У Хмельницькому районі може з’явитися сміттєпереробний завод вартістю 42 млн. євро

У Хмельницькому районі у 2015 році може з’явитися сміттєпереробний завод вартістю 42 млн. євро.

Як повідомляє прес-служба райдержадміністрації, 1 листопада у селі Олешин були проведені громадські обговорення, що стосувалися побудови одного із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі. Таке бажання виявило товариство з обмеженою відповідальністю «Фрістайл ЛТД». Будівництво планується розпочати навесні 2014 року, яке триватиме зведення заводу один рік.

Під час голосування лише п’ятеро жителів проголосували проти такої ініціативи, ще один утримався, а 119 сказали «так».

Як запевнив керівник ТОВ «Фрістайл ЛТД» Петро Крикун, від будівництва сміттєпереробного заводу виграють усі: і місцеві жителі, і сільська рада, і, звісно, що сама компанія.

«На інфраструктуру села буде виділено півтора мільйона гривень. Ми на себе беремо зобов’язання і надалі допомагати дитячому садочку, школі, ремонтувати дороги та навіть безкоштовно вивозити сміття. Також сміттєпереробний комплекс забезпечить 150 робочих місць, і перевагу ми віддаватимемо жителям Олешина, Іванковець та інших населених пунктів, які входять до цієї сільської ради. До того ж, реєструватимемося в Олешині і, відповідно, податки сплачуватимемо сюди», – запевнив П.Крикун.

Він також повідомив, що будівництво сміттєпереробного комплексу обійдеться у 42 мільйони євро. Кошти у кредит на двадцять років надасть американська фінансова компанія.

За планом, завод працюватиме за італійськими технологіями. Сміттєпереробні підприємства такого типу є у Венеції, Мілані та Гданську і є закритого типу, тобто в атмосферу чи у землю викидів не буде.

Керівництво ТОВ «Фрістайл ЛТД» запевнило, що ніякі хімічні процеси на заводі не відбуватимуться, нічого не спалюватимуть. Сміття буде сортуватися, подрібнюватиься на фракції та відправлятиметься замовнику. У рік планують переробляти 150 тисяч тонн відходів: пластик, дерево, шини, харчові відходи, електроприлади тощо. Завод працюватиме цілодобово у три зміни.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. скільки вже про це можна говорити?

    • Олеже, говорити потрібно. Ввійшов в інтернет, а там ця фірма займаласт Андріївським ізвозом. Щось тут не так А Олешин чи біля заводу мясокосної муки? А харчові відходи – кашу, борщ як сортувати на заводі? І який вплив завод матиме на Місто і район?

  2. Что за народ.Кто бы и что бы не делал-всё не так,везде плохо.Возьми сам и сделай как ты считаешь правильно.А не можешь-так хотя бы не пизди попусту.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.