Кабінет міністрів України визнав такою, що втратила чинність постанова від 8 грудня 2010 р. №1256 “Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (національні проекти)”.
Відповідне рішення уряд ухвалив 28 грудня 2016 року.
Зокрема, постанова КМУ №1256 передбачала запуск 11 проектів, серед яких “Чисте місто”. У його рамках планувався запуск комплексів з переробки твердих побутових відходів” у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Кіровограді, Полтаві, Сумах, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Чернівцях.
Що стосується Хмельницького, то тут мав з’явитися сміттєпереробний завод річною потужністю 100 тис. т. Сума приватних інвестицій у середині 2012 року оцінювалася 235 млн. грн., у тому числі капвидатки на будівництво становили 190 млн. грн., витрати підготовчого періоду — 19 млн. грн., відсотки за кредитом у період будівництва 26 млн. грн. Цей проект повинен був вийти на самоокупність за 7 років.
Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.
Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.
Схожі матеріали:
- Будні хмельницького сміттєзвалища: роми-заробітчани, сусіди з Олешина і гроші ЄБРР
- Володимир Гончарук: “Діючий полігон у Хмельницькому має бути останнім, куди вивозитиметься сміття”
- Для чого “донецьким” порпатися у смітті Старокостянтинова?
- У Хмельницькому майже на 50% подорожчає вивіз сміття
- Сміття у Південному Бузі вистачить ще на 10 волонтерських прибирань