Чи потрібно Хмельницькому стільки торгових центрів?

За Хмельницьким давно закріпилася слава «базарного» міста. Хмельничани і гості міста звикли, що на «толкучці» можна купити майже все. Але самі «базарники» певно ще років 10 тому усвідомили, що така ситуація не буде вічною і почали інвестувати в інші сфери. Це саме вже починають усвідомлювати й рядові хмельничани, які все рідше заходять на ринок.

centr

Кожна людина у своєму житті прагне комфорту. І якщо в сучасних торгових центрах можна у зручних умовах і приємній обстановці купити товар за порівняно однакову ціну з «базарною», то вибір стає очевидним.

Основна проблема полягає у тому, що торгових центрів у Хмельницькому насправді не так уже й багато, оскільки страх інвестування часто бере верх над очевидними перевагами таких вкладень. Особливо це виглядає дивно, зважаючи на темпи введення в експлуатацію житлової нерухомості. Основна умова того, щоб інвестиції в комерційну нерухомість себе справді виправдали – купувати в густозаселеному районі з гарним пішохідним трафіком, або поруч з об’єктами соціальної інфраструктури: лікарні, вокзали, продовольчі ринки.

Якщо дослідити ситуацію у Хмельницькому, то брак торгових центрів для задоволення усіх потреб жителів міста є очевидним. Порівнюючи із Польщею, наприклад,  де в містечках на 50000 жителів є декілька величезних торгових центрів більших за “Оазис”, складається враження, що хмельничани “обділені” таким видом послуг, і ця проблема потребує негайного вирішення.

Фахівці з комерційної нерухомості стверджують, що в найближчі роки Хмельницький потребує ще мінімум 200 000 квадратних метрів комерційних приміщень різного спрямування.

У зв’язку із сьогоднішньою ситуацією у державі стає зрозумілим, що тримати гроші в депозитах небезпечно, оскільки ситуація з банками досить нестабільна. Обмеженість безпечних фінансових інвестицій спонукає громадян до пошуку альтернативних шляхів вкладення коштів, щоб гарантовано отримувати доходи та знижувати інвестиційні ризики.

A007_990x660

У перспективі вкладення у комерційну нерухомість виправдовують себе, адже магазини та офіси можна здавати в оренду, отримуючи при цьому чималий прибуток, чи продати з хорошою вигодою завдяки постійному зростанню цін.

Зважуючи усі плюси та мінуси інвестиційних вкладень у комерційну діяльність,   можна констатувати той факт, що для мешканців міста відкриття нових торгових центрів стане ще одним кроком на шляху до європейського майбутнього, адже досвід іноземних країн демонструє, що з часом ринки та невеликі вузькоспеціалізовані магазини залишаються лише відголоском минулого.

Спеціально для НГП – Олександр Романюк, Центр Продажу Квартир Professional

Теги: , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Романюк

Олександр Романюк

Регіональний експерт аналітичної групи "Левіафан", Центр Продажу Квартир Professional, Асоціація випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів», Email: romool@i.ua
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Цікаво цікаво, у нас не потрібні 200 000 м2 торгових центрів, а замість “кварталу” в центрі міста нормальний багатоповерховий паркінг потрібен! і так загаджені вулиці автомобілями, власникам яких тупо начхати на порушення правил паркування, а ви про нові торгові центри.

    • Щодо паркінгів – повністю із Вами згоден. Але поки що комерційно це не сильно вигідно. Тому тут потрібна воля керівництва міста, країни. Бізнес потрібно заохотити будувати подібні паркінги.

  2. Стаття явно замовна. Масу торгових площ місяцями а то і роками бузуспішно намагаються продати або здати в оренду. Про ТЦ “Європа” взагалі мовчу.

  3. Ехали в европу.а попали в жопу.

  4. Повністю погоджуюся з автором статті і не розумію незадоволених. Скільки ще можна триматися за всі ці ринки, розкладки біля зупинок та інші форми стихійної торгівлі? Чи не зручніше міряти речі не за покривалом біля продавця, а в нормальній примірочній, із освітленням, де тебе не підганяють і не переконують в тому, що річ, яка сидить жахливо, “як на вас зшита”?
    Зрозуміло, що будівництво такого великого об’єкту як торговий центр лобіюється певними політсилами і на це ми навряд чи можемо якось вплинути. Однак, в даному випадку, зведення великого торгового центру з безліччю магазинів та розважальних закладів, з місцем де можна залишити дитину та зайняти її чимось на час шопінгу, з великою парковкою, буде корисним для містян. За зразок можна взяти ТРЦ Караван в Києві – https://kiev.karavan.com.ua/ мені довелося тут побувати і я можу запевнити, що тут дійсно є все, тому такий торговий центр навіть на околиці міста буде мати своїх відвідувачів і приноситиме дохід власникам і орендарям.
    А якщо будувати і організовувати так, як у нас звикли: аби тільки збити з людей побільше грошей, натомість дати їм поменше послуг, товарів, якості, то звичайно що такі торгові центрі будуть пустувати. Бо один раз пішов, не сподобалося – грубо кажучи, той самий ринок, тільки дорожче, і ти більше ніколи туди не підеш ще раз.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.