Національна спілка театралів вимагає Новохатька втрутитися у конфлікт Хмельницького драмтеатру

Лист голови Національної спілки театральних діячів України Леся Танюка на адресу міністра культури України Леоніда Новохатька, розміщений у Хмельницькій міській газеті “Проскурів” від 25 квітня цього року.

Шановний Леоніде Михайловичу!

Вимушений звернутись особисто до Вас, оскільки конфлікт між творчим колективом та гендиректором Хмельницького драмтеатру ім. М.Старицького Данчуком П.І. набув такого розмаху, що потребує негайного втручання не лише широких кіл театральної громадськості, профільного Міністерства, але, напевно, і правоохоронців. За наявною у мене інформацією, доведені до повного відчаю окремі працівники цього театру готові були вдатися до вчинення актів самоспалення задля привернення уваги влади до проблем театру.

Між тим конфлікт у театрі виник не зараз, а ще далекого 2011 року. До його вирішення періодично долучались державні (зокрема, Міністерство культури) та місцеві органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування, проте всі їх зусилля виявилися марними. Як мені відомо, керівником апарату — заступником голови Хмельницької обласної держадміністрації у 2011 році було констатовано наявність у театрі конфлікту, у зв’язку з чим його директору рекомендовано створити художню раду, на засіданнях якої розглянути всі конфліктні випадки, прийняти компромісні рішення з метою недопущень конфліктів у майбутньому. Окрім цього, 21.11.2011 року та 22.02.2012 року, за зверненням працівників театру, ця конфліктна ситуація двічі розглядалася постійною комісією Хмельницької обласної ради з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту і туризму. За результатами роботи депутатської комісії рекомендовано начальнику управління культури, туризму і курортів ОДА Труновій І.М. звернути увагу на недостатній рівень контролю за роботою музично-драматичного театру ім. М.Старицького, вжити заходів до вирішення існуючих проблем у трудовому колективі та стабілізації його роботи.

Окрім цього, щодо результатів неналежного ставлення Данчука П.І. до організації роботи з питань додержання вимог трудового законодавства у театрі, стали зафіксовані відповідними органами до сорока фактів порушень вимог законів з охорони праці, які не були ним усунуті впродовж тривалого часу, що ще більше обурило колектив.

Також у лютому-березні цього року Міністерство рекомендувало начальнику управління культури, національностей та релігій Хмельницької обласної держадміністрації Труновій І.М. вкотре вивчити стан справ у театрі та вжити відповідних заходів для налагодження морально-психологічного клімату в цій мистецькій установі, однак і після цього ситуація в театрі не покращилася, що стало приводом для безлічі скарг та звернень від його працівників про порушення їх трудових прав у державні, правоохоронні та інші органи.

З усього видно, що Данчук П.І. неспроможний забезпечити нормальної роботи колективу — після усіх тих звільнень, часто незаконних, талановитих працівників театру (за три останні роки з роботи був звільнений кожен п’ятий працівник), після конфлікту з профспілковою організацією, після численних фінансових оборудок, які ще чекають свого розгляду, тощо.

Висновок Спілки один: угоду з Данчуком П.І. має бути розірвано, а контрольно-ревізійному відділу Міністерства доцільно було б перевірити стан справ у цьому давно вже хворому театрі.

Спілка залишає за собою право продовжити розгляд цієї проблеми та, зі свого боку, просить вжити всіх можливих заходів до недопущення розгортання конфлікту у Хмельницькому театрі ім. М.Старицького.

Голова НСТД України, народний артист України Лесь Танюк.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Заодно вивчіть стан справ в Управлінні культури і перевірти роботу Трунової…

  2. Цьго дурня ставила Трунова і вона його кришує по цей день…Вони обоє в темі…

  3. Геть Трунову і Данчука!

  4. Чи не соромно так паплюжити честь та гідність нашого театру! До Данчука було тихе болото, господарський безлад, творчий штиль! Данчук навчив, мотивував, а інколи й заставив працювати, рости, розвиватися! Питання навіть не в Малій сцені, кількості Прем’єр, дитячій студії, гастролях, та інших наших спільних здобутках! Питання в тому, що хоча він і деспот, тиран, термінатор і сталін, але він – прекрасний господарник, талановитий керівник, умілий мотиватор, революціонер і інноватор, і, хоча йому 60, але його енергії можна позаздрити, він зробив наш театр сучасним, цікавим, новим, іншим, модерновим! Творча молодь – за Данчука! Старі, підтерті, зтоптані “геніальні митці”, дайте дорогу молодим! Не лізьте керувати театром і творчим процесом, ви вже докерувалися.. З вами театр був пустий, холодний, сірий.. А завдяки всьому молодому енергійному колективу театр стає конкурентним, театр взлетів!
    P.S. Чомусь не один з минулих керівників, за час болота, в якому спали-царювали старі підтоптані “каріфєі” не спромігся отримати АКАДЕМІЧНОГО і лише зараз, енергійність, упертість, завзятість Данчука дали нам і АКАДЕМІЧНОГО і нове, свіже творче життя!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.