У Кам’янець-Подільському районі третій рік не можуть визначитися, куди подіти 150 т хімікатів

Ще у 2012 році в селі Рогізна Кам’янець-Подільського району на присадибній ділянці під насипом землі виявили металеві ємності з невідомою речовиною, за попередніми підрахунками орієнтовний обсяг якої становить 150 тонн.

Як повідомили НГП у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, невідомою речовиною є ДДТ (хлорорганічний пестицид (діхлордіфенілтріхлоретан), який у побуті називають – Дуст) та продукти його розкладу, вміст в ґрунті якого перевищує допустимі норми.

ДДТ є хімічно стійкою сполукою з періодом природного напіврозпаду 49 років, має здатність нагромаджуватися в ґрунті, воді та організмі людини і спричиняє захворювання нервової системи, серця, печінки.

Сховище цих речовин є потенційним джерелом забруднення навколишнього середовища: ґрунту, водних джерел (навіть артезіанських вод) та в цілому агроландшафтів, стверджують екологи

Щоб звести до мінімуму негативний вплив отрутохімікатів на довкілля, у 2015 році з обласного бюджету виділено 1,4 млн. грн на проведення робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин до місць їх централізованого зберігання, у тому числі і в с.Рогізна.

Крім цього, виконання цих робіт дозволить визначити точний обсяг пестицидів, що необхідно для передбачення коштів на вивезення їх з централізованого місця на утилізацію за межі України.

Як констатують в обласному департаменті екології, органи виконавчої влади Кам’янець-Подільського району та депутати районної ради до цих пір не виконали поставлені перед ними обласною владою завдання щодо забезпечення належного зберігання непридатних пестицидів та визначення  централізованого місця їх зберігання.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.