Після солоних огірків Ірак зацікався хмельницькими яйцями і олією

Іракська фірма «Member Advisory Board Baghdad” розглядає можливість поставки на свої терени з Хмельницької області пшениці, курячих яєць та соняшникової олії.

Про це говорилося під час зустрічі заступника голови Хмельницької ОДА з питань АПК Володимира Галищука і представника іракської фірми Аддас Аль-Норі.

“Хмельниччина є аграрною областю з родючими чорноземами, і відповідно є надлишок і перевиробництво овочів, цукру та пшениці зокрема. А тому, аграрії Хмельниччини з радістю йдуть на співпрацю з іноземними партнерами в сфері експорту вітчизняної продукції. А що стосується курячих яєць, то на нашій території їх перевиробництво є в декілька разів від потреби населення. Оскільки нещодавно збудована в Кам’янець – Подільському районі сучасна птахофабрика є одним з найбільших виробників курячих яєць не лише в Україні, а у в усій Європі”, – зазначив високопосадовець.

Аддас Аль-Норі наголосив, що наразі Ірак купує соняшникову олію в Малазії та Туреччині. Однак  Туреччина у цьому питанні виступає лише транзитною країною та посередником свого роду, адже сама вона купує олію соняшника в Україні.

Як відомо, у 2011 році заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації з фінансово-економічних питань та інвестиційної політики Леонід Гураль заявив, що Ірак виявив бажання купувати українські солоні огірки в Хмельницькій області.

“Азіатська країна вийшла з пропозиціями до нас щодо закупівлі квашених солоних огірків в необмеженій кількості. В Іраку пів-літрова банка цього продукту коштує 5 доларів, на Україні – менше 2 доларів”, – сказав він.

Проте у цьому напрямку співпраця з іракцями так і не була налагоджена.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.