У театрі Старицького – творча імпотенція – ВІДЕО

Десять акторів Хмельницького обласного драмтеатру імені М. Старицького оголосили про голодування і навіть заявляють про самоспалення, пише видання “Є”.

Актори кажуть: протягом трьох років, з тих пір, як театром керує Петро Данчук, працівники не отримували премій, оздоровчих та інтенсивності, провідних майстрів сцени знімали з головних ролей «через неугодність», а жоден із п’яти художніх керівників, які змінювали один одного протягом трьох років, не планували роботу театру взагалі! Більше того, директор Данчук, за словами акторів, дозволяє собі піднімати руку на підлеглих, ображати їх та погрожувати.

«Найстрашніше навіть не те, що Данчук дозволяє собі нас принижувати, погрожувати, нецензурно висловлюватися і бити, – каже провідний майстер сцени Раїса Бортнійчук. – Найстрашніше – це те, що він знищив творчу потенцію театру. Зараз у ньому назріла творча імпотенція».

[ZBn_kd7x01A]

За словами актора Миколи Валівоця, в колективі 70 відсотків людей, які не мають жодного стосунку до театру, а решту 30 відсотків – професійних акторів – звільняють.

«Ми боремося не з Данчуком, а з владою, бо він лише виконавець. Ми вимагаємо дотримання професійних стандартів, збереження і розвитку театру, а також перевірки фінансового стану справ у театрі», – сказав він.

Як повідомляв НГП, голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк на адресу міністра культури України Леоніда Новохатька надіслав листа, в якому просить розірвати угоду з директором драмтеарту паном Данчуком.

“З усього видно, що Данчук П.І. неспроможний забезпечити нормальної роботи колективу — після усіх тих звільнень, часто незаконних, талановитих працівників театру (за три останні роки з роботи був звільнений кожен п’ятий працівник), після конфлікту з профспілковою організацією, після численних фінансових оборудок, які ще чекають свого розгляду”, – пише Л. Танюк.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.