Громадський Рух “ЧЕСНО” проаналізував не лише відвідуваність депутатів Хмельницької міської ради, а й те, як вони користуються інструментом депутатських запитідля вирішення проблем міста і громадян.
Як пише сайт ЧЕСНО”, хмельницькі депутати за 4,5 роки свого депутатства не скористалися взагалі таким інструментом як депутатський запит. Аналогічна ситуація і Вінницькій та Полтавській міських радах.
Активісти пояснюють: на відміну від депутатських звернень, які може писати кожен обранець Хмельницької міськради, депутатський запит має вищу силу. Його має підтримати на сесії голосуванням більшість депутатів. По суті, це не вимога одного депутата, а вимога усієї Ради.
Координатор громадського руху “ЧЕСНО” у Хмельницьку Олег Черненко припускає, що далеко не всі проблеми громади депутати вирішили за 5 років роботи:
“Депутатам все ж варто зварнути увагу на цей інструмент, який їм надає можливість вирішувати проблеми виборців. Я перекананий, що є питання, які не вдалося вирішити завдяки депутатським зверненням”, – сказав він.
Для порівняння, депутати Львова за цей же час написали понад півтори тисячі запитів, а у Київраді менше, ніж за рік, депутати підтримали майже 900 запитів.
Схожі матеріали:
- Кодекс етики депутатів: хмельничани зможуть відкликати обранця за його недостойну поведінку?
- Злидні та розкіш. На що живуть хмельницькі депутати
- Хмельницька міськрада: майже 30% депутатів – кандидати на відкликання
- Олег Хавронюк: “Гладуняк пішов своєю дорогою, а я своєю”
- У Хмельницькому “Ощадбанк” “розкуркулив” депутатів на підтримку армії