Національний проект «Чисте місто» отримав пропозиції від інвесторів за 5-ма містами, які виявили бажання взяти участь у реалізації проекту, а саме: будівництві перших в Україні екологічних комплексів із переробки твердих побутових відходів (ТПВ).
Про це повідомив керівник Нацпроекту Іван Олексієвець.
За його словами, тимчасовою робочою підгрупою, що створена за участю представників Держінвестпроекту, Мінрегіонбуду, Мінекономіки, Мінфіну, Нацкомісії з регулювання ринку житлово-комунальних послуг, Всеукраїнської Екологічної Ліги та міських голів міст-учасників проекту, рекомендовано Держінвестпроекту погодити пропозиції інвесторів із будівництва сміттєпереробних комплексів у Києві, Тернополі, Хмельницькому, Чернівцях та Кіровограді.
Зокрема, перевагу на будівництво сміттєпереробного заводу у Хмельницькому віддали ТОВ “Еко-Інжинірінг” (Київ).
Як сказав керівник Нацпроекту «Чисте місто», одними з основних критеріїв, за якими розглядались пропозиції потенційних інвесторів, були такі: найкоротший термін будівництва та введення в експлуатацію сміттєпереробних комплексів, що забезпечували б перероблення не менше 50% відходів за масою, підтвердження найбільшого досвіду роботи з реалізації аналогічних проектів та найкращі умови інвестування.
Як писав НГП, 1 листопада цього року у селі Олешин були проведені громадські обговорення, що стосувалися побудови одного із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі. Таке бажання виявило товариство з обмеженою відповідальністю «Фрістайл ЛТД». Будівництво планується розпочати навесні 2014 року, яке триватиме зведення заводу один рік.
Сума інвестицій становить 42 млн. євро. Кошти є позабюджетними.
Схожі матеріали:
- Еколога непокоїть безпека сміттєпереробного заводу, який планують збудувати під Хмельницьким
- Полювання за сміттям
- Підприємство, яке будуватиме сміттєпереробний завод під Хмельницьким, бере кредит на суму 50 млн. дол.
- Герезі вистачило 15 хвилин, щоб пропіаритися на пінопластовому заводі – ВІДЕО
- Хліба і видовищ