Екологічна громада міста вимагає у чиновників звітності про реформування зелених зон Хмельницького та запрошує членів постійних комісій міської ради на громадське обговорення. Сьогодні представники декілької екологічних громадських організацій міста провели акцію “Зелений майдан”.
Для того щоб вимоги активістів були почуті на мітинг вони привезли з собою люстраційний смітник, що став вже традиційним для України.
Найбільше екологів турбує заплава річки Південний Буг на ділянці від Старокостянтинівського шосе до вулиці Свободи, де вже почалась забудова житлового будинку. Унікальна ділянка землі неподалік річки, де могли б розбити паркову зону вже забудована складом будівельних матеріалів Епіцентр та гіпермаркетом Таврія В.
Другу частину ласої землі активісти планують захистити, оскільки вона є єдиним природним осередком і має велике екологічне, киснеутворююче, газозахисне, іонізуюче та шумопоглинальне значення.
“Депутати змінюють призначення ділянок, які генпланом були передбачені, як зелені зони, де дозволяється забудова лише місць відпочинку. Впродовж двох років планується змінити призначення близько тридцяти таких ділянок. Це недотримання генплану, на розробку якого місто в свій час виділило шалені грошей”, – розповіла НГП голова хмельницького обласного осередку всеукраїнської екологічної ліги Наталія Миронова.
На сьогоднішню акцію прийшло близько 40 людей. Серед них студенти та небайдужі мешканці міста.
“Я живу на вулиці Прибузькій. Раніше ми кожної весни милувались деревами біля річки тепер їх спиляли. мало того – для того щоб зекономити на вивезенні їх ще й палять прямо там на місці”, – обурюється одна з учасниць мітингу, яка прийшла туди з двома дітьми.
Громадське обговорення заплановане на 11 листопада.
Усі фото Афіни Черкезової, НГП.
Схожі матеріали:
- У Хмельницькому рівень концентрації шкідливих елементів у повітрі “зашкалює” – моніторинг
- Сімашкевич звернувся до Генпрокуратури, обласної влади і просить вплинути на місцевий спиртозавод, який забруднює екологію
- “Славутський комбінат “Будфарфор” сплатив понад мільйон за забруднену екологію
- У Кам’янець-Подільському районі третій рік не можуть визначитися, куди подіти 150 т хімікатів
- На річку Південний Буг чекає екологічна катастрофа. Хто за це відповість?