Еколога непокоїть безпека сміттєпереробного заводу, який планують збудувати під Хмельницьким

Голова громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації і голова президії облради Всеукраїнського товариства охорони природи Юрій Рєзніков непокоється безпекою сміттєпереробного заводу, який планують збудувати під Хмельницьким.

Про це він сказав у коментарі “Незалежному громадському порталу”.

“Згідно зі світовою практикою, сміттєпереробні заводи – це об’єкти підвищеної небезпеки і тому до їх будівництва ставляться певні вимоги: державна екологічна експертиза, громадські обговорення тощо. Я спілкувався з керівництвом фірми, яка планує будівництво заводу і, на превеликий жаль, не можу сказати чи буде це підприємство екологічно безпечне, оскільки вони не показали його проект. А без чітко виписаного проекту, це все нагадує звичайні балачки. Якщо підприємець так бажає звільнити місто від звалищ сміття, то мусить діяти системно в визначених законодавством межах”, – зазначив Рєзніков.

“Окрім того, на мій погляд, є ще цілий ряд питань, на які я не отримав чіткої та зрозумілої відповіді. Сміттєпереробний завод в Італії, на який вказують представники фірми – це добре. Але чи буде він таким же у Хмельницькому має показати проект, якого, повторюю, я не бачив. Зрештою, як фахівець, можу зазначити, що Італія є не сама передова країна в подібних технологіях. Сучасний підхід до переробки сміття застосовують у Німеччині, Голландії”, – заявив еколог.

Як писав НГП, у Хмельницькому районі у 2015 році може з’явитися сміттєпереробний завод вартістю 42 млн. євро.

Як зазначила прес-служба райдержадміністрації, 1 листопада у селі Олешин були проведені громадські обговорення, що стосувалися побудови одного із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі. Таке бажання виявило товариство з обмеженою відповідальністю «Фрістайл ЛТД». Будівництво планується розпочати навесні 2014 року, яке триватиме зведення заводу один рік.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Дурень, непокоїть ся, бо не в темі, чи долі!

  2. Тобто, звалювати сміття на купу, де воно гниє, диммить, горить і просочується в грунтові води, є безпечніше, ніж його сортування і переробка?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.