На Хмельниччині у квітні зафіксована інфляція 3,5%

На Хмельниччині у квітні порівняно з березнем зафіксована інфляція 3,5%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Згідно з повідомленням, у квітні на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,7%. Найбільше (на 16,4%) подорожчали овочі, зокрема, білокачанна капуста – у 2,1 раза, цибуля – на 21,5%, помідори – на 20,9%, морква – на 12,1%.

На 15,5% стали дорожчими фрукти, у т. ч. банани – на 26,1%, цитрусові – на 11,5%, яблука – на 3,9%. На 12,9% зросла в ціні свинина; на 6,2–2% – цукор, риба та продукти з риби, продукти переробки зернових, рис, хліб, безалкогольні напої, макаронні вироби, кондитерські вироби з цукру та борошна; на 1,4–0,2% – яловичина, сири, масло, кисломолочна продукція, сметана, соняшникова олія, м’ясо птиці.

Водночас на 5,8–0,7% подешевшали яйця, сало, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, а саме: тютюнові вироби – на 0,7%, алкогольні напої – на 1%.

На 3,7% подорожчали одяг і взуття, у т. ч. одяг – на 4%, взуття – на 3,2%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,9% зумовлено закінченням опалювального сезону. При цьому на 6,2% зросла плата за утримання та ремонт житла.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла подорожчали на 4,1%, з них побутова техніка – на 6,8%, синтетичні мийні засоби – на 5,9%, покриття для підлоги – на 3,9%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 5,9%, що головним чином зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 9,7%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 11,2% пов’язано зі зростанням цін на паливо та мастила на 17,8%, автомобілі – на 13,5%, вартості перевезень автодорожнім пасажирським транспортом – на 7,6%.

Ціни у сфері відпочинку та культури зросли на 4,7% в основному через подорожчання туристичних послуг на 17,1%.

Крім того, на 6,4% підвищилися ціни на аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації.

Довідка НГП. З початку року на Хмельниччині рівень інфляції становить 5,9%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.