Уряд похоронив законодавчі напрацювання з будівництва сміттєпереробного заводу у Хмельницькому

Кабінет міністрів України визнав такою, що втратила чинність постанова від 8 грудня 2010 р. №1256 “Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (національні проекти)”.

Відповідне рішення уряд ухвалив 28 грудня 2016 року.

Зокрема, постанова КМУ  №1256 передбачала запуск 11 проектів, серед яких “Чисте місто”. У його рамках планувався запуск комплексів з переробки твердих побутових відходів” у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Кіровограді, Полтаві, Сумах, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Чернівцях.

Що стосується Хмельницького, то тут мав з’явитися сміттєпереробний завод річною потужністю 100 тис. т. Сума приватних інвестицій у середині 2012 року оцінювалася 235 млн. грн., у тому числі капвидатки на будівництво становили 190 млн. грн., витрати підготовчого періоду — 19 млн. грн., відсотки за кредитом у період будівництва 26 млн. грн. Цей проект повинен був вийти на самоокупність за 7 років.

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Чому ми живемо на Україні так погано (рівень життя вже найнижчий в Європі)? А тому що загальна кількість бовдурів (можна було б застосувати і більш влучне слово) вже перевищила «критичну масу / кількість» (майже аналогія з теорією незворотної ланцюгової реакції).

  2. сайт Патріоти Украіни .субота 18 лютого 2017.9.03 *Це ви довели націю до зубожіння* звернення до *шатунів* із Печерських пагорбів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.