У Кам’янець-Подільському районі третій рік не можуть визначитися, куди подіти 150 т хімікатів

Ще у 2012 році в селі Рогізна Кам’янець-Подільського району на присадибній ділянці під насипом землі виявили металеві ємності з невідомою речовиною, за попередніми підрахунками орієнтовний обсяг якої становить 150 тонн.

Як повідомили НГП у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, невідомою речовиною є ДДТ (хлорорганічний пестицид (діхлордіфенілтріхлоретан), який у побуті називають – Дуст) та продукти його розкладу, вміст в ґрунті якого перевищує допустимі норми.

ДДТ є хімічно стійкою сполукою з періодом природного напіврозпаду 49 років, має здатність нагромаджуватися в ґрунті, воді та організмі людини і спричиняє захворювання нервової системи, серця, печінки.

Сховище цих речовин є потенційним джерелом забруднення навколишнього середовища: ґрунту, водних джерел (навіть артезіанських вод) та в цілому агроландшафтів, стверджують екологи

Щоб звести до мінімуму негативний вплив отрутохімікатів на довкілля, у 2015 році з обласного бюджету виділено 1,4 млн. грн на проведення робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин до місць їх централізованого зберігання, у тому числі і в с.Рогізна.

Крім цього, виконання цих робіт дозволить визначити точний обсяг пестицидів, що необхідно для передбачення коштів на вивезення їх з централізованого місця на утилізацію за межі України.

Як констатують в обласному департаменті екології, органи виконавчої влади Кам’янець-Подільського району та депутати районної ради до цих пір не виконали поставлені перед ними обласною владою завдання щодо забезпечення належного зберігання непридатних пестицидів та визначення  централізованого місця їх зберігання.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.