, коли у нас завжди є кворум? Навіть сьогодні на сесії чотири депутати голосували за своїх колег”, — наголосив біло-сердечний.

Якщо хочете знати, то Михайло Войтюк — не простий добродій, як це може здатися на перший погляд. У 2011 році він став відомим всій країні завдяки нетрадиційному підходові до модернізації ідеологічної платформи партії влади. І дозволив говорити вголос дуже гучні заяви: “На мою думку, ідеологія — це магістраль діалектичного розвитку суспільства. На жаль, її сьогодні у Партії регіонів немає. Президент Віктор Янукович як господарник розвивається інтуїтивно, у нього відсутня відпрацьована ідеологічна магістраль. Віктору Федоровичу потрібно допомагати”, — ратував провінційний депутат.

Однак після цього його ідеологічний запал вдалося остудити і на якийсь час про пана Войтюка забули. Аж поки він не паралізував роботу дев’ятої сесії обласної ради 15 березня минулого року, коли розкидався по залу звинувачення у бік опозиції. “Чи можна спокійно дивитися на те, як тимошенківці, турчинові, яценюки, гриценки, луценки, наливайченки, королевські, всілякі огризки є агентами запроданцями та агентами впливу, руйнують економіку держави, зневажають право і українську націю”. Тоді його на місце поставив партійний шеф і хмельницький губернатор Василь Ядуха.

Як буде цього разу, поки невідомо. Адже дійшло до останньої точки кипіння: якщо на “кнопкодавство” у Хмельницькій облраді закриваються очі, то рейдерству чужих депутатських карток має даватися адекватна оцінка. Інакше — руйнацію законотворчого органу вже не зупинити.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 2

  1. Нема чого дивуватися. Там де партія регіонів – там брехня, грубість, нахабство, кримінал… А в цьому випадку ще гірше, адже все помножено на старечий маразм “головного ідеолога” ригів… Нічого, не довго їм ще топтати нашу святу землю.

  2. нам регіоналам Закон не писаний, ми живемо по своїх панятіях, на на ваші правила плювати

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.