Добудова двох енергоблоків ХАЕС може розпочатися 2013 року – посол РФ

Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов розраховує, що у 2013 році почнеться добудова 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС, передає УНІАН.

«Думаю, що цього року ніщо не перешкодить нам вже практично перейти до добудови 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС», – зазначив М.Зурабов.

Довідка. Будівництво двох енергоблоків ХАЕС було припинене в 1990 році після оголошення Верховною Радою мораторію на будівництво нових АЕС на території України. Будівельна готовність енергоблоку №3 ХАЕС становить 75% №4 – 28%. Під час спорудження будівельних конструкцій енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС було освоєно 17% загальної проектної вартості.

9 червня 2010 року Кабінет Міністрів України і уряд Російської Федерації підписали рамкову угоду про добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Угодою передбачається, що російська сторона забезпечує фінансування проекту в обсязі, необхідному для проектування, будівництва і введення в експлуатацію блоків, зокрема для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ до України.

13 березня 2012 року Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯР) узгодила техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

6 вересня цього року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон «Про розміщення, проектування і будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції».

З початку листопада цього року ДП НАЕК «Енергоатом» відновило переговорний процес з ВАТ «Сбербанк Росії» про виділення фінансування проекту будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС».

Водночас «Енергоатом» заперечував інформацію про те, що підписання кредитної угоди зі «Сбербанком Росії» про фінансування цього проекту затримується з вини української сторони.

Loading...
Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Гарна інформація. Красива… Та чому Громадський портал обійшов увагою деякі питання: 1) стосовно загроз, які несе це будівництво; 2) виділення коштів на соціальні потреби громад ціє їзони в розмірі згідно із домовленостями між громадою і державою?
    1. За словами координатора енергетичної програми національного екологічного центру України Артура Денисенка, будівництво енергоблоків ХАЕС – це порушення Конвенції ЕСПОО (про оцінку впливу на довкілля в трансграничному контексті) [http://www.business.ua/articles/companies/ Stroitelstvo_novyh_energoblokov_Hmelnickoy_AES_nezakonno_i_nebezopasno_%E2%80%93_eksperty-36896/].
    Інший фахівець, російський фізик-ядерник, експерт ЕО Беллона Андрій Ожаровський зазначає: «Проект АЕС з реактором BBEP-1000 розроблявся у 70-х роках і не відповідає сучасним вимогам безпеки. Хоча його модернізували, він все одно застарілий. Планується також використати недобудовані бетонні конструкції, які знаходяться зараз на майданчику. Це захисний ковпак, будівництво якого закинули ще в 90-х, і не законсервували. Всі 20 років ці конструкції у воді, бо мокнули під дощами, взимку замерзали. В проекті добудови не передбачено спорудження пастки розплаву активної зони реактора, щоб був якийсь прилад, який унеможливить контакт із природнім середовищем, якщо вона проплавиться». Експерт не виключає можливості аварії на такому реакторі. Навіть невеликі викиди йоду не в аварійному стані фахівець вважає небезпечними для населення, що мешкає поблизу Хмельницької АЕС. «За даними висновків французьких та німецьких вчених, викиди навіть неаварійних атомних станцій викликають у радіусі 50 кілометрів двохкратний ріст ракових захворювань у дітей. Саме тому у Німеччині такі станції закривають. А у вас навпаки. Я в шоці. Хто взагалі придумав у європейській цивілізованій країні будувати такий небезпечний проект?», – дивується Андрій Ожаровський [http://gazeta.ua/articles/life/_v-hmelnickomu-bude-te-zh-scho-j-u-chornobili-tilki-za-inshim-scenariem/455396
    2. Вартість додаткових блоків – близько 40 млрд. грн. На соціальні потреби громади мало б направлятися 10% від цієї суми, що зафіксовано у відповідному рішенні сесії. Тобто громада зони має отримати 4 млрд. грн. Держава в особі п.Азарова спромоглася на 6 млн. Чи є якісь домовленості про терміни виплати решти – 3,994 млрд. грн.? Чому про це Громадський портал не повідомляє?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.