Підприємство, яке будуватиме сміттєпереробний завод під Хмельницьким, бере кредит на суму 50 млн. дол.

Хмельницьке ТОВ “Фрістайл ЛТД” юридично оформило угоду з “Інтер Консалтинг Системз” (Нью-Йорк) на видачу позики на суму 50 мільйонів доларів терміном на 20 років і під 2 відсотки річних.

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив головний інженер ТОВ “Фрістайл ЛТД” Петро Храпач в інтерв’ю, яке завтра буде розміщене на сайті.

Хмельницьке сміттєзвалище. Фото ye.ua

Хмельницьке сміттєзвалище. Фото ye.ua

“Ці кошти самоокупляться за три роки. Наші ж конкуренти заявляють, що зможуть “відбити” затрачені інвестиції за 13 років. Чому? Бо вони робитимуть винятково сортування сміття без замкненого циклу. На нашому заводі переробка відходів становитиме 95 відсотків”, – сказав він.

За його словами, крім ліній сортування планується закупівля за кредитні кошти десять сміттєвозів.

“Цим транспортом буде охоплений підвіз сміття від сіл Олешин та Іванківці Хмельницького району і, можливо, прилеглих мікрорайонів Хмельницького. До речі, заступник міського голови Анатолій Нестерук дав згоду, що зібране та сортоване сміття від населення, відходи підприємств та організацій обласного центру, які транспортуються комунальним “Спецкомунтрансом”, здаватимуться для переробки на наш завод”, – заявив П.Храпач.

“Все сміття ділитиметься на дві категорії: вторинна сировина і органіка. Вторинка передбачатиме переробку ПЕТ-пляшок, побутової техніки, пластмаси, будівельних матеріалів. До слова, якщо справи налагодяться, а земельна площа (6,5 гектарів) дозволяє розширятися виробництву, можемо замахнутися на лиття бордюрів або плитки. Це знову ж  таки додаткові робочі місця.

Що стосується органіки, то з неї частково вироблятимемо компост (добриво, що отримують в результаті розкладання різноманітних органічних речовин мікроорганізмами — авт.). З решти отримуватимемо біогаз, який реалізовуватимемо населенню”, – додав головний інженер ТОВ “Фрістайл ЛТД”.

Як писав НГП, у Хмельницькому районі у 2015 році може з’явитися сміттєпереробний завод вартістю 42 млн.  євро.

Як зазначила прес-служба райдержадміністрації, 1 листопада у селі Олешин були проведені громадські обговорення, що стосувалися побудови одного із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі. Таке бажання виявило товариство з обмеженою відповідальністю «Фрістайл ЛТД». Будівництво планується розпочати навесні 2014 року, яке триватиме зведення заводу один рік.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.