У прокуратурі занепокоїлися безпідставним штрафуванням підприємців

Прокуратура Хмельницької області заявляє про факти незаконного застосування штрафів до підприємницької діяльності протягом минулого року.

Про це зазначив перший заступник прокурора області Руслан Мартиненко на міжвідомчій нараді керівників правоохоронних та контролюючих органів, повідомляє прес-служба облпрокуратури.

Зокрема, управління ветеринарної медицини у Хмельницькому за минулий рік провело 825 перевірок без належного повідомлення суб’єкта перевірки. Лише 5 відсотків перевірок, здійснених органами податкової служби, планові. При цьому, допускаються порушення вимог закону щодо застосування штрафних санкцій, незаконне притягнення до відповідальності.

Як наслідок, прийняті податковими органами рішення скасовувались судами. Упродовж минулого і цього років на користь платників податків судами винесено 226 рішень про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень на суму майже 150 мільйонів гривень.

Претензії щодо незаконного притягнення підприємців до відповідальності за неіснуючі порушення звучали і до керівництва Державної екологічної інспекції в області, санітарно-епідеміологічної служби.

Також на нараді наголошено, що сьогодні прокурор зобов’язаний оперативно реагувати на факти незаконного втручання у діяльність підприємців і вживати усіх заходів до захисту їх законних прав.

Р.Мартиненко сказав, що за втручання прокуратури вдалось значно знизити тиск правоохоронних органів та контролю на бізнес, суттєво зменшити кількість перевірок. Минулого року прокурорами внесено 61 подання з питань захисту прав підприємців, за їх порушення до відповідальності притягнуто 86 посадовців органів влади та контролю. У поточному році за документами прокурорського реагування відповідальність понесли уже 26 посадових осіб.

Довідка НГП. Упродовж минулого року усіма органами влади і контролю Хмельницької області проведено понад 52 тисячі перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу, з них більше 40% – позапланові.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.