Черговий раунд переговорів у форматі влада-комунальне ЗМІ відбувся у приміщенні газети “Подільські вісті”. Формальний привід зустрічі – фінансо-економічний стан комунального підпримєства обласної ради та шляхи подальшого розвитку. Насправді за пошуком нової моделі роботи комунальної газети стояло питання редакторства.
Про маленький “рай” у Вістях розповів тимчасово виконувач обов’язків редактора Петро Лічман.
“Формула успіху “Подільських вістей” у тому, що її не соромно листоношам пропонувати читачам, а читачам не шкода витрачених на неї грошей. Для того, щоб газети не лише йшла у ногу з часом, а й випереджала його, дещо зроблено. По-перше, наказ №344 – це наша внутрішня творча конституція. По-друге, позитивно впливають на творчі процеси журналістські пошуки і знахідки, значне підняття гонорару – у 2,5 раза. По-третє, створюється мережа власкорів газети. По-четверте, на завершенні створення Інтернет-сайту газети”, – зазначив керівник комунального ЗМІ.
Більшу частину монологу пан Лічман присвятив умовному дуелянту, депутату облради від “Батьківщини” Івану Гладуняку, оскільки той є найзацікавленішою особою поставити на редактора свою людину. Газетяр заявив, що Гладуняк у суді відповість за безпідставні звинувачення щодо фінансових зловживань газетою. Зокрема, мова йде про витрати 40 тисяч гривень на ремонт туалету площею один “квадрат”.
[ej-_kuUQUL0]
Власкор з Шепетівщини Петро Макаренко доповнив тезку. Звертаючись до заступника голови облради Ігоря Хитрука, журналіст наголосив, що “новообрану владу кинули і заварили кашу у Хмельницькій області”.
“Ви прийшли молоді і піддалися на “качку” скомпроментованого депутата Гладуняка. Чому взялися за газету? Послухались одну людину і створили клоаку на всю область”, – сказав він.
Окремі журналісти у ході бесіди навіть висловилися за самостійність “Подільських вістей” від влади. Журналіст Петро Маліш дорікнув співзасновникам (обласній раді і облдержадміністрації), що, якщо від них немає користі, а тільки хочуть керувати газетою, нехай створюють альтернативне видання.
“Давайте поставимо питання, чи потрібен нам співзасновник? Якщо ви кажете, що ми недопрацьовуємо у фінансових питаннях, то створюйте собі бюлетень і випускайте цю газетку. Наша ж газета працює для читача, який є авторитетом”, – сказав він.
[hf4DAp278V4]
Водночас журналістка Лариса Гнатишко визнала, що “Подільські вісті” раніше та останні чотири роки писали хвалеблі оди обласній владі.
“На депутатських комісіях нашу газету найбільше звинувачують у тому, що ми останні чотири роки, даруйте, облизували одне місце діючій владі. Але це ми робили й раніше, у тому числі за влади Гладуняка (Іван Гладуняк у 2005 році очолив облдержадміністрацію, а в 2007 р. – був обраний головою облради – НГП). Адже це чітко прописано у редакційному статуті: “Подільські вісті зобов’язані висвітлювати роботу органів державної влади. І нікуди від цього не дінемося”, – заявила вона.
[tRAxTUw-8Ls]
Присутній на зборах трудового колективу “ПВ” виконувач обов’язків голови Спілки журналістів України Сергій Томіленко висловив підтримку колективу газети у тому, що процедура обрання і призначення редактора, не до кінця витрамена і узгоджена з працівниками ЗМІ. Він назвав це тиском на газету з боку обласної влади.
Натомість заступник голови облради Ігор Хитрук запевнив, що влада зацікавлена у стабільній роботі “Подільських вістей”. І, безумовно, у її фінансовій незалежності. Але перший заступник редактора Петро Воробей повідомив, що тижневі втрати на випуску газети становлять 11 тисяч гривень.
Нагадаємо, що крісло редактора “ПВ” де-факто вакантне. Йосипа Ядуху звільнено розпорядженням голови ради Івана Гончара. Іншим розпорядженням на посаду тимчасово виконувача обов’язків редактора призначено Петра Лічмана.
На редакторство комунального ЗМІ претендують двоє осіб: депутат від “Батьківщини” і редактор медіа-корпорації “Є” Тетяна Колісніченко і вищезгаданий Петро Лічман.
Схожі матеріали:
- Кандидат від Порошенка та продавець риби з Нетішина перерахували “Слузі народу” 3 млн грн
- Депутати Хмельницької міськради дадуть комунальній газеті 1,7 млн. грн на роздержавлення
- Роздержавлені “Подільські вісті” і ще з десяток районок можуть одержати одноразову фінпідтримку
- Вже 10 комунальних ЗМІ Хмельниччини погодилися роздержавитись у першому етапі
- За рік на Хмельниччині скоротилося 65 друкованих ЗМІ