За Хмельницьким давно закріпилася слава «базарного» міста. Хмельничани і гості міста звикли, що на «толкучці» можна купити майже все. Але самі «базарники» певно ще років 10 тому усвідомили, що така ситуація не буде вічною і почали інвестувати в інші сфери. Це саме вже починають усвідомлювати й рядові хмельничани, які все рідше заходять на ринок.
Кожна людина у своєму житті прагне комфорту. І якщо в сучасних торгових центрах можна у зручних умовах і приємній обстановці купити товар за порівняно однакову ціну з «базарною», то вибір стає очевидним.
Основна проблема полягає у тому, що торгових центрів у Хмельницькому насправді не так уже й багато, оскільки страх інвестування часто бере верх над очевидними перевагами таких вкладень. Особливо це виглядає дивно, зважаючи на темпи введення в експлуатацію житлової нерухомості. Основна умова того, щоб інвестиції в комерційну нерухомість себе справді виправдали – купувати в густозаселеному районі з гарним пішохідним трафіком, або поруч з об’єктами соціальної інфраструктури: лікарні, вокзали, продовольчі ринки.
Якщо дослідити ситуацію у Хмельницькому, то брак торгових центрів для задоволення усіх потреб жителів міста є очевидним. Порівнюючи із Польщею, наприклад, де в містечках на 50000 жителів є декілька величезних торгових центрів більших за “Оазис”, складається враження, що хмельничани “обділені” таким видом послуг, і ця проблема потребує негайного вирішення.
Фахівці з комерційної нерухомості стверджують, що в найближчі роки Хмельницький потребує ще мінімум 200 000 квадратних метрів комерційних приміщень різного спрямування.
У зв’язку із сьогоднішньою ситуацією у державі стає зрозумілим, що тримати гроші в депозитах небезпечно, оскільки ситуація з банками досить нестабільна. Обмеженість безпечних фінансових інвестицій спонукає громадян до пошуку альтернативних шляхів вкладення коштів, щоб гарантовано отримувати доходи та знижувати інвестиційні ризики.
У перспективі вкладення у комерційну нерухомість виправдовують себе, адже магазини та офіси можна здавати в оренду, отримуючи при цьому чималий прибуток, чи продати з хорошою вигодою завдяки постійному зростанню цін.
Зважуючи усі плюси та мінуси інвестиційних вкладень у комерційну діяльність, можна констатувати той факт, що для мешканців міста відкриття нових торгових центрів стане ще одним кроком на шляху до європейського майбутнього, адже досвід іноземних країн демонструє, що з часом ринки та невеликі вузькоспеціалізовані магазини залишаються лише відголоском минулого.
Спеціально для НГП – Олександр Романюк, Центр Продажу Квартир Professional
Схожі матеріали:
- Агенцію створили. Розвиток не пішов
- На сьогодні обсяг прямих інвестицій в економіку Хмельниччини з розрахунку на одну особу склав майже 130 доларів
- У Кам’янці-Подільському презентували паспорт інвестиційної привабливості міста
- За рік на Хмельниччині прямі іноземні інвестиції скоротилися на 13,4%
- За рік на Хмельниччині прямі іноземні інвестиції скоротилися на 15,7%
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!