Київський міжнародний інститут соціології та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення Госагентсва з інвестицій склали рейтинг інвестопривабливості регіонів.
Як повідомляє liga.net, зведений індекс інвестиційної привабливості областей і міст з особливим статусом є інтегрованим показником, який включає в себе так звані жорсткі і м’які чинники. Можна сказати, що до жорстких факторів належать ресурси, які є у того чи іншого регіону, а до м’яких – те, як він ними розпоряджається.
Перші включають в себе: природні та трудові ресурси, інноваційний потенціал, географічне місце розташування, доходи населення, розвиненість інфраструктури і т.д. М’які чинники – це діловий клімат, кількість і легкість правил і процедур, дотримання прав власності, відкритість влади, рівень корупції і т.д.
Західні регіони – Львівська та Івано- Франківська область опинилися в лідерах рейтингу завдяки тому, що краще за всіх розпоряджаються наявними ресурсами. Натомість Хмельницька область опинилася на 19 місці із 27-ми.
Рейтинг складався на основі даних 2012-го і 201 -го років і не враховує російську окупацію Криму та виступи сепаратистів на Сході України, але показує цікаву закономірність – найбільш затяті сепаратистські настрої в областях займають нижні рядки в рейтингу інвестпривабливості.
Схожі матеріали:
- “Через годину ти принесеш мені 10 тис. дол, інакше тебе ніде не знайдуть”. Суд визнав невинним відомого бізнесмена Хмельницького, охоронці якого тримали у заручниках людину
- За рік на Хмельниччині створено 1022 підприємства, ліквідовано – 670
- У прокуратурі занепокоїлися безпідставним штрафуванням підприємців
- Депутат від “Свободи”: бізнесмен “гірко плаче”, коли виплачує “чорну” зарплату