Обіцянка-цяцянка від облдержадміністрації: у 2012 році так і не запрацював обласний перинатальний центр

До кінця 2012 року на Хмельниччині буде сучасний обласний перинатальний центр у рамках Національного проекту під патронатом Президента “Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства”.

Таку обіцянку минулого року дав губернатор Василь Ядуха, пише Урядовий портал.

“Центр розрахований на 122 ліжка. Буде створено відділення передчасних пологів та виходжування недоношених дітей з сучасним обладнанням. Вже розписаний план дій. Потрібно близько 20 мільйонів гривень, і ми вже знаємо де їх взяти. Сподіваємося, що до кінця року наші матері і діточки отримають сучасний перинатальний центр” , – сказав Василь Ядуха.

Насправді ж бажаного відкриття не сталося. За словами заступника головного лікаря обласної лікарні з акушерства та гінекології Лариси Притуляк, наразі тривають роботи з герметизації вікон будівлі. У грудні будівельники та ремонтники завершили так звані чисті приміщення – серед 11 максимально стерильних кімнат – три операційні, палати інтенсивної терапії тощо. Зараз працівники фірми-підрядника виконують роботи із заміни сантехніки у пологових залах, встановлюють піддони у душових кабінах, фарбують стіни корпусу.

“Медичне обладнання, виділене обласному перинатальному центру в рамках Національного проекту «Нове життя», в основному вже надійшло, залишилось отримати ще деяке лабораторне устаткування. Також Хмельницький обласний перинатальний центр очікує на надходження медичного обладнання від Фонду Віктора Пінчука «Колиски надії», – зазначила вона.

Довідка НГП. Хмельницький  обласний перинатальний центр створюється на базі та у складі обласної лікарні. Минулого року з обласного бюджету виділено 1 млн 486 тис. грн на реконструкцію приміщень. Ще 12,3 млн. грн планувалося залучити з держбюджету.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.